Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Pocnem da citam sta pisete,pa prekinem,cudan smo mi narod,svadjamo se cak i na ovaj nacin,jedna tema zakljucana,a i ova je izgleda na tom putu.Ipak,malo da se ukljucim.Dok je bio obavezan PIO,najbolje je bilo,14000 po ha,gorivo kupis koliko mozes i koliko ti u tom periodu treba,predas racun-dobijes povracaj.Najmanje ljudi se tad bunilo.E,sad jeste bilo mnogooo zloupotreba i zbog toga je mozda taj nacin subvencionisanja i ukunut.Ali,i tom bi moglo da se stane na put-jednostavno ostrim kontrolama i visokim kaznama.PIO treba da bude obavezan,pa ili u firmu ili na selo.Jasno mi je da su i zaposleni uglavnom lose placeni,ali nije ni nama lako.Ni odmora(placenog),ni cekova,ni administrativnih zabrana,ni bolovanja.Jedino sto imamo to su najcesce nepovoljni pariteti.Ako poljoprivreda treba da se profesionalizuje,moze jedino tako,da se zna ko sta radi i gde,naravno,uz strategiju koja bi trebala da se napravi uz saradnju poljoprivrednika i ovih nasih strucnjaka.
(moje misljenje,ukratko)
 
Pocnem da citam sta pisete,pa prekinem,cudan smo mi narod,svadjamo se cak i na ovaj nacin,jedna tema zakljucana,a i ova je izgleda na tom putu.Ipak,malo da se ukljucim.Dok je bio obavezan PIO,najbolje je bilo,14000 po ha,gorivo kupis koliko mozes i koliko ti u tom periodu treba,predas racun-dobijes povracaj.Najmanje ljudi se tad bunilo.E,sad jeste bilo mnogooo zloupotreba i zbog toga je mozda taj nacin subvencionisanja i ukunut.Ali,i tom bi moglo da se stane na put-jednostavno ostrim kontrolama i visokim kaznama.PIO treba da bude obavezan,pa ili u firmu ili na selo.Jasno mi je da su i zaposleni uglavnom lose placeni,ali nije ni nama lako.Ni odmora(placenog),ni cekova,ni administrativnih zabrana,ni bolovanja.Jedino sto imamo to su najcesce nepovoljni pariteti.Ako poljoprivreda treba da se profesionalizuje,moze jedino tako,da se zna ko sta radi i gde,naravno,uz strategiju koja bi trebala da se napravi uz saradnju poljoprivrednika i ovih nasih strucnjaka.
(moje misljenje,ukratko)
poljprivredno gazdinstvo bi moglo da se registruje kao dopunska delatnost,zasto neko ko ima zemlju i masine a ima malu platu u preduzecu nebi radio pre ili posle radnog vremena poljoprivredu
 
- - - - - - - - - -

Ma gde mu verujes,nema nista od toga.Ostalo mu jos zahtev da podnese i on to kao nece,sigurno je patriota veliki,a mi ostali se na ledja zakopcavamo.

Ne znam ja gde se ti zakopcavas, ja pisem kako jeste.

Kako ti mozes da osporavas nekog koga ne poznajes?
 
Slusaj sine,u predstavljanju si napisao da si iz Subotice,na 98 strani u temi SUBVENCIJE 2012 si napisao da si registrovano poljoprivredno gazdinstvo,u jednoj temi si pitao(odma po prijavljivanju na forum,neznam tacno gde)da li moze sa zaostalim dugom za porez da se registruje polj.gazdinstvo,pre izvesnog vremena si napisao da redis 40kj zemlje,danas pises da radis 40ha.Zapamti nesto.AKO NISI REGISTROVANO POLJ.DOMACINSTVO NE MOZES DA PRODAJES ROBU NI JEDNOJ FIRMI(DOO,ZZ).Ako hoces mogu jos da pisem kontradiktornih stvari koje si ti izneo?

A sad ako hoces napisi stvarno ko si i odakle si ustvari.
 
Slucaj ti

Ja sam 99' kao dobrovoljac na Kosovu i Metohiji branio moju otadzbinu dok si ti i ovde neki slicni tebi ladili jaja u hladu.
Ko si ti da ja tebi polazem racune.
Pre neko vece sam slikao moju ruku i postavio jednoj gospdji ovde na forum, da se vidi kakva je radnicka ruka.
Mogu da pisem da sam iz Sudiske Arabije, sto to tebi smeta.
Ko si ti da mene kontrolises?
Lupas gluposti jer ja svoju robu bez problema prodajem zem zadrugama.
Pisi sta god hoces.
 
Sto se tice ruke neko je posle tog posta napisao da je promenis,da ne forsiras samo jednu,pa poslusaj ga.
A sto se tice kosova idi opet ako hoces ja te ne drzim.
 
Roberte, zasto ne sankcionisete ovakve ispade?

Isao sam ja i nije mi zao. Jadna je drzava sa takvim kao ti i tebi slicnim.
 
Subvencionisani su kanda malko nervozni.Zasto uvek nekultura i primitivizam u ovoj zemlji moraju da vode glavnu rec.Uvek su najgrlatiji oni koji papolje i peljese razne fondove i jasu na grbaci naroda.Puna im usta jadikovanja i kukumakanja a drzavnu zemlju zaposedaju i otimaju kao da im je dedovina.Prave neke proteste a onda bi odmah da se okoriste kao oni "prvodborci " sa dva svedoka.
Secam se otkupa i crvenih partijskih kadrova koji su nam kotobanje cistili a sad vidim da pisu demokratske memoare a i potomci im opozicione stranke osnivaju, sve sami kapitalisti.
Stvarno se neki ljudi ne menjaju nikada, dosli su u ravnicu al se brdjanske navike ne menjaju ...geni su to.
 
Da li postoji mogucnost da se PP ubace ovde da vidite kakve PP doticni salje?Igra se glavom.Izvinjavam se svima na:off_topic:.
 
Zar mislite da smo toliko dokoni da vase privatne poruke javno citamo.Vase svadje neka ostanu privatne jer ce se ova diskusija pretvoriti u pijacu.
 
Hvala vam gospodine Dragane na uctivom odgovoru.Cenim da vasi ucitelji u osnovnoj skoli sad crvene zbog vase kulture.Sva sreca pa niste dalje isli u skolu.
 
Kakav ste vi to paor, kada sedite za komp-om po celu noc i gledate kako da nasamarite posten svet i ovu nasu drzavu.
 
sta vi to balavite??? kome nisu potrebne subvencije nemora da ih uzima!!! nazivate raznim pogrdnim recima ljude koji ih koriste, pa koi je to nacin???
drzava stimulise poljoprivrednu proizvodnju u celom svetu pa i kod nas.
stim sto nasa drzava to radi na dosta prljav nacin i uredbama stalno menja pravila da bi ih sto manje ljudi dobilo, i to je ljude i razjedinilo, jel svakom njihovom uredbom i novim pravilom neko od nas je nezadovoljan!!
 
Drzava i treba da proreseta sve koji na lopovski nacin ostvaruju iste, a hvale se kako su zeznuli drzavu po forumu.
I onda kazete, '' drzava radi na prljav nacin''.
Koliko paora na prljav nacin prima subvencije?
Ovde se najvise bune oni koji primaju subvencije.
 
Jok cista je! sve go kriminalac.
jedan ministar podstice stocarstvo drugi pravi pokolj iste, pa tako u krug, mnogo dobra strategija...
sto se tice subvencija, otisli smo u nazad, samo corav to ne vidi!
 
Nazad
Vrh