Subvencija za 2010 godinu

Izmedju ostalog cika boss je danas kazao i ova:
Predsednik Srbije Boris Tadić najavio veći budžet za razvoj poljoprivrede i kredite sa povoljnom kamatom i dužim rokom otplate. Srbija se zadužuje u inostranstvu kreditima da bi se razvijala država, a ne za podmirivanje plata i penzija, rekao Tadić.Prilikom obilaska domaćinstva braće Đorđević u leskovačkom selu Donje Krajince, predsednik Srbije Boris Tadić najavio je veći budžet za razvoj poljoprivrede u narednoj godini, kao i kredite sa povoljnom kamatom i dužim rokom otplate."Razgovarao sam ovih dana sa ministrom poljoprivrede i budžet će biti veći za poljoprivredu u 2010. godini nego što je bio u ovoj tragičnoj, teškoj 2009. godini", rekao je Tadić. Predsednik Srbije naveo je da će "dobar deo" tog budžeta ići na subvencije i dodao da će država obezbediti povoljne kredite za poljoprivredu."Kamate moraju da budu ispod pet odsto i sa izdrživim rokom otplate", istakao je predsednik Srbije.
 
Veće subvencije za poljoprivrednike

Vest objavljena:

27.11.2009 | 15:45


Izvor:

Tanjug
Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković najavio je danas povećanje ukupnog iznosa subvencija za poljoprivredu u narednoj godini i nagovestio mogućnost da premije za proizvodnju mleka u 2010. godini budu ponovo uvedene.

baner specijal
"Mi smo ove godine imali subvencije koje su bile znatno manje nego što smo želeli da budu", kazao je Cvetković u Privrednoj komori Srbije i napomenuo da će o detaljima na koji način će biti rasporedjena ukupna suma subvencija u sledećoj godini odlučiti Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede..

Cvetković je, odgovarajući na pitanja privrednika u Privrednoj komori Srbije, kazao da, i uz povećanje iznosa subvencija, "ni onda neće biti dovoljno, jer mi nigde nemamo dovoljno sredstava".

Prema njegovoj oceni, kretanja u privredi i njihov uticaj na makroekonomsku stabilnot, dosta je značajan parametar za raspodelu subvencija po sektorima poljoprivrede.

Kada je reč o premijama za proizvodnju mleka, koje su ove godine ukinute, premijer Cvetković je kazao da pretpostavlja da će, ukoliko se utvrdi da je to ukidanje imalo uticaja na makro nivou, resorni ministar predložiti njeno ponovno uvodjenje.

Prema programu raspodele i korišćenja subvencija za poljoprivredu, koji je Vlada Srbije usvojila u januaru ove godine, njihova ukupna vrednost iznosila je 17,3 milijarde dinara.
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c-PgCU4HubA&feature=player_embedded[/youtube]
 
Čuo sam danas informaciju da će subvencije biti 18.000din/ha i to za zemlju koja je uzeta u zakup od države i na vlastitu zemlju,na zemlju koja je uzeta od drugog lica subvencija se neće deliti.
 
Subvencija ce biti kao i ove godine. Pod istim uslovima. Znaci osnovna je PIO pa onda sve ostalo.
 
Malopre sam gledao u dnevniku Stegic prica kako razmatraju da nam povecaju subvencije samo sto jos nisu resili dali za 1000 ili 2000 din,eto toliko o velikom povecanju subvencija :udri:
 
Subvencije ce biti 15000 dinara. Moze opklada sa bilo kim.
Nema povracaja akciza za d2 ako nisi u PIO fondu (ove godine je moglo). To je novina.
 
paorpaor je napisao(la):
Subvencije ce biti 15000 dinara. Moze opklada sa bilo kim.
Nema povracaja akciza za d2 ako nisi u PIO fondu (ove godine je moglo). To je novina.
Ajd moze u pice na nekom od narednih vasara :ppozdrav:
 
Ja sam isto cuo da ce biti isto kao prosle god. da ce se dati i za drzavno i uzeto od privatnika, od papira isto, dobi ce se 14000-15000din... ::svaka cast::
 
Moze,a sto nebi moglo.
Ne bih da ispadnem neki prorok,ali tako stoje stvari na danasnji dan. Znam da ima jos dosta do usvajanja uredbe,ali je jako mala verovatnoca da ce se nesto promenuti.
I jos jedan savet. Platite sto pre pio ako imate sta duga.
 
paorpaor je napisao(la):
Moze,a sto nebi moglo.
Ne bih da ispadnem neki prorok,ali tako stoje stvari na danasnji dan. Znam da ima jos dosta do usvajanja uredbe,ali je jako mala verovatnoca da ce se nesto promenuti.
I jos jedan savet. Platite sto pre pio ako imate sta duga.
Mislis na dug od pre 5-10 god? Sto :nono:
 
Ja sam cuo,a ne mora da znaci da je istina,subvencija 15000 dinara po hektaru samo za vlasnistvo.Zakup ne vazi. :zli:
 
I da dodam da se izmire obaveze za porez ako ko sta ima. Subvencije ce biti bez obzira koja je zemlja u pitanju. Jos bih jednom ponovio, ne subvencionisu se Ha ,vec repromaterijal po Ha. Tako da sigurno ce biti za bilo koju zemlju uzetu u zakup,dali od privatnika drzave ili nekog treceg. Pravna lica ,zadruge i firme ni ove godine nemaju pravo na subvencije. Povracaj za akcize nema mise za one van PIO fonda.
 
Nazad
Vrh