Subvencija za 2010 godinu

kako to u mesnoj zajednici nije mi jasno to jel to neki pisani ugovor izmedju zakupca i vlasnika(potpresednik sam u mesnoj zajednici a nisam video ni jedan ugovor takav) i posedovan list treba od vlasnika zemljista
 
topalovic je napisao(la):
kako to u mesnoj zajednici nije mi jasno to jel to neki pisani ugovor izmedju zakupca i vlasnika(potpresednik sam u mesnoj zajednici a nisam video ni jedan ugovor takav) i posedovan list treba od vlasnika zemljista

Lepo rece Dragan ima folmular ugovora koji se popuni i overi to moze sef mesne kancelarije da overi zato sam rekao u Mesnoj zajednici " sory" posedovni list, da od vlasnika zemlje sa kojim pravis ugovor , e sada ja licno pravim ugovore o koriscenju da ne bi druga strana placala porez na zakup , ima i taj formular ali cu tek za neki dan moci da postavim posto mi je skener ( multi )skener , kopir i fax u kvaru tj kod majstora , tako da trenutno nisam u mogucnosti da to uradim
 
ma danas sam bio u mesnoj zajednici i oni kazu da nemoze vise tj nemoze od prosle godine moze samo u sudu da se overi ugovor pa bih molio nekoga ko ima ugovor da skenira pa da ostavi ovde da vidim sta treba da se unese u njega
 
Može i na šalteru opštine ili u mesnoj kancelariji a ne mesnoj zajednici. Overavaju se potpisi a taksa je 720,00 din.
 
evo ovako ti izgleda moj zadnji ugovor samo izmenis imena, i umesto br. pasosa upises im JMBG i br. Licne karte

UGOVOR O ZAKUPU

Ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljišta sklopljen dana 12.08.2009. godine
IzmeđuSavin (Pavla) Katica, Savin (Žive) Jasna, Savin (Žive) Živa iz Sidneja(Australija) (u daljem tekstu zakupodavac)

I Savin (Aleksandar)Živica iz Srpske Crnje (u daljem testu zakupoprimac)


Član 1.

Zakupodavac daje a zakupoprimac prima u zakup poljoprivredno zemljište u ukupnoj površini

Od :3 ha 01ar 44m2 I to:

Parcela broj z.knj.uložak katastarska opština ha ar m2

9125 Srpska Crnja 0 36 36
6005 Srpska Crnja 1 18 68
6270 Srpska Crnja 1 46 40


sa rokom korišćenja od 01.01.2010.god. Do01.01.2020.god.


Član 2.

Godišnja zakupnina po hektaru iznosi 525 kg Pšenice i 525 kg Kukuruza a plaća se po naplati useva skinutog sa navedene parcele u članu 1. do kraja tekuće godine.


Član 3.

Ovaj ugovor je sačinjen u3 (tri) istovetna primerka, pročitan i razjašnjen strankama koje ga u znak prihvatanja potpisuju.


Član 4.

Za sve sporove po ovom ugovoru nadležan je Opštinski sud u Kikindi, odeljenje u Novoj Crnji

U S.Crnji _____________ god.


Br. Pasoša M9352815 JMBG 1108952840037
_
___________________________
Br. Pasoša M9464776 ulica I br. Borisa kidriča 130

___________________________
Br. Pasoša M8323079 ______________________
 
Rale 83 je napisao(la):
kod mene nikad nije moglo bez ugovora overenog u sudu ( kadbi moglo i mesnoj kancelariji jabi bio car :ppozdrav:) sacu naci ugovor BLANKO paga samo ostampajte

Rale nisi u pravu overu mozes uraditi u Mesnoj kancelariji , Opstini ili Sudu i sve tri vaze znam iz licnog iskustva a primaju posto predajemo u Pozarevcu i ja i ti , zato nemoj siriti dezinformacije vec prvo pitaj ili pokusaj pa tek onda u to sto si siguran napisi , e sada ima zackoljica nije svuda ista cena overe to se sami raspitajte i uradite tamo gde je najjeftinije
 
@arsa
Nazalost sigurno da jesam . Pricaosam sa ljudima iz zavoda (koje i ti poznajes) jova, sima, jorgovanka clanovi DOMACINSTVA mogu da te ovlaste u da budes nosioc poljo GAZDINSTVA i Tako prijavljujes svu zemlju koje DOMACINSTVO poseduje na svoje ime i netreba ugovor o zakupu. Ugovor o ZAKUPU mora biti overen u sudu nemoze ni u opstini ni u mesnojkancelariji kod maticara.
Mislim da i vi predajete u pozarevac za subvencije , ali u svakom slucaje zakoni su isti
Post je spojen: [time]1262700492[/time]
_________________________________________________
izvinjavamse nemogu da okaci ugovor
 
