Subvencije u poljoprivredi za 2016

Samo što te onda neće boleti samo glava, već i štošta drugo :haha:
 
I u Ausvicu su jeli po koricu hleba, ali to ne znaci da su bili zadovoljni. Jeli su sto su morali da bi preziveli.
Neumesni su komentari kako ce eto sad narod ponovo pohrliti da uzme subvencije. Nego sta treba da uradi, da i to malo bede pokloni Beogradu (na vodi).
Jeidino zameram narodu sto ga je letargija preuzela u potunosti. Valjda ce i ova faza proci pa ce u nekom mometu i popi.deti.
 
Nije neumesno nista za njih a bice sigurno medju prvima u redovima. Sad su jos vise nezadovoljni pa krive sami sebe sto imaju samo par ha. Jbg Zoran tek se registrovao i zamalo da ubedi i svog miljenika iz Macve, kad ono corak svota nikakva!
 
Poslednja izmena:
Nije neumesno nista za njih a bice sigurno medju prvima. Sad su jos vise nezadovoljni pa krive sami sebe sto imaju samo par ha. Jbg Zoran tek se registrovao i zamalo da ubedi i svog miljenika iz Macve, kad ono corak svota nikakva!
Za tvoju informaciju Zoran je otvorio gazdinstvo među prvima i kada se subvencije nisu ni spominjale.
 
Ja gledam realno situaciju u mom selu.Veliki se sire.Kupuju zemlju,obnavljaju mehanizaciju,uzimaju nove zakupe...razduzili su sva zaduzenja,repromaterijal uzimaju za kes.Kod manjih je skoro sve kontra.Puno njih je prodalo zemlju da se razduzi,nisu zadnje tri godine nista kupili,gube i to malo usluga sto su radili.
Jedno je sto bi mozda mi zeleli a realnost je druga.
Ja pitao jednog dosta dobrog drugara sto me nije zvao da mu kosim a on mi rece da mi je kombajn star i da nece da razmislja hoce li danas pokositi njivu ili ne.I eto ja posle seo i razmisljam.Covek je u pravu.
 
Pare su sad ljudi dobili a ovogodisnje verovatno nagodinu tako da cemo izgleda menjati praksu pisanja u ovakvim temama.
 
Nazad
Vrh