Subvencija za 2010 godinu

ajd pojasni malo sledece:Jos bih jednom ponovio, ne subvencionisu se Ha ,vec repromaterijal po Ha.
 
Hocu da kazem da smo svi ustalili naziv "100 po hektaru" i da je se on ne odnosi na bukvalnu povrsinu. On je samo osnov za ukupnu kolicinu subvencija po jednom ha na osnovu repromaterijala. Tako je prosle godine za seme bilo 3500 za vestak 5000 i za d2 3500,ako se ne varam pa je to ukupno iznosilo 12000. Ove godine ce vaziti isti uslovi kao i prosle sto se tice prijavljenih povrsina u gazdinstviu. Overen ugovor od strane nadleznog organa i izvod iz katastra su dovoljni da uneses zemlju u gazdinstvo. Naravno moras ispuniti krucijalni uslov da si platio pio i porez kao i kredit ako ga imas. Prema mojim saznanjima ovo su uslovi za ovu godinu zato sto je to tako rekao MMF,a ne nasi glodari. Uostalom oni i daju pare za subvencije. Subvencije nece biti socijalno davanje. Ima i nekih nagovestaja da ce se racuni skupljati samo za 10000 ,a da preko toga nece biti potrebni,mislim do najverovatnijih 15000.
U ovoj drzavi nista nije nemoguce,po ni da se ovi uslovi prmene preko noci,ali kako sada stoje stvari nece se promenuti.
Savet je da se dokumentacija sto pre sredi.
Kod mene u opstini trezor pocinje sa obnovom gazdinsva najverovatnije prvim danima januara,a najverovatnije ce uporedo ici i predaja dokumentacije za subvencije.
 
Paor reci mi kako kad seme i vestak uzimas na razmenu za psenicu,tu ne dobijas nikakav fiskalni racun!Jeli se dobija neka potvrda od firme(zadruge)koja menja racun?
 
paorpaor je napisao(la):
Hocu da kazem da smo svi ustalili naziv "100 po hektaru" i da je se on ne odnosi na bukvalnu povrsinu. On je samo osnov za ukupnu kolicinu subvencija po jednom ha na osnovu repromaterijala. Tako je prosle godine za seme bilo 3500 za vestak 5000 i za d2 3500,ako se ne varam pa je to ukupno iznosilo 12000. Ove godine ce vaziti isti uslovi kao i prosle sto se tice prijavljenih povrsina u gazdinstviu. Overen ugovor od strane nadleznog organa i izvod iz katastra su dovoljni da uneses zemlju u gazdinstvo. Naravno moras ispuniti krucijalni uslov da si platio pio i porez kao i kredit ako ga imas. Prema mojim saznanjima ovo su uslovi za ovu godinu zato sto je to tako rekao MMF,a ne nasi glodari. Uostalom oni i daju pare za subvencije. Subvencije nece biti socijalno davanje. Ima i nekih nagovestaja da ce se racuni skupljati samo za 10000 ,a da preko toga nece biti potrebni,mislim do najverovatnijih 15000.
U ovoj drzavi nista nije nemoguce,po ni da se ovi uslovi prmene preko noci,ali kako sada stoje stvari nece se promenuti.
Savet je da se dokumentacija sto pre sredi.
Kod mene u opstini trezor pocinje sa obnovom gazdinsva najverovatnije prvim danima januara,a najverovatnije ce uporedo ici i predaja dokumentacije za subvencije.

Paor koliko si siguran u sve ovo?
Uzeo sam još dosta zemlje u zakup i treba mi spremati papire i nebi da bacam novac ako necu dobiti subvencije za taj zakup. Baš sam zabrinut jer necu stici na vreme pribaviti dokumentaciju. Prošle godine je bilo isto, dali ce biti ili ne i na kraju sam platio advokata da mi sve sredi na brzinu. A to su dodatni troškovi što mi nikako neodgovara.
 
