Subvencije u poljoprivredi za 2016

Danas pricam sa drugarom koji se bavi politikom I kazem mu, kako ste bre ukinuli subvencije u izbornoj godini, nijedan poljoprivrednik sada nece glasati za vas?. A on kaze glasace za nas oni koji vole sto su vam ukinute subvencije, a takvih je mnogo vise. I jeste tako, u mojoj ulici u Crepaji ima 50 domacinstava, a poljprivredom se bavi jedva 10 - 15 kuca, ostali su dali u zakup, prodali, rade po firmama ili zivotare na druge nacine. Tacno znam da ce te komsije voleti da nama koji radimo zemlju I koji smo nakupovali nove traktore, plugove I slicno, da kazem jednostavno - crkne krava. Tako je to. Oni misle da mi vec imamo dovoljno I da smo subvencije uzimali kao extraprofit. I ovi politicari ipak imaju toliko skole da moju to da izracunaju (mislim na glasove biraca). Prvo sam mislio da su ludi, a sada kada sagledam sa druge strane, nece izgubiti bas puno glasaca. Uostalom I penzionerima su smanjene penzije, pa ce glasati opet za njih...
 
Danas pricam sa drugarom koji se bavi politikom I kazem mu, kako ste bre ukinuli subvencije u izbornoj godini, nijedan poljoprivrednik sada nece glasati za vas?. A on kaze glasace za nas oni koji vole sto su vam ukinute subvencije, a takvih je mnogo vise. I jeste tako, u mojoj ulici u Crepaji ima 50 domacinstava, a poljprivredom se bavi jedva 10 - 15 kuca, ostali su dali u zakup, prodali, rade po firmama ili zivotare na druge nacine. Tacno znam da ce te komsije voleti da nama koji radimo zemlju I koji smo nakupovali nove traktore, plugove I slicno, da kazem jednostavno - crkne krava. Tako je to. Oni misle da mi vec imamo dovoljno I da smo subvencije uzimali kao extraprofit. I ovi politicari ipak imaju toliko skole da moju to da izracunaju (mislim na glasove biraca). Prvo sam mislio da su ludi, a sada kada sagledam sa druge strane, nece izgubiti bas puno glasaca. Uostalom I penzionerima su smanjene penzije, pa ce glasati opet za njih...

Pa to je upravo ono o čemu je vučić pričao na televiziji, kad kaže sad ću ja da objasnim ovom delu građana koji se ne bave poljoprivredom,kako žive i zarađuju poljoprivrednici i kako doprinose (tj. ne doprinose državi),pa oplete najgnusnije laži.Samo ne znam zašto tako isto ne objavi narodu koji ne radi u javnom sektoru i državnim firmama,kako živi dobar deo onih koji tamo rade ,i kolike plate primaju a da na poslu ne rade malte ne ništa.
A ovo za glasanje si upravu ja skim kod da pričam niko neće ni da čuje za sns,a dobiće ako ne više onda isti deo glasova kao i na prošlim izborima.Evo kod mene u susednom selu za mesne izbore,pobedili jednoglasno svi odbornici iz sns.A to selo je važilo dugo godina za pristalice sps.
 
Ovo je vec oproban metod kroz istoriju, a pogotovo u komunizmu i kasnije u socijalizmu. Svesni smo da sve sto izgovore na TV-u je laz i demagogija, ali ne mozemo nista jer nas nema na toj TV da to objasnimo i demantujemo. Narod i onako obesparen kroz razne prevare i mucke veruje u lepe price i obecanja, a pogotovo kad se nadje krivac za stanje, a u ovom slucaju smo mi poljoprivrednici krivi.
Poslusajte samo poruke koje izlaze u poslednje vreme iz njihovih usta da smo neradnici, prevaranti, nikad zadovoljni, nesposobni i povrh svega da zivimo kao "grofovi", a radimo mesec-dva tokom godine.
 
Danas pricam sa drugarom koji se bavi politikom I kazem mu, kako ste bre ukinuli subvencije u izbornoj godini, nijedan poljoprivrednik sada nece glasati za vas?. A on kaze glasace za nas oni koji vole sto su vam ukinute subvencije, a takvih je mnogo vise. I jeste tako, u mojoj ulici u Crepaji ima 50 domacinstava, a poljprivredom se bavi jedva 10 - 15 kuca, ostali su dali u zakup, prodali, rade po firmama ili zivotare na druge nacine. Tacno znam da ce te komsije voleti da nama koji radimo zemlju I koji smo nakupovali nove traktore, plugove I slicno, da kazem jednostavno - crkne krava. Tako je to. Oni misle da mi vec imamo dovoljno I da smo subvencije uzimali kao extraprofit. I ovi politicari ipak imaju toliko skole da moju to da izracunaju (mislim na glasove biraca). Prvo sam mislio da su ludi, a sada kada sagledam sa druge strane, nece izgubiti bas puno glasaca. Uostalom I penzionerima su smanjene penzije, pa ce glasati opet za njih...
Potpuno tačno
Verujte ništa se ne dešava slučajno već je to sve više puta dobro proračunato
Bitno je da je hleb ne sme da poskupi, da su cene u mesarama pale, da ima jeftine kobasice i salame da se u gradu podmire ljudi s bednim platama
A uopšte nije bitno što svojim izdajničkim odlukama ugrožavaju egzistenciju većini poljoprivrednika i što sela propadaju i nestaju
U gradu su glasovi u selima je manje bitno ali svakako i tu imaju svoje sigurice
 
Ипак нас нема ко да заступа и да брани само наше интересе.Субвенције су смањене на 4000 али ће и даље да их добијају и Курта и Мурта.Ђилас купио 20 хектара у Неготину ,Ђоковић у Тополи подиже винограде.Шта мислите дали ће добити подстицаје од наше брижне државе?
 
