Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

A kada bi ti isti popili čašu domaćeg mleka nakon bureka trčali bi ulicom i vikali:Bež`te noge usra.u vas!
 
Kakav narod, takva vlast. Ne možemo da se složimo ni oko čega. Mislim da podrška mora da postoji za sve, ali neki u poljoprivredi moraju da dobiju više. Zaista smatram da ratarima pri ovakvim cenama proizvoda nije neophodna subvencija, vec samo regresiranje nafte i mineralnih djubriva. Drzava da se odrekne akciza i poreza na djubrivo i to bi bilo dovoljno. Došli smo do situacije da sami sebi kopamo jame, utrkivajuci se za zemlju i dizuci arendu do nebesa. Zbog toga subvencije treba dati onima koji taj ratarski proizvod dizu na visi nivo, stočarima. Nazalost juce u emisiji sam cuo jednu rec, koja je dovela do ovakve situacije, specijalizacija. Po meni upravo nam to ne treba, treba nam diverzifikacija. Trebaju nam kombinovana gazdinstva, koja lakse amortizuju situaciju na nestabilnom trzistu. Upravo ono što smo imali nekada, figurativno govoreci maksim zemlje, sa 10tak goveda, 50tak svinja, zivine da trčkara po dvorištu. Kad kažem maksim zemlje ne mislim na 17 jutara, već nekih 50tak jutara po članu domacinstva, plus stalno zaposlen agronom, ako niko od clanova domacinstva nema zavrsenu bar poljoprivrednu skolu.
Naravno drzava pored podrske, mora da obezbedi objektivnost, da ne kazem postenje, na otkupnim mestima. Da ima razvijene robne rezerve, kako bi sprecila oscilacije cena i obezbedila sigurnost u proizvodnji. Mora se doneti jasna strategija, ali primerena reonu u kom se polj. proizvodnja odvija.
U svakom slucaju moramo se odgovorno ponašati jedni prema drugima. Imati razumevanja za svačije probleme i zajedno ih rešavati. Sve ovo nam se dešava zbog toga što gledamo kako koga da zajebemo, bilo to drzavu prilikom dobijanja subvencija, bilo nakupac proizvodjaca, ili proizvodjac nakupca ili otkupljivaca.
 
Sve se slazem stobom zcurcic,samo ne 50 jutara po clanu pa ja bi trebo 350 onda da radim,ma oma bi ustupio 200 drugima,stvarno mi nebi trebalo toliko ,eventulno 150 ,i to bi mi bilo mozda mnogo.
 
Svaka pomoc drzave pa zvala se ona subvencija ili socijalna pomoc mora od nekog da se zakine.Dakle u ovom slucaju taj novac se mora uzeti od nekoga ( krediti odavno ne odlaze za ove namene).Drzava je smislila fintu da poljoprivrednike podeli na one registrovane i neregistrovane.Novac drzava otima od neregistrovanih na mnogo nacina znanih i neznanih tako da zapravo oni finansiraju tu njenu rabotu za racun registrovanih.Registrovani dobijaju subvencije oni koji to nisu oni ne dobijaju.Oni koji imaju male posede njima se ne ispalti da se registruju oni sa vecim posedima su se registrovali pa sad dodatno peljese neregistrovane tako sto ih ucenjuju za zemlju koju ugovaraju fiktivno pod arendu i daju im uglavnom polovinu dobijene subvencije.Dakle drzava je i to osmislila.Elem drzava ima nameru da na taj nacin unisti ove male proizvodjace i da podstakne velike da budu jos veci a da ona pri tom ne mesa svoje prste tako ocito da ne bi izazvala socijalni bunt zbog opste otimacine.
Mnogi su se upecali i pojurili su da kupuju zemlju ne bi li sto vise uzeli subvencija .
Eh sve je to lepo ali ima tu jedna kvaka koju ne znaju subvencionisani .Kad se ti veliki dovoljno uvecaju i bude ih taman toliko koliko drzavi treba da ih valjano oporezuje sledi im ono sto sledi svakoj gici kad se u novembru podgoji.U ovom slucaju nece biti noz pod gusu al ce da dobiju paprene poreze i namete od kojih ce se mnogi subvencionisani alavci pokaciti na tavane medj sunke.Znate onu narodnu dala kuma banku da u kolo udje a platila bi tri samo da iz njega izadje.E tako ce se provesti i registrovani kao sto se provode oni koji su davno pootvarali firme uz drzavnu halabuku da je to mudar potez i da toga nece vise biti a kad su hteli da ih ugase muke bozije ne mozes se naplacati i nadavati.Nekima i dan danas stizu kojekakve dazbine da ih plate iako vec deceniju celu te firme nemaju.
Tako to ide ne kaze nas narod dzaba da se ne jede bas sve sto leti.
 