Siguran 99 %.
Ne smem se usuditi pa reci 100 jer ja nisam predsednik drzave,a ni onda verovatno ne bih rekao.
Salu na stranu po prilicno sam siguran. Malo insajderi,malo mediji,malo vlast i jos po koji izvor.
Nije mi jasno zasto ti je poterban advokat. Ja sve sam odradim oko upisa novih parcela u gazdinstvo,a i oko obnove registracije. Procedura je veoma jednostavna.
Prosle godine dok jos niko nije znao da ce biti neobhodan PIO uspeo sam da "izigram" drzavu i da se prijavim od 1. septembra 2008. Pre nego je jos uredba izasla ja sam sve to odradio i na kraju ustedeo sumu koju sam trebao da uplatim od januara do sep. da sam cekao i prijavio se kad i svi.
Zato sam i ovaj put po prilicno ubedjen da ce subvencija biti u "celosti".
 
paorpaor je napisao(la):
Siguran 99 %.
Ne smem se usuditi pa reci 100 jer ja nisam predsednik drzave,a ni onda verovatno ne bih rekao.
Salu na stranu po prilicno sam siguran. Malo insajderi,malo mediji,malo vlast i jos po koji izvor.
Nije mi jasno zasto ti je poterban advokat. Ja sve sam odradim oko upisa novih parcela u gazdinstvo,a i oko obnove registracije. Procedura je veoma jednostavna.
Prosle godine dok jos niko nije znao da ce biti neobhodan PIO uspeo sam da "izigram" drzavu i da se prijavim od 1. septembra 2008. Pre nego je jos uredba izasla ja sam sve to odradio i na kraju ustedeo sumu koju sam trebao da uplatim od januara do sep. da sam cekao i prijavio se kad i svi.
Zato sam i ovaj put po prilicno ubedjen da ce subvencija biti u "celosti".

Morao sam uposliti jer su mi hitno bila potrebna dokumenta za koje bi ja morao čekati i dve nedelje a on mi je to odradio za tri dana. Valjda ima svoje ljude. U novom sadu je u katastru katastrofa. valjda ce doci bojli dani, jer svake godine mučim muku sa novim parcelama. radim 60 hektara a imam prijavljeno samo 20 upravo zbog njih jer nisu odradili svoj posao na vreme. Eto zbog toga moram placati advokata.
inače hvala na informaciji i mogu da krenem polako prikupljati dokumentaciju. PIO placam sutra za ovu godinu.
 
subvencija 14000din/ha o detaljima nije se pričalo sad čuo u emisiji znanje na poklon
 
Deni je napisao(la):
subvencija 14000din/ha o detaljima nije se pričalo sad čuo u emisiji znanje na poklon
da 14000 su subvencije a pored ostalog pominje se porez na odvodnjavanje i navodnjavanje i za zakupljenu zemlju
Post je spojen: [time]1262510274[/time]
_________________________________________________
tako da je samo 1500 dinara veca subvencija....prevaranti, sta drugo reci
 
Ja sam cuo na svu zemlju se dobija 15000din/ha,a racuna ce trebati vise od te sume.Priznaju se racuni od jesenas.Videcemo...
 
Sledeće godine 2010. subvencije za PIO su 14000 dinara po hektaru, Izvor: danas reko čika Zaharije
 
koliko imam informaciju drzte se za vestak jer tribaju racuni za devet hiljada a placa se sest i jos cetri za seme i gorivo sto daje 14000.
 
topalovic je napisao(la):
koja je procedura za dobijanje subvencija za zemlju koja je u zakupu
1.Ugovor o zakupu ili koriscenju minimum na godinu dana overen u Sudu , Mesnoj kancelariji ili Opstini . Ne stariji od 6 (sest) meseci
2.Posedovni list isto ne stariji od 6 ( sest) meseci
Ostalo isto kao i za tvoju zemlju
 
Nazad
Vrh