Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko sam cuo bice scenario slican proslogodisnjem do 30ha odmah,preko 30ha kasnije,a