@ Rale 83

Zavod za poljoprivredu " Stig" Pozarevac nije isto sto i predstavnistvo Ministarstva koje se nalazi u zgradi starog SDK .Tako da i ljudi koji rade u Zavodu ne mogu da daju validna misljenja vec samo svoja razmisljanja .
Odgovorno tvrdim da svaki ugovor o Zakupu ili Davanju zemljista na koriscenje moze da se overi u : 1. Mesnoj kancelariji ( kod sluzbenika koji obavlja posao referenta , nisam rekao Maticara) , 2. U Opstini kod referenta za overu , 3. U Sudu kod referenta za overu , i kao takav da se preda uz posedovne listove i popunjene folmulare i MORA biti prihvacen od odgovornog lica , do sada nisam upoznao nikog kome je takva dokumentacija odbijena tj vracena zbog neogovarajuce overe .
Jos da napomenem da ima odedjenih referenata kojima se ne radi pa onda LAZU da ne moze ITD ... Ovo pisem iz licnog iskustva .
Rale ovo je samo za tebe Makcani predaju u Velikom Gradistu posto im je tamo Opstina , ja predajem u Pozarevcu jer tamo zivim i tamo sam registrovao domacinstvo bez obzira na to sto mi se imanje vodi u Katastarskoj opstini Makce . Ako imas jos nedoumica samo pitaj :ppozdrav:
 
didi je napisao(la):
prošle godine se govorilo da ne mogu ugovori uz mesnih kancelarija pa su svi prihvaćeni.Nađite mi gde piše da ne mogu iz mesnih kancelarija pa ću Vam poverovati.Ako to nije zakonom ili uredbom zabranjeno ne može niko u trezoru da vam ne prihvati takav ugovor.
Ja sam prošle godine odneo ugovor overen u mesnoj kancelariji i nisu mi prihvatili pa sam morao ponovo u opštini.Pre tri godine prihvatili su iz m.k :sta:
 
Arsa je napisao(la):
topalovic je napisao(la):
koja je procedura za dobijanje subvencija za zemlju koja je u zakupu
1.Ugovor o zakupu ili koriscenju minimum na godinu dana overen u Sudu , Mesnoj kancelariji ili Opstini . Ne stariji od 6 (sest) meseci
2.Posedovni list isto ne stariji od 6 ( sest) meseci
Ostalo isto kao i za tvoju zemlju
Kod nas ne primaju posedovni list iz suda (jer je neuporedivo jeftinije :udri:) samo iz katastra ili iz katastra+suda
Formulari umk se overavaju kod nas :D
 
Ugovori su validni ako vam overi maticar u mesnoj kancelariji. Sama mesna kancelarija nema ovlascenja da overava potpise. Maticar uvede ugovoru knjige i isto tako urade u opstini. Ja sam ih prosle godine overio bar 20 i svi su bili validni.
 
dragansavin je napisao(la):
evo ovako ti izgleda moj zadnji ugovor samo izmenis imena, i umesto br. pasosa upises im JMBG i br. Licne karte

UGOVOR O ZAKUPU

Ugovor o zakupu poljoprivrednog zemljišta sklopljen dana 12.08.2009. godine
IzmeđuSavin (Pavla) Katica, Savin (Žive) Jasna, Savin (Žive) Živa iz Sidneja(Australija) (u daljem tekstu zakupodavac)

I Savin (Aleksandar)Živica iz Srpske Crnje (u daljem testu zakupoprimac)


Član 1.

Zakupodavac daje a zakupoprimac prima u zakup poljoprivredno zemljište u ukupnoj površini

Od :3 ha 01ar 44m2 I to:

Parcela broj z.knj.uložak katastarska opština ha ar m2

9125 Srpska Crnja 0 36 36
6005 Srpska Crnja 1 18 68
6270 Srpska Crnja 1 46 40


sa rokom korišćenja od 01.01.2010.god. Do01.01.2020.god.


Član 2.

Godišnja zakupnina po hektaru iznosi 525 kg Pšenice i 525 kg Kukuruza a plaća se po naplati useva skinutog sa navedene parcele u članu 1. do kraja tekuće godine.


Član 3.

Ovaj ugovor je sačinjen u3 (tri) istovetna primerka, pročitan i razjašnjen strankama koje ga u znak prihvatanja potpisuju.


Član 4.

Za sve sporove po ovom ugovoru nadležan je Opštinski sud u Kikindi, odeljenje u Novoj Crnji

U S.Crnji _____________ god.


Br. Pasoša M9352815 JMBG 1108952840037
_
___________________________
Br. Pasoša M9464776 ulica I br. Borisa kidriča 130

___________________________
Br. Pasoša M8323079 ______________________
jel placanje mora da se naznaci u robi ili moze i u novcu?
 
jel placanje mora da se naznaci u robi ili moze i u novcu?

Svejedno je, bitno da je naznaceno
 
JA imam sve ugovore gde je naznačeno da je to ugovor o zakupu zemljišta bez naknade. Takve pripmerke su mi dali prve godine iz uprave za trezor i ja svake godine takve popunjavam. Da li cu imati problema ako je naznačeno da je bez naknade?
 
Nazad
Vrh