Subvencije poljoprivredi za 2014

E baš tako! I ja mogu reći za vikendaše,baš ih briga,ovako,za penzionere da ih baš briga onako,GENERALNO svima je njesra ::lose::,sa tendencijom pogoršavanja
 
Ljudi u viseclanoj porodici zive mesecno i sa 100-200 eura i sastavljaju kraj sa krajem e sad sto su nekom preveliki apetiti za danasnja vremena....pa im je 1000 malo....
 
Mindjusar hoces da kazes da porodica ako ima CISTO 350e/kj ne moze da zivi od 50kj ?

Lako bi oni zastitili malog seljaka da imaju interesa od njega. Mada mali i dalje nece propasti ko ima svoju mehanizaciju i nije duzan,najnezavidniji polozaj trenutno imaju oni koji rade tudju zemlju u zakup i pokupovali mehanizaciju za tu zemlju,a rate idu ...

Potpuno si u pravu.Mali stvarno ne može propasti jer nema više gde da propadne,A ovi što su polupovali tu silnu mehanizaciju a nemaju svoje zemlje neka je Bog u pomoći.Jedna vlast ih je navukla da tako urade a ova će im to naplatiti sa kamatama.
 
Lako je ziveti sa 18000 eura ako ti je tata ostavio kucu, zemlju i imanje. Probaj ti sa 18000 eura sve to da napravis i da izdrzavas porodicu. Eee kako smo nisko pali, pa jedan pisljivi auto koji je u EU prosecan kosta toliko. Ne vidim sta to mi vise trazimo vise nego stanovnici EU. Zar smo mi niza vrsta. Do kraja ce nam biti dosta samo da imamo da jedemo i to ne svaki dan.
 
,A ovi što su polupovali tu silnu mehanizaciju a nemaju svoje zemlje neka je Bog u pomoći.Jedna vlast ih je navukla da tako urade a ova će im to naplatiti sa kamatama.
Ovi sto su pokupovali mehanizaciju, pa su sada u gadnom skripcu, ko ih je,e. Ko ih je tukao po usima da se zaduzuju, a sada da kukaju. Neka prodaju imovinu I vrate kredite.
 
Kako kad samo jedan traktor od 60 ks kosta do 17000 evra (Yto 504)
Tako sam i ja slicno rekao ujaku da ne mogu nikad u zivotu kupiti nov traktor,na sta se on nasmejao i kaze za tvoj maksimum zemlje i zivotni vek je ferguson dosta. Kad sam pogledao i tako je. Nov Rus 82 kosta malo vise od tog Kineza a moze dosta vise da uradi i da traje koliko i radni vek jednog coveka,druga opcija je da kupis polovan koristis ga par godina i ako si ga lepo odrzavao prodas bez gubitka. Tu bismo mogli ici iz krajnosti u krajnost.
 
Zato se uvek pruzaj koliko si dugacak.Kod mene ih ima sto forsiraju zakupe i placaju momacki,a ne kupuju zemlju na vecito(hteli su da se prica koliko rade zemlje a sada kada sa 120 jutara padne na 8jutara svojih cese se samo)
 
Ljudi u viseclanoj porodici zive mesecno i sa 100-200 eura i sastavljaju kraj sa krajem e sad sto su nekom preveliki apetiti za danasnja vremena....pa im je 1000 malo....
Ti sa porodicom preživiš mesec sa 200 eura?Ili to pišeš samo onako da ispadne da se može tako živeti,ja neznam nikog u mom kraju da samo toliko potroši.Mislim da je prosek oko 500 eura kod nas.
 
Gorane da ti ne nabrajam koliko porodica po selima zivi sa bruto primanjima do 200e. Plati se struja,telefon,komunalije...i u prodavnicu ide kad dolaze gosti. :off_topic:
 
Ti sa porodicom preživiš mesec sa 200 eura?Ili to pišeš samo onako da ispadne da se može tako živeti,ja neznam nikog u mom kraju da samo toliko potroši.Mislim da je prosek oko 500 eura kod nas.
Za najskromniji život

- - - - - - - - - -

Gorane da ti ne nabrajam koliko porodica po selima zivi sa bruto primanjima do 200e. Plati se struja,telefon,komunalije...i u prodavnicu ide kad dolaze gosti. :off_topic:
Da,da,kako da ne
 
Mindjusar, vecina ljudi nema kupovnu moc kao ti. Razumi da postoji dosta porodica koje zive sa 200-300 eura mesecno. Licno bih voleo da svi imaju primanja kao ti, tad bi svima bilo lakse, ali na zalost tesko da ce se to desiti u skorije vreme.
 
Mindjusar na zalost je istina,a ako takvih nema kod tebe u kraju onda vam ga bravno. Kod mene ima prilican broj takvih porodica i zive.
Ne mora svako dete dobiti original patike od 50-100e,ne mora svako dete majicu da plati 20e,ne mora da ima telefon 100-300e,ne mora da ima polozeno za auto. Ima mnogo dece u nasledjenoj odeci ili kupljenoj na pijaci,sa starim telefonima i opet su svi nasmejani i puni zivota.
 
Nazad
Vrh