Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Slusaj sine,u predstavljanju si napisao da si iz Subotice,na 98 strani u temi SUBVENCIJE 2012 si napisao da si registrovano poljoprivredno gazdinstvo,u jednoj temi si pitao(odma po prijavljivanju na forum,neznam tacno gde)da li moze sa zaostalim dugom za porez da se registruje polj.gazdinstvo,pre izvesnog vremena si napisao da redis 40kj zemlje,danas pises da radis 40ha.Zapamti nesto.AKO NISI REGISTROVANO POLJ.DOMACINSTVO NE MOZES DA PRODAJES ROBU NI JEDNOJ FIRMI(DOO,ZZ).Ako hoces mogu jos da pisem kontradiktornih stvari koje si ti izneo?

A sad ako hoces napisi stvarno ko si i odakle si ustvari.


A ja se vama divim kako sve pamtite

- - - - - - - - - -

Naravno da tebe nisam pitao.

.................:bravo:

- - - - - - - - - -

Ovo se odnosi na skoro sve.

Meni ste prigovarali i napadali pre neki dan. Pogledajte sada svi sebe. Vasar zena vam nije ravan.

Ovo ste upotrebljavali na mojim odgovorima, a sada ja vama.:off_topic::off_topic::off_topic:. Jel vam poznato.

I jedno pitanje. Kako ocekujete da neki nov clan npr kao ja kad sam se registr.udje u svu tu pricu o poljoprivredi a ko pre toga nije imao pojma nista, sa takvim primerima prepucavanja?

Molim u napred da se niko ne ljuti na poruku jer ima osnovu, a to su vase predhodne stranice.
 
Djudja nisam pamtio sta je pisao,nego usao na njegov profil i pogledao sve poruke koje je napisao.Krenuo od zadnje stranice i video to sto sam napisao.Dovoljno je 2-3 stranice da se procite i da se vidi kakva je osoba u pitanju,koja od prvog dana provocira na forumu.
 
pa provokatora uvek ima
forumi upravo i sluze da se vodi civilizovana diskusija na teme koje se pokrecu.cinjenica je da veliki broj ljudi uopste na forumima ima "obicaj"da se "krije"iza nadimaka ili bilo cega osnovano se plaseci otkrivanja identiteta iz mnogo razloga...uf dugacak uvod...
svako pise sta hoce a mi "cenimo"je li to valja ili ne...ona nasa stara izreka "u lazi su kratke noge" je pravi odgovor.i na kraju sve dodje na svoje.pre ili kasnije...
 
mislim da drzava radi to na prljav nacin jer ljudi koji imaju do 10 h treba da dobiju bez ikakvih uslova, kao i stocari koji imaju manje od 5 grla netreba im postavljati nikakve uslove pa zar mlleko iz svih tih krava nezavrsava u zeludcima ? Ali nemojte da dozvoljavate ucene mega fabrika koje zardjuju na jadnim poljoprivrednicima pa cemo sami siriti stado a ne da nam poklanjate zastitite trziste od muljanja tzv uspesnih privrednika i hostaplera , ovamo nam uvezete extra krave i subvencijonisete to a zatim dozvolite da se to pokolje dali je tu neko normalan ili sta se desava pa bolje da ste stocarima obezbedili paritet mleko hrana nego sve gluposti sto ste smisljali i potrosili strasno mlogo para a efekat nikakav, jadni ljudi koji su uzeli te junice na kredit su propali zaslugama i obecanjima ministarstva , a dok su mlekare i klanice zaradile na tome.
gospoda iz ministarstva gledaju da uzmu tebi a daju drugom i tako u krug pa ljudi tu je neminovan krah ili nesto jos gore ,
 
Ministarstvo poljoprivrede ni jednu uredbu nije donela da nama bude bolje, nego njima, takav je ceo sistem drzavni!!
ovi sto mogu a nece da uzmu subvencije, hm, pa svako bi rekao da bas nisu u libeli ili da lazu nevidjeno...
 
Ministarstvo poljoprivrede ni jednu uredbu nije donela da nama bude bolje, nego njima, takav je ceo sistem drzavni!!
ovi sto mogu a nece da uzmu subvencije, hm, pa svako bi rekao da bas nisu u libeli ili da lazu nevidjeno...
Nije lepo da nekoga nazivaš ludakom i lažovom .To što neko ne veruje vlasti jer je do sada uvek bilo "što ne platiš na ćupriji platićeš na mostu"i što se do sada uvek takva politika vodila ne znači da je lud i lažov i po tom pitanju tražim da se izviniš jer i ja mogu a neću dok god ne budu jasna pravila igre.
 
