Subvencije poljoprivredi za 2014

Ti sa porodicom preživiš mesec sa 200 eura?Ili to pišeš samo onako da ispadne da se može tako živeti,ja neznam nikog u mom kraju da samo toliko potroši.Mislim da je prosek oko 500 eura kod nas.

ako je prosek 500 onda neko zivi i sa 200e ili samo pises onako da bi se nesto pisalo
 
Nije ni ocekivati da od tako malo rada zivis lepo.Uzimajuci u obzir da 50 tak jutara odradis brzo lagano i da ti skoro niko ne treba.Ne kukajte vec zasucite rukave,evo ja radim povrce pa radite ga i vi ,od njga mozete lepo ziveti od 20tak kj....
 
Da se vratimo na temu. Stepenasto subvencionisanje, kako bi se pomoglo da mali proizvodjac ostane konkurentan. To je moj predlog, i mislim da vecina ce se sloziti sa mnom. Porez na zemlju takodje stepenasto. Da sve preko 100ha bude nerentabilno za rad zbog velikih nameta.
 
Mozda je do gazde? Pojedini u selu nemaju problem sa radnom sangom, dok drugi moraju da dovode iz susednog sela obojene. Za mene je zakljucak da je problem u poslodavcu.::novac::
 
Mindjusar na zalost je istina,a ako takvih nema kod tebe u kraju onda vam ga bravno. Kod mene ima prilican broj takvih porodica i zive.
Ne mora svako dete dobiti original patike od 50-100e,ne mora svako dete majicu da plati 20e,ne mora da ima telefon 100-300e,ne mora da ima polozeno za auto. Ima mnogo dece u nasledjenoj odeci ili kupljenoj na pijaci,sa starim telefonima i opet su svi nasmejani i puni zivota.
Ima svukud,i znam dosta takvih,samo neznam odakle im da sede u kafanama,idu u kladionicu,...,kukaju,traže kutiju cigara,zoveš ih da rade,neće,komšiji dao zimus 2crvene u zajam ,otad okreće glavu od mene,mani me,svako je krojač svoje sudbine
 
Slazem se sa Mindjusarom i ja se isto pitam ako jedva prezivljavaju odakle im pare za kafane kladionice svako jutro pice i novine u klubu??? A ako ne mogu da nama koji nas ima saka jada da iskontrolisu kome idu subvencije onda treba da se ukinu kao sto rece Gorski :)
 
Ova tema ce se pretvoriti u "sa koliko minimalno pare se moze preziveti u Srbiji" ?
Ako namje cilj da tezimo ka tome da se kezimo i budemo sretni zato sto imamo bilo sta da obucemo i bilo sta da pojedemo, onda jebes i zivot i sve.
Zalosno je to sto ima ljudi koji prezivljavaju, a ne zive i to je svima jasno, ali njihov standard se ne moze dici tako sto cemo opljackati Miskovica ili Kostica. Ovo drustvo srlja prema ponoru i ja ne vidim kako ce se zaustaviti. Dajte da vidimo kako u buducnosti necemo stvarati nove tajkune i kako cemo nasoj deci priustiti normalan zivot bez trzavica i prezivljavanja.
 
Mozda je do gazde? Pojedini u selu nemaju problem sa radnom sangom, dok drugi moraju da dovode iz susednog sela obojene. Za mene je zakljucak da je problem u poslodavcu.::novac::
I ja donosim iz susednog sela,korektno rade,za korektnu nadoknadu,obojeni,a pošteni,a ti što nemaju,neće nikad ni imati,okrenem leđa,pa zevaju,samo da prođe vreme,danas bi im malo bilo i 300din/sat,a momci RADE za 200/sat,pa ti vidi
Da,do gazde,je,u frižideru UVEK pića,kafe (alkohola do kraja posla NEMA),Na njivu se nose prenosni frižideri,hm,samo u komunizmu se plaćao nerad,zato smo tu,gde jesmo
 
Mozda je do gazde? Pojedini u selu nemaju problem sa radnom sangom, dok drugi moraju da dovode iz susednog sela obojene. Za mene je zakljucak da je problem u poslodavcu.::novac::
Kakav problem u poslodavcu?!Nece narod da radi, cim okrenes glavu leze spavaju ,zabusavaju.Nikad ih same ne smem ostavljati na njivi jer od posla nema nista ,mozes ih platiti milione ne vredi takav narod.
 
