Subvencije u poljoprivredi za 2016

Vece subvencije,skuplji repromaterijal,skuplja arenda... Ne moze jedno da poskupi a drugo ne. Osim kad pojeftinjuje... :osmeh:

A sad su kao pale cene repromaterijala i arende,mani me te računice sadašnje vlasti.I jedno pitanje za sve koji su za ukidanje subvencija,pod izgovorom živeli smo i radili i kad se subvencije nisu delile,neka mi odgovore koje su cene naših proizvoda bile tad,i sad.
 
Zna li se koliko treba litara nafte po ha da se obezbedi za ovih sramnih 2.000 subvencije?
 
A sad su kao pale cene repromaterijala i arende,mani me te računice sadašnje vlasti.I jedno pitanje za sve koji su za ukidanje subvencija,pod izgovorom živeli smo i radili i kad se subvencije nisu delile,neka mi odgovore koje su cene naših proizvoda bile tad,i sad.

За колегу Марка и чланове који нису видели (избрисано је гашењем "додај.рс").

 
Kako li se boze pre zivelo bez subvencija,a kukuruz bio pola marke leti ,sojina sacma marku,a nafta dve marke.Tad su izgleda samo botovi radili zemlju.Subvencije su posluzile svrsi,da podignu cenu zakupa,tako da oni koji su privatizovali drzavno ,lako i brzo otplate to sto su uzeli bez ulozenog dinara.Sto se mene tice ,bolje nek uvedu plavi dizel kao u Hrvatskoj,ne moraju nista davati u kesu.Samo nek smanje uzimanje,bio bi u vecem plusu

Ti sad idi kupi za 4 kile kukuruza litru nafte ili bilo cega sto si tad mogao za to pa ces videti kako se zivelo. Za ovo da smanje uzimanja bili bi svi u plusu to si u pravu. Daj mi gorivo i cenu proizvoda pa mi ne treba subvencija.
A ti dobrinac nisi bas bazdaren bez uvrede, kolko god da si zadovoljan zasto u okolnim zemljama sa isto kolko ti radis neko ima 4 puta vise jel si ti ili neko drugi manje vredan? U redu je biti zadovoljan sobom, al ne mirit se sa iskoristavanjem naseg zivota i zdravlja.
 
Za veštak je 200 kg/ha tako rekoše u trezoru i da se predaje zajedno sa obnovom gazdinstva.

Sent from my LG G3 using Tapatalk
 
Pa verovatno su racunali proporcionalno sa proslom godinom, tada je subvencionisano djubrivo sa 10 din/kg, tj300 kg za 3000 din, a sada daju 2000 din po ha, znaci treba 200 kg/ha.
Ovo je moja pretpostavka
 
Питање: ако ове године пријавим први пут газдинство, да ли могу до краја године да добијем субвенције, за сточарство конкретно? Поздрав свима и хвала.
 
Hoce li biti subvencije za kupovinu traktora, ili samo za prikljucne masine?

Biće rekao vučić,pre neki dan,kaže vi kupite traktor od 15000 eur mi vam damo 8000 eura,samo mu niko nije javio da jedini traktori koji su koštli 15000 eura je proizvodio IMT kojeg je on sa zadovoljstvom ugasio.
 
Glamocic je u decembru izjavio povracaj od 50% do 60%,pa se pojavi u januaru u emisiji i kaze da nece biti povracaja na velike traktore,e sad izadje obavestenje da ce biti povracaja za masine od 40% do 50% zavisi od podrucja.E sad ko zna sta ce biti i koliko ce biti........
 
Nazad
Vrh