Subvencije u poljoprivredi za 2016

Imam 11h i nesto malo stoke. I svake godine kupimo nesto novo,napravimo neki objekat ili slicno.Meni je fino,napreduje se polako ali sigurno,bez zaduzivanja bez prevelikih zalogaja,od drzave uglavnom sam dobio sve sto sma podneo. Gospodo nije mi namera da provociram,forum ne sluzi za to. Razmenjujemo misljenja i iskustva i naravno ucimo i vidimo nesto novo ovde. Ja sam samo izneo svoje zapazanje,uopsteno kod nas u selu nikada se lepse nije zivelo i nikada se vise nije kukalo.

Ajde sad lepo napiši koja još primanja imate sa strane u domaćinstvu jer od čistog ratarenja sa te površine sigurno ne živiš tako.
 
Nisam osoba koja voli da se hvali ili da prosipa pamet,cisto sam se upustio u raspravu zbog licnog zapazanja a neki se odmah ljute i svadjali bi se. Marko kao sto rekog malo stoke ( Krave,junadi,svinje) i malo usluge (kombajniranje,sejanje i slicno) i to je to.
Ja smatram da se vreme amaterizma i bokluckog rada u poljoprivredi polako zavrsava. Ili ce se raditi kako treba ili je bolje nemoj raditi. Po mom misljenju bolje raditi manje ali kvalitetnije.
 
@Dobricanin, ajde bre covece ne lupaj, sa 11ha zivis i gradis, pa sta smo mi budale, navedi kako radis, voleo bi da znam taj recept, godinama ga trazim ali nikako da nadjem.Svi mi znamo koliko mora sad da se radi da bi se zivelo, samo od zemlje.
 
Ne mogu vam odati tajnu uspeha,smatracete me neozbiljnim,tj vec me smatrate. Pa ne znam ili sam ja previse skroman ili vi nezadovoljni,bice da je problem u meni. Isto moram izneti i ovo zapazanje statisticki gledano u nasem selu od oko 500 domacinstava moze se izdvojiti 50-tak maksimalno (sto je procentualno veoma slabo) koja imaju vidan napredak,tako da nisam jedini.
 
Mozda nije kupio traktor na kredit ili skupo licitirao zemlju.
Verovatno ne racuna ulozeno - zaradjeno.
 
Tema je subvencije i nevidim ni jednog normalnog čoveka na svetu da mu oduzmu dve trećine nečeg i da bude zadovoljan.Kaže da se bavi stočarstvom,i ne vidim kako tu može da bude zadovoljan,kad su nas ovi toliko unazadili uvozom belosvetskog otpada,da gore nemože da bude.Očigledno nas provocira ili je sns bot.
 
Ajte ljudi sta se lozite na ove botove, pa zar do sad niste shvatili i videli ko su botovi na forumu. Tacno se pojave po zadatku, dodju ispale otrovne strelice, zapale masu i odu. Kako se koja "opasnija" tema prospe na forumu tako se oni pojave.
Imaju sva obelezja botova i to je toliko ocigledno da samo slep i onaj ko nece da vidi ne vidi.
Inace oni rade na sendvice pa im zato ni ne trebaju subvencije za gorivo.
 
Imam 11h i nesto malo stoke. I svake godine kupimo nesto novo,napravimo neki objekat ili slicno.Meni je fino,napreduje se polako ali sigurno,bez zaduzivanja bez prevelikih zalogaja,od drzave uglavnom sam dobio sve sto sma podneo. Gospodo nije mi namera da provociram,forum ne sluzi za to. Razmenjujemo misljenja i iskustva i naravno ucimo i vidimo nesto novo ovde. Ja sam samo izneo svoje zapazanje,uopsteno kod nas u selu nikada se lepse nije zivelo i nikada se vise nije kukalo.

Vidite da čovek ima i nešto malo stoke,pa ako bi hteo da iznese koliko i šta ima od stoke a vidim da se ne krećete u temama u kojima piše.
Jednostavno su mu prohtevi manji i on je zadovoljan.Šta vidite loše u tome.

Nije on naveo da je zadovoljan smanjenjem subvencija
 
Za doticne clan dobrincanin je clan foruma od 2009 i ne shvatam kako covek koji je zadovoljan svojim napredkom moze da bude Bot,nije rekao da mu je drago zbog subvencija nego istinu da pola ovde sto kuka za tim istim subvencijama je ojadilo ovu napacenu drzavu za ogromne sume,a licno su obicni klosari koji misli da mogu nekom soliti pamet i govoriti ko je kakav a sami imaju kriminalnu proslost i kriminalne radnje na repu..olos
 
Zorane hvala na razumevanju,vi i putin ste jedini shvatili sta sam hteo da kazem. Povukao sam se iz razloga sto ovo sto ja pisem shvatate ograniceno,plus me nazivate pogrdnim imenima a nemate osnova a to.
 
Kako li se boze pre zivelo bez subvencija,a kukuruz bio pola marke leti ,sojina sacma marku,a nafta dve marke.Tad su izgleda samo botovi radili zemlju.Subvencije su posluzile svrsi,da podignu cenu zakupa,tako da oni koji su privatizovali drzavno ,lako i brzo otplate to sto su uzeli bez ulozenog dinara.Sto se mene tice ,bolje nek uvedu plavi dizel kao u Hrvatskoj,ne moraju nista davati u kesu.Samo nek smanje uzimanje,bio bi u vecem plusu
 
Nazad
Vrh