Poslednja izmena:
Dali si ti normalan covek?
Zbog takvih kao sto si ti ja sam rasprodao moje krave.
Ispade da su svi ludi samo su ovi sto drze otkupna mesta pametni.
Ti za tvoje poslove koje obavljas na otkupnom mestu IMAS ZAGARANTOVANU MASNU JEDINICU. Zavisno od mlekare,
ali svi vi ste povlasceni u odnosu na druge. I sad tebi ne odgovaraju ovi sto drze dve krave, oni nisu u stanju da operu muzlicu i vime.

Zasto ti ne predajes samo svoje mleko?
Pa zato sto imas koristi od tudjeg.

Prvo,Ja predajem iskljucivo svoje mleko,drugo nemam nikakve poslove na otkupnom mestu,pa mi samim tim nije zagarantovana masna jedinica,kako uradim tako ce mi biti,clan Pocerina je u pravu. Trece,Rekao sam da cu primiti svakog,ali u zaseban uredjaj,i odrzavacu ga kao svoj. Cetvrto,neko je pomenuo da nisam ja tehnolog. Pa,i nisam,medjutim posalju nekog iz mlekare,pa on izvadi uzorak mleka i kaze posle par dana nije dobro,imao sam zajednicko mleko sa drugima,nikad nije imalo prvu klasu,a kamoli ekstra. Ma,necu da se raspravljam oko ne bitne stvari. Ko hoce da radi,on nadje naci,ko nece on se buni. Samim tim se vise i necu javljati na ovu temu. Lud sam bio sto sam bilo sta rekao rekao,ali jednostavno sam morao da odreagujem na onu konstataciju mudric milana.
 
Svaka pomoc drzave pa zvala se ona subvencija ili socijalna pomoc mora od nekog da se zakine.Dakle u ovom slucaju taj novac se mora uzeti od nekoga ( krediti odavno ne odlaze za ove namene).Drzava je smislila fintu da poljoprivrednike podeli na one registrovane i neregistrovane.Novac drzava otima od neregistrovanih na mnogo nacina znanih i neznanih tako da zapravo oni finansiraju tu njenu rabotu za racun registrovanih.Registrovani dobijaju subvencije oni koji to nisu oni ne dobijaju.Oni koji imaju male posede njima se ne ispalti da se registruju oni sa vecim posedima su se registrovali pa sad dodatno peljese neregistrovane tako sto ih ucenjuju za zemlju koju ugovaraju fiktivno pod arendu i daju im uglavnom polovinu dobijene subvencije.Dakle drzava je i to osmislila.Elem drzava ima nameru da na taj nacin unisti ove male proizvodjace i da podstakne velike da budu jos veci a da ona pri tom ne mesa svoje prste tako ocito da ne bi izazvala socijalni bunt zbog opste otimacine.
Mnogi su se upecali i pojurili su da kupuju zemlju ne bi li sto vise uzeli subvencija .
Eh sve je to lepo ali ima tu jedna kvaka koju ne znaju subvencionisani .Kad se ti veliki dovoljno uvecaju i bude ih taman toliko koliko drzavi treba da ih valjano oporezuje sledi im ono sto sledi svakoj gici kad se u novembru podgoji.U ovom slucaju nece biti noz pod gusu al ce da dobiju paprene poreze i namete od kojih ce se mnogi subvencionisani alavci pokaciti na tavane medj sunke.Znate onu narodnu dala kuma banku da u kolo udje a platila bi tri samo da iz njega izadje.E tako ce se provesti i registrovani kao sto se provode oni koji su davno pootvarali firme uz drzavnu halabuku da je to mudar potez i da toga nece vise biti a kad su hteli da ih ugase muke bozije ne mozes se naplacati i nadavati.Nekima i dan danas stizu kojekakve dazbine da ih plate iako vec deceniju celu te firme nemaju.
Tako to ide ne kaze nas narod dzaba da se ne jede bas sve sto leti.