Veliki je problem jer traze 2500 dnevnicu, sokove pivo rakiju, kolace itd.... Za berbu narocito sam imao problema, ali promenio ljude i zavrsio posao, na samom pocetku stavio do znanja da nema alkohola dok se posao ne zavrsi,tj berba, a posle dam im za pivo ili kupim i nema frke, mada sve vise biram ljude koji ne piju.... Sto je sigurno sigurno, i jos nesto Mislim da cemo za sve radnike koje angazujemo morati da placamo za njih PIO! Kod mene se zadrze 20 dana dok traje berba kako planiraju da izvedu da im platim PIO nemam pojma... i to ne rade duze od deset sati... Tri puta pauza od pola sata do sat vremena...
 
Sve subvencije treba ukinuti, pa ko hoce da radi neka radi a ko nece da radi neka batali. Dokle god je subvencija dotle ce biti malverzacija sa istim! I onako obican covek nema nikakvu vajdu od subvencija, uslove za podsticaje i subvencije uvek ispunjavaju samo tajkuni...
Ti se slobodno odrekni,ja jos necu.Subvencije treba da se ukinu Zastavi,Železari ili gradskom prevozu u velegradu a ne nama :ppozdrav:
 
Ako bismo bili pametni i slozni ne bi se odrekli nikad subvencija, vec bi trazili vise kao u narmalnim drzavama. Samo u cirkuskim zemljama nema subvencija ili navodno ima ali ko da ih nema!
A mi posto smo takav narod i takvu sloznost imamo, ludi su sto nam daju i 1 dinar.
 
E stvarno kada ce da prekinu sa subvencijama zastave zelezare i beogradskog gradskog???? Da nama to podele eeeee gde bi sve mi dogurali....??? I neka nam dozvole da izvozimo a ne da strahujemo od tajkuna jer im otimamo zaradu?!
Za poljoprivrednike ili 300 evra po hektar ili nista! Da ne mrse mnogo sto se ne mrsi!
 
Bio sam i nadnicar i poslodavac. Ako ne mozete da izfiltrirate 5-10 kvalitetnih ljudi da vam rade u sezonskim poslovima, onda ili ste velike stipse ili zakidate na 10min i slicno.
Ovom prilikom pozdravljam najpostenijeg poslodavca u Staparu Radomira Sunku. Kod koga uvek od 10 potrebih se prijavi 40 ljudi. Jednako se uradi i kad je na njivi i kad nije.:ppozdrav:
 
Ti se slobodno odrekni,ja jos necu.Subvencije treba da se ukinu Zastavi,Železari ili gradskom prevozu u velegradu a ne nama :ppozdrav:

Svima ukinuti SVE subvencije, da vidimo ko je radnik a ko je u poslu samo da bi pravio malverzacije sa subvencijama, a to je unosan biznis u danasnje vreme... Do pre neku godinu najveci poljoprivrednici iz mog kraja su uzimali subvencije a zemlju nisu ni obradjivali...

Pre 20 dana u mom kraju, ljudi iz Agencije za regionalni razvoj pravili su prezenaciju podsticaja za Podunavsko-Branicevski okrug. Na pocetku prezentacije pocese da obecavaju milionske podsticaje za razvoj poljoprivrede, dok na kraju nikom nista.
Kada sam pitao na koji nacin srpski seljak moze da dodje do tih podsticaja, dobio sam odgovr NE MOZE NIKAKO! Kada sam pitao zasto, dobio sam odgovor da su podsticaji samo za jake privrednike i privredna drustva (tajkune). Tada sam video da ova drzava stimulise samo tajkune, i bilo mi je sve jasno.Drzava pravi jake da budu jos jaci, ostale ko sisa neka crknu...
 
Poslednja izmena:
Bio sam i nadnicar i poslodavac. Ako ne mozete da izfiltrirate 5-10 kvalitetnih ljudi da vam rade u sezonskim poslovima, onda ili ste velike stipse ili zakidate na 10min i slicno.
Ovom prilikom pozdravljam najpostenijeg poslodavca u Staparu Radomira Sunku. Kod koga uvek od 10 potrebih se prijavi 40 ljudi. Jednako se uradi i kad je na njivi i kad nije
To kod vas gore moze, kod nas nije takav sistem, ja cu mu dati i 3000 dinara za rad od 7 do 7 uz tri pauze koje pravi, i opet moram da dezuram inace od posla nema nista.... Ne razumete da je narod jednostavno takav, kako je meni neverovatno da kod vas gore mozete naci dobre radnike tako je i vama neverovatno da ovde ne moze, ovde niko zemlju nece da proda za inat samo da ti ne bi imao, radije ce da je ostavi neobradjenu 50 godina nego da uzima rentu i da ti radis, nekom je to ne shvatljivo ali tako je... takav narod ljudi moji...
 
Nazad
Vrh