Poslednja izmena:
Ministarstvo poljoprivrede ni jednu uredbu nije donela da nama bude bolje, nego njima, takav je ceo sistem drzavni!!
ovi sto mogu a nece da uzmu subvencije, hm, pa svako bi rekao da bas nisu u libeli ili da lazu nevidjeno...
Svu ovu pometnju i neslogu i jeste napravilo ministarstvo poljoprivrede,menjajuci uredbe svaki cas,samo je pitanje za ciji interes,za interes onog seljaka koji se bavi poljoprivredom i nema drugih izvora finansiranja nije.Danas sam procitao zvanican podatak da je velicina poljoprivrednog poseda u Srbiji 4,5 hektara.Da li su sva ta gazdinstva subvencionisana ili nisu,nisu,a oni svojom potrosnjom,ma kakva da je, pune budzet iz koga se svi ostali isplacuju.
 
Ministarstvo treba da bude realno,jednako za sve i prema svima.Budzet se moze napuniti(dopuniti) na vise nacina,......samo kada bi neko to slusao,a mi ovde mozemo da lupetamo danima i danima.Lepo je covek napisao :zvanican podatak da je velicina poljoprivrednog poseda u Srbiji 4,5 hektara.Pogledajte realnost cele drzave,a ne samo Vojvodine.
Recite sami dali ste culi ili videli na TV-u nekoga ministra ili politicara da je obisao u predizbornoj kampanji ili...,poljoprivredno gazdinstvo sa 4-5 kj.zemlje i dve krave.
(sta bi svet rekao...)
 
A na koji je fazon onda cena litre mleka u Nemackoj u supermarketu 50 centi (naravno ima i skupljih) i ne menja se dosta dugo (znam, posto idem tamo), zbog cega je meso jeftinije nego kod nas? Mislim da je to bas zbog toga sto dobijaju subvencije, a narod dobija jeftiniju hranu i svima dobro, sto bi ustvari i trebala biti glavna svrha subvencija. Govoriti o tome da subvencije ne trebaju je vise nego pogresno. Ionako nas konkurencija iz inostranstva sve vise jede, a ne jos da se subvencije ukinu.
Slazem se ja sa podsticajima poljoprivredi,jedino tako mozemo biti paritetni kako u svetu tako i kod kuce.Ali porediti nas sa normalnim, uredjenim zemljama je blago receno nenormalno.Naslusali smo se ovde na forumu ko i kako sve dobija razne vidove subvencija od strane drzave.A znam i ja kod mene kako podizu subvencije po ha a na tu zemlju zadnji put krocili nogom kad ih deda vodao za rukicu da vide kako izgleda kukuruz.Sada im na tim parcelama moze pozavideti sumsko gazdinstvo na sarenolikosti sumske flore,koju znaju i da unovce kao ogrevni materijal itd,itd...Samo ozbiljna reforma subvencija,mada ovoj drzavi treba reforma u svim segmentima,mozda popravi situaciju i (ne)zadovoljstvo seljaka.A neko pomenu mlekare,kako im ne cvetaju ruze,iskreno,zabole me za njih,malo vise, verujem,nego njih za nas.Ja znam ljude u mlecnom govedarstvu koji najvise rmbace u toj poljoprivrednoj proizvodnji,365 dana u godini,u prestupnoj 366 dana,a nijedan se jos nije rascvetao,samo sebi stavlja veci jaram sa povecanjem proizvodnje.Pisem za vredne i postene ljude koji svaki dinar prethodno natope krvlju i znojem,da bi ga opet vratili u proizvodnju.Sto mi rece jedan starac-dete,od postenog rada mozes samo ogrbaviti,zaraditi vrlo tesko,"napraviti pare"-nikako.
 
Sve oblasti u poljoprivredi su dobile subvencije od države samo nisu koke nosilje,tov živine i tov ćuraka.Živinarstvo je u haosu, a oni su dali podsticaj za matična jata koja se uvoze a imaju ih uglavnom velike firme kao Agroživ,Perutnina.... a da treba njih spašavati oni su izgleda prioritet a mi socijalana ustanova koja tovi gubitke da bi oni stavili na cenu AKCIJA.Bojim se da ubrzo ni pero neće ostati u Srbiji.
 
Nije lepo da nekoga nazivaš ludakom i lažovom .To što neko ne veruje vlasti jer je do sada uvek bilo "što ne platiš na ćupriji platićeš na mostu"i što se do sada uvek takva politika vodila ne znači da je lud i lažov i po tom pitanju tražim da se izviniš jer i ja mogu a neću dok god ne budu jasna pravila igre.

samo cekaj, docekaces!
jos malo pa ce 10god. kako koristimo subvencije, a svi jednako placamo na cupriji!
 
Mene napadate sto ne primam subvencije.
Zasto se vi brinete za mene?
Vama je i ovako malo, stalno neko kuka. Sta bih bilo da svi primaju podsticaje.
Juzno od Save minimalan je broj onih onih koji su subvencionisani.
 