Vi ili ste filozof ili niste nikad radili na selu. Ima rešenja i za manje poljoprivrednike samo snalažljivost je kod vaz nepoznat. Kod nas manji sa par hektara naprave ugovor sa nekim koji ima još mesta da 100h i registruje mu i da mu neki procenat i svima je dobro a ne kao vi samo kukate to je najlakše.
 
Goran IHC Iako ne mirišem člana Pavle. (utisak na prvu loptu)dao je povod za razmišljanje a što je samo potvrda da kada sam pisao još pre izbora da se lako može desiti da te država kao registrovano gazdinstvo jednom uredbom može pretvoriti u privredni subjekt tj,u malog privrednika iliti firmu pa se na isnovu toga i tako i postavi prema registrovanim gazdinstvima i počne da oporezuje kao i sve firme da na 1 dinar prihoda naplaćuje 63 pare porez i doprinose e onda će mnogi poželeti da izađu iz registra .Država ništa ne daje ako nema računicu a seljak je previše počeo da veruje vlasti .Vlast treba poštovat ali joj ne verovat u potpubosti .
 
Prvo,Ja predajem iskljucivo svoje mleko,drugo nemam nikakve poslove na otkupnom mestu,pa mi samim tim nije zagarantovana masna jedinica,kako uradim tako ce mi biti,clan Pocerina je u pravu. Trece,Rekao sam da cu primiti svakog,ali u zaseban uredjaj,i odrzavacu ga kao svoj. Cetvrto,neko je pomenuo da nisam ja tehnolog. Pa,i nisam,medjutim posalju nekog iz mlekare,pa on izvadi uzorak mleka i kaze posle par dana nije dobro,imao sam zajednicko mleko sa drugima,nikad nije imalo prvu klasu,a kamoli ekstra. Ma,necu da se raspravljam oko ne bitne stvari. Ko hoce da radi,on nadje naci,ko nece on se buni. Samim tim se vise i necu javljati na ovu temu. Lud sam bio sto sam bilo sta rekao rekao,ali jednostavno sam morao da odreagujem na onu konstataciju mudric milana.
Da si malo pazljivije procitao post od @mudric milan-a video bi da vas dvojica pisete i mislite isto , a to je da mali treba da pocrkaju da bi vama bilo bolje.
A to sto "mali" mlekari podmiruju vise od 70% trzista mlecnih proizvoda , a za uzvrat ne dobijaju nista sta cemo s' tim .Lepo je neko napisao , a gde je u prodavnici to jeftinije mleko sto je po vama neispravno.
Jasan pokazatelj da drzava subvencionisanjem samo velikih gresi je stanje u nasem stocarstvu . Svake godine imamo evidentan pad grla stoke , kad se taj pad zaustavi i krene porast to ce biti znak da su mere drzave prave.
 
Vi ili ste filozof ili niste nikad radili na selu. Ima rešenja i za manje poljoprivrednike samo snalažljivost je kod vaz nepoznat. Kod nas manji sa par hektara naprave ugovor sa nekim koji ima još mesta da 100h i registruje mu i da mu neki procenat i svima je dobro a ne kao vi samo kukate to je najlakše.
E taj "procenat" o kome vi pricate i ta "snalazljivost" je kriminalno delo a taj "neki procenat" sam napomenuo u prethodnom postu.Neka hvala vam na toj usluzi da se na racun moje zemlje neki bogatas jos vise opari a ja da dobijem neku sicu pa to je tek bezobrazluk prve vrste.Licno bih prijavio svakog ko bi me na taj nacin opeljesio.
 