Kaze mi juce jedan covek,inace blizak ljudima iz ministarsva,da ne imenujem kojim likovima tacno,smanjili su vam subvencije,ali ce vas ucutkati kreditima dinarskim,sa 2-3 posto kamate i godinu dana grejs perioda,za investicije...
 
Kaze mi juce jedan covek,inace blizak ljudima iz ministarsva,da ne imenujem kojim likovima tacno,smanjili su vam subvencije,ali ce vas ucutkati kreditima dinarskim,sa 2-3 posto kamate i godinu dana grejs perioda,za investicije...
Znaci,mi koji smo sitniji i koji nece kredite nek se j....

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Subvencije po hektaru u Evropi. Izvor Dobra zemlja fb. Samo na dnu fali Srbija sa 35e:sjasi:. Dolazimo do zakljucka da nam je poljoprivreda izuzetno razvijena i ne zahteva dodatnu pomoc drzave. Tesko englezu, svabi i slicnima. Da nije tuzno bilo bi smesno.




12717502_1682127498670667_7143098436974082052_n_zpszbmacmq9.jpg
 
Mene zanima ko bi kod nas uzimao te subvencije (kada bi iznis bio kao u Nemackoj) ?Zemljoradnici ili zakupodavci?
Kod mene u kraju bi verovatno islo na pola, mozda cak i vise za onoga ko radi zemlju.
 
Vece subvencije,skuplji repromaterijal,skuplja arenda... Ne moze jedno da poskupi a drugo ne. Osim kad pojeftinjuje... :osmeh:
 
Subvencije po hektaru u Evropi. Izvor Dobra zemlja fb. Samo na dnu fali Srbija sa 35e:sjasi:. Dolazimo do zakljucka da nam je poljoprivreda izuzetno razvijena i ne zahteva dodatnu pomoc drzave. Tesko englezu, svabi i slicnima. Da nije tuzno bilo bi smesno.




12717502_1682127498670667_7143098436974082052_n_zpszbmacmq9.jpg

Druze eto na listi pogledaj na kom je mestu Grcka,kolike su im subvencije,a eno ih zapalili pola Atine,mlate se sa policijom,zatvorili autoputeve,jer su im podigli poreze i obaveze toliko da ih ni te subvencije ne vade..nije fora u subvencijama,treba ti stabilno trziste,niske kamate,plavi dizel..itd
 
Druze eto na listi pogledaj na kom je mestu Grcka,kolike su im subvencije,a eno ih zapalili pola Atine,mlate se sa policijom,zatvorili autoputeve,jer su im podigli poreze i obaveze toliko da ih ni te subvencije ne vade..nije fora u subvencijama,treba ti stabilno trziste,niske kamate,plavi dizel..itd

Problem je u tome sto grci znaju za bolji zivot, a mi vec 25 god nemamo predstavu kako to izgleda.
 
Problem je u tome sto grci znaju za bolji zivot, a mi vec 25 god nemamo predstavu kako to izgleda.

jbg neko je srecan i sa malo,a neko koliko god da mu das nije...sve je relativno...xsale je lepo napisao sta su subvencije i ko je to izmislio...

geci rekao bi ti nesto al nije ok na forumu,al sam zamisli sta je.
 
Kaze mi juce jedan covek,inace blizak ljudima iz ministarsva,da ne imenujem kojim likovima tacno,smanjili su vam subvencije,ali ce vas ucutkati kreditima dinarskim,sa 2-3 posto kamate i godinu dana grejs perioda,za investicije...
Normalno treba pomoći bankama da plasiraju tolike kredite. Ne znam koga će time ućutkati kad svakako svi ćute. O kreditima retko ko razmišlja ili ih već imaju ili ne mogu da ih dobiju. Bez obzira ko šta pričao od poljoprivrede su lepo zaradjivali bankari, trgovci, osiguranja a lepi su bili i prihodi države od raznih poreza. Uništavanjem poljoprivrednika mnogi od njih će izgubiti tržište i naći se u problemu. Možda će naći nove klijente u ovima što ih je spominjao DušanA, dali su zemlju u zakup ili prodali, rade po firmama ili zivotare na druge nacine.
 
Poslednja izmena:
Tri stranice samo prepirka,to su i hteli ovi na vlasti,da se medjusobno glodjemo dok ne prodju izbori i oni ne overe jos 4 godine mandat.A posle ste svi najebali i mali i srednji jedino nece tenis i odtala nasa mafija poljoprivredna.
Dajte da se dogovaramo i da idemo na zdruzene proteste po svojim opstinama da im pokazemo da nemoze tako sa gradjanima koji jedini donose suficit ovoj drzavi.
 
Ne znam koja je uopste svrha ove teme "subvencije u poljoprivredi za 2016" kada nam nisu isplatili ni za 2015. Da nebudem pogresno shvacen u ovoj temi se pise o svemu drugome osim o subvencijama. Razne rasprave I svadje ne vode nigde osim sto moderatori I nedeljom moraju raditi, tj. opominjati clanove I brisati poruke. Stoga ne bi bilo lose staviti katanac na ovu temu dok se neki srecnik ne oglasi da je dobio Nove subvencije u temi sub za 2015.
 
Nazad
Vrh