Dragane tko vas je informisao da ceo svet ima subvencije u poljoprivredi.Sad se ukidaju i u onim zemljama u kojima su bile.Teško je to odrediti kod nas tko treba da dobiva subvencije a u Evropi uglavnom dobivaju samo oni kojima je to osnovna delatnost.Ako neko radi 8 sati u firmi plus odlazak i povratak sa posla kako on može da radi na poljoprivredi on nemože ni jadnom poslu da radi kako treba izuzev ako nije robot.Subvencije treba da dobiju samo oni kojima je to jedina delatnost.Da napomenem da nikad nisam dobivao subvencije jker sam se bavio granom poljoprivrede koja je isplativa ako se radi kako treba.
 
O nekim neostvarljivim zeljama nekih nasih gradjana kao sto su samo neka koje cu navesti da ce se ukinuti subvencije na zapadu, da ce Evropa puknuti, da ce Amerika kad tad da bankrotira da je Rusia sila i jos silne glupe stvari cujem pricu vec 20 godina a nista se od toga nije desilo sem da smo mi sa nasom drzavom unazadili vise od 20 god.
@mudric milan Slazem se da subv. trebaju dobiti iskljucivo oni koji zive od te poljoprivrede, a u vezi onih 8 sati rada na zapadu, jbg dal su roboti ili su ljudi navikli na rad al se radi i mnogo vise od tih 8 sati. Jedino kod nas od tih 8 sati se radi aktivno 4-5 ostatak radnog vremena je u vatanju krivina.
Na kraju kratko samo o svima ovima koji kazu da mogu da registruju gaz. ali nece iz nekog svog nedefinisanog principa. Zaboravite tezu da ce jednog dana vlada zadovoljiti sve i da ce se svi naci u tim subvencijama. Jadnostavno je to nemoguce, bice uvek nezadovoljnih. Ako vam ne odgovaraju subv. nije mi jasno zasto ste onda zavidni i smeta vam sto neki registrovani koriste to sto ionako je bedno a trebalo bi biti mnogo vise.
 
Ovde niko nije zavidan, ne znam odakle taj zakljucak.
Neka prima svako ko posteno radi.
To niko nikada nije sporio.
Drzava treba da se na drugi nacin postavi i da spreci malverzacije.

Ovde se ljudi bez razloga ljute i napadaju (optuzuju) one koji ne primaju sub.
To je paradoks.
Procitajte par stranica u nazad.
Svako ima pravo da iznese svoje misljenje.
 
Ma da, vi znate ko radi posteno a ko ne, i kome je koliko dosta, vi ste expert!!
a svajcarac zna da ce registrovani da uniste ne registrovane i da neko treba da ostavi subvencije i da izadje na crtu nekom ko ih ne prima, i da ce nam se sve to obiti o glavu i da ce mo se zbog toga vesati med sunke(koja bolest)!!!

mims je lepo napisao, da se ovde svasta nepotrebno moze procitati!
 
Ne bilo vam zapovedjeno al vi lepo mladjani gospodine to sto sad divanite pripisite negde i stavite na sigurno.Seticete se kad tad da procitate to sto ste sad napisali.Secam jasno kad sam deran bio da su mom ocu i dedi neki drski pametnjakovici nalik vama cupali brkove i terali ih da udju u zadrugu.Naravno oni to nisu hteli cak ni po cenu kad su nam svu zemlju i mehanizaciju uzeli ( samo dve kuce u selu su pored nas jos tako prosle)Danima su nas sikanirali i otimali sve sto smo imali u kuci a komsiluk nas je isto tako savetovao da se i mi priklonimo vecini i da udjemo u zadrugu.E hvala bogu nije mnogo proslo a zadrugari su redom propali kao i zadruga i sve sto su imali otislo je u majcinu.Mi smo nasu zemlju ponovo pokupovali a barabe nam nisu vratile ni jednog jedinog ara ni dan danas al fala bogu moja kuca i moja deca i unuci su opet gazde a zadrugari gologuzani evo ih opet trce pred rudu i traze subvencije.
 
Naravno da je bolje uzeti kad se nesto daje,nego ne uzeti to je valjda normalno.Jedino ova kuknjava kako se ne isplati ratarstvo je malo .... ,jel vi znate koje su prosecne cene ratarskih proizvoda u poslednje recimo 3 godine.E sad ima onih koji se otimaju pa placaju zakup 80 - 100 000 hektar,njima je malo,ali se ipak otimaju.Nije siromah koji malo ima .....
A sto se tice nase usrane drzave,bicemo slepci dok god finansiramo proizvodnu sirovine,a uvozimo finalni proizvod.To smo valjda naucili od brace Rusa.
 
Nazad
Vrh