subvencije ko subvencije su ok,kod nas je riješeno veoma dobro minimalni uslovi su stvarno niski i svi ga mogu malte ne ostvarit.Na primjer za mehanizaciju je ove godine 30% a bilo je 40 ali svima je isto tj isti broj traktora i mašina mogu kupiti tj 1 traktor i 2 priključaka.Za traktor od 50 ks do 70 je 30% ili maksimalno 10 000e a za traktor od 70 do 110ks je 15 ooo znači i malim i velikim isto e jedini problem je što se kasni sa isplatom.Sad su uradili da možemo preko banke uzeti svoje subvencije čim papiri legnu u ministarstvo i prođu provjeru a i to je proces od 3 dana tako da je sad puno bolje.Ali i pored svega nama malo jbg
 
E taj "procenat" o kome vi pricate i ta "snalazljivost" je kriminalno delo a taj "neki procenat" sam napomenuo u prethodnom postu.Neka hvala vam na toj usluzi da se na racun moje zemlje neki bogatas jos vise opari a ja da dobijem neku sicu pa to je tek bezobrazluk prve vrste.Licno bih prijavio svakog ko bi me na taj nacin opeljesio.
To se zove udruzivanje, a vi ga zovite kako hocete i nastavite da kukate.
 
E taj "procenat" o kome vi pricate i ta "snalazljivost" je kriminalno delo a taj "neki procenat" sam napomenuo u prethodnom postu.Neka hvala vam na toj usluzi da se na racun moje zemlje neki bogatas jos vise opari a ja da dobijem neku sicu pa to je tek bezobrazluk prve vrste.Licno bih prijavio svakog ko bi me na taj nacin opeljesio.
Ne treba vi da nađete bogataša nego sigurno imate nekog rođaka poznanika ili komšiju pa se udružite i registrujte zajedno. Ali po vašim porukama slabe su šanse da se neko može dogovoriti sa vama. Niste jedini ima i kod nas takvih što da se udruže da se neko bogati od njihovog rada ali sad i on priča kad mu je došlo iz dupeta lepo ga molio čovek da mu da bar 15.000din ostalo će on platiti od onog šta treba da se plati pa sad računajte to mu je bilo subvencija od 1.5h a ukupno ima oko 30h kolko para je propustio i lepo se udružite vas 2-3 i uregistruje se jedan pa podelite ono šta treba da se uplati pa računajte.
 
nije mi namjera bilo koga vrijeđati ali bez udruživanja neće ići,jednostavno kao pojedinac nećeš moći ostvariti ništa.Od nabavke repromaterijala po povoljnijoj cijeneni tako i prodaja za tržište malih količina
 
Slazem se nekolicinom,subvencije b trebalo omoguciti i sitnim paorima,i on ima potrebu da nekada prosiri i ostavi svojim unucima dedovinu,kao sto sad neki rade po 100-200ha nasledjene zemlje,pa to nije mogao od jednom steci,morao je vekovima zaradjivati,a sad,tesko ko moze kupiti 50-100ha poceci od hektar dva,pet...subvencije za sve,to bi trebao biti moto za sledece proteste,mnogo veceg ucinka!
 
Da ste shvatili drzavu drugacije bi pisali, drzava nije tu da daje, nego da uzima(uvek bilo i bice).
Cak i ovi velikani sa 100+++ hektara nece procvetati jer su svi pod obavezom drzave zbog subvencija, mnogi su u velikim kreditima tako da su oni nestabilniji od manjih poljoprivrednika koji rade svojih 10-20 hektara i ne duguju nikom nista.

Subvencije ne davati nikom, ni malim ni velikim kome se radi neka radi od svojih para. Ko radi zbog subvencija neka promeni zanimanje...
 
Aj pojasni malo ovo sto si napisao da su pod obavezom drzave zbog subvencija?Pod kakvom obavezom.
 
Pa gro ljudi(velika vecina)je te uslove ispunjavala i pre nego sto su subvencije krenule.Uzmi primer starijih poljoprivrednika,kod nas SKORO svi imaju poljoprivredne penzije,sto znaci da uplacivanje PIA nije krenulo sa dodelom subvencija nego mnogo,mnogo ranije.
 
Nazad
Vrh