Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

ti lupas po svim temama a pretpostavljam da si poljoprivredu video kod komsije preko ograde
Ma kakva poljoprivreda bio covek cinimise u svajcarskoj ili gde vani kao gastarbajter bar tako je piso i penzioneru dosadno pa muci muku snama poljoprivrednicima
 
Ovde neki lupaju naveliko. Ovi ''mali'' ako je jedini uslov ove i prošle bio da se odnese posedovni list u registar i kasnije podnese zahtev ko vam brani. Neki su čak ponosni što nisu dobili subvencije, svašta se ovde može beskorisno pročitati.
 
Ne da su beskorisne nego je dosta toga i smesno. Marate shvatiti na niko i nikada nece udovoljiti svima! Uvek ce biti nezadovoljnih, zavidnih, alavih i sve to daje rezultat svadja i stvarno besmislenih rasprava!!!
 
Ma,u principu,nama i ne trebaju subvencije.Ocigledno se stvara ogromna pometnja zbog istih,a svi smo nezadovoljni.Nas najveci problem je paritet cena na trzistu.Ako mi ispune cenu,na primer mleka od 0,6 eura,zabole me za subvenciju.U EU je cena sirovog mleka od nekih 0,65 eura,a ja bih s tom cenom jos i zapevao.Ne moze kilogram kukuruza da kosta vise od litre mleka(u mom kraju ima onih koji daju mleko za 24-25 din,a kukuruz je 30 din.) i kako onda naci racunicu,s kojim to subvencijama.Naravno,ovo je cena kod onih sa 2-3 krave,ali ja zelim da i taj seljak prehrani porodicu od postenog rada.Setite se po kojim paritetima su se nasi stari bavili poljoprivredom i sta su mogli prihoditi od tone grozdja,kukuruza,2-3 bika i slicno.Nista vise ne moze biti kao pre,to je jasno,ali uz svu kuknjavu mlekari u mom kraju ne propadaju,sta vise sepure se poput curana u sve luksuznijim automobilima i raskosnijem zivotu.A obican seljak golja,poput mene,hoce samo da prezivi,i ako moze da prozivi bar deo svog rudarskog argatovanja zivota dostojnog civilizovanog coveka.
 
Vec sam pisao ovo i opet cu,subvencionisati samo zemlju koja je u licnom vlasnistvu i nista vise.Sve drugo je manipulacija.

Tu nikako nisi upravu. Ja na primer imam u vlasnistu 2ha l hocu, zelim i radim vise. Zemlju uzimam u zakup i zasto nebih uzimao subvenciju za to kad vec radim. Al zato treba da se uvedu rigorozne kontrole jer ima mnogo onih koji nerade a uzimaju pare. Ima dosta njih koju daju u zakup a prijavili na sebe i uzimaju pare, a onaj sto te njive radi nema nista.
 
skoro svi smo radili i pre subvencija,a imam i 20 godina paorskog staza a planiram se ovim baviti dokle god budem imao zdravlja
sa 56 cu imati pun staz i pravo na penziju:haha:
 
Ma,u principu,nama i ne trebaju subvencije.Ocigledno se stvara ogromna pometnja zbog istih,a svi smo nezadovoljni.Nas najveci problem je paritet cena na trzistu.Ako mi ispune cenu,na primer mleka od 0,6 eura,zabole me za subvenciju.U EU je cena sirovog mleka od nekih 0,65 eura,a ja bih s tom cenom jos i zapevao.
A na koji je fazon onda cena litre mleka u Nemackoj u supermarketu 50 centi (naravno ima i skupljih) i ne menja se dosta dugo (znam, posto idem tamo), zbog cega je meso jeftinije nego kod nas? Mislim da je to bas zbog toga sto dobijaju subvencije, a narod dobija jeftiniju hranu i svima dobro, sto bi ustvari i trebala biti glavna svrha subvencija. Govoriti o tome da subvencije ne trebaju je vise nego pogresno. Ionako nas konkurencija iz inostranstva sve vise jede, a ne jos da se subvencije ukinu.
 
Skoro smo svi radili i pre, ali sada ginemo koliko ce ovi u skupstini usvojiti litara dizela po hektaru.
Ma zinulo d,,, ljudima, pa onaj sto obradjuje do 50 ha, zalaze se za sub do 50,,, kako kome dogovara.

Ukinite subbvencije pa da izadjemo na crtu.
Ili ravnopravno podelite ljudima koji obradjuju zemlju.
Dosta manipulacija.
 
Gresite velika vecina bi da muva u poljoprivredi a sad se ta sansa ukazala zbog subvencija.
Kad se one ukinu videcete koliko ce njih ostati da se bavi poljoprivredom i da li ce tako zemlja da se kupuje .
 
Skoro smo svi radili i pre, ali sada ginemo koliko ce ovi u skupstini usvojiti litara dizela po hektaru.
Ma zinulo d,,, ljudima, pa onaj sto obradjuje do 50 ha, zalaze se za sub do 50,,, kako kome dogovara.

Ukinite subbvencije pa da izadjemo na crtu.
Ili ravnopravno podelite ljudima koji obradjuju zemlju.
Dosta manipulacija.
prestani da ih uzimas pa javi kako je:cvetic:
 
Svaka pomoc drzave pa zvala se ona subvencija ili socijalna pomoc mora od nekog da se zakine.Dakle u ovom slucaju taj novac se mora uzeti od nekoga ( krediti odavno ne odlaze za ove namene).Drzava je smislila fintu da poljoprivrednike podeli na one registrovane i neregistrovane.Novac drzava otima od neregistrovanih na mnogo nacina znanih i neznanih tako da zapravo oni finansiraju tu njenu rabotu za racun registrovanih.Registrovani dobijaju subvencije oni koji to nisu oni ne dobijaju.Oni koji imaju male posede njima se ne ispalti da se registruju oni sa vecim posedima su se registrovali pa sad dodatno peljese neregistrovane tako sto ih ucenjuju za zemlju koju ugovaraju fiktivno pod arendu i daju im uglavnom polovinu dobijene subvencije.Dakle drzava je i to osmislila.Elem drzava ima nameru da na taj nacin unisti ove male proizvodjace i da podstakne velike da budu jos veci a da ona pri tom ne mesa svoje prste tako ocito da ne bi izazvala socijalni bunt zbog opste otimacine.
Mnogi su se upecali i pojurili su da kupuju zemlju ne bi li sto vise uzeli subvencija .
Eh sve je to lepo ali ima tu jedna kvaka koju ne znaju subvencionisani .Kad se ti veliki dovoljno uvecaju i bude ih taman toliko koliko drzavi treba da ih valjano oporezuje sledi im ono sto sledi svakoj gici kad se u novembru podgoji.U ovom slucaju nece biti noz pod gusu al ce da dobiju paprene poreze i namete od kojih ce se mnogi subvencionisani alavci pokaciti na tavane medj sunke.Znate onu narodnu dala kuma banku da u kolo udje a platila bi tri samo da iz njega izadje.E tako ce se provesti i registrovani kao sto se provode oni koji su davno pootvarali firme uz drzavnu halabuku da je to mudar potez i da toga nece vise biti a kad su hteli da ih ugase muke bozije ne mozes se naplacati i nadavati.Nekima i dan danas stizu kojekakve dazbine da ih plate iako vec deceniju celu te firme nemaju.
Tako to ide ne kaze nas narod dzaba da se ne jede bas sve sto leti.
Vidim po ovom vasem pisaniju da ste veliki strucnjak za poljoprivredu,ekonomiju pa bogami i za psihologiju pa htedoh da vas nesto priupitam.Jel ste ove nebuloze sami smislili ili su one uzrok koriscenja nekih opojnih droga,mesanja lekova i alkohola ili samo usmrkavate prljave carape?
 
Nisam Gorane uopste tebe spomenuo, niti se odnosi na tebe.

Radim 40 ha bez reg gazdinstva i 60 ari plastenika.
Takodje tovim svinje.

Sve uredno placam drzavi, nikom nista ne dugujem.
Pisem jer mi ovo deluje smesno.
Umesto da se ljudi zahvale sto i ovo dobijaju, oni lupetaju bez blage veze.
Dodjite slobodno u moj kraj i prodjite kroz sela da vidite kako se radi poljoprivreda (povrtarstvo) bez dinara podsticaja.
 
Njih to ne zanima ,oni su subvencionisani dakle ako imate neki predlog kako da nesto dobiju bez rada to bi mozda i uzeli u razmatranje, ovako mrka kapa.Subvencije ukinuti i tacka pa da se vidi ko zna i ume a ko je taj sto vecito nesto trazi i muva.Svaka vam cast vi ste pravi primer coveka koji postenim radom stice i stvara a subvencionisane muvatore pod hitno iza brave pa onda na zemlju da rade al za racun drzave na zatvorskim ekonomijama a ne da peljese drzavu.Zato nam jeste tako kako nam je jer su drzavu zaskocili sve sami neradnici.
 
Nisam Gorane uopste tebe spomenuo, niti se odnosi na tebe.

Radim 40 ha bez reg gazdinstva i 60 ari plastenika.
Takodje tovim svinje.

Sve uredno placam drzavi, nikom nista ne dugujem.
Pisem jer mi ovo deluje smesno.
Umesto da se ljudi zahvale sto i ovo dobijaju, oni lupetaju bez blage veze.
Dodjite slobodno u moj kraj i prodjite kroz sela da vidite kako se radi poljoprivreda (povrtarstvo) bez dinara podsticaja.

Ne znam dal da te zalim , il da ti se divim.:haha: Što ne prijavi gazdinstvo, pobogu čoveče.
 
Njih to ne zanima ,oni su subvencionisani dakle ako imate neki predlog kako da nesto dobiju bez rada to bi mozda i uzeli u razmatranje, ovako mrka kapa.Subvencije ukinuti i tacka pa da se vidi ko zna i ume a ko je taj sto vecito nesto trazi i muva.
zet nije nista zasrao pa nas davis sa glupostima?ili si i kuci svima dosadio
 
Nazad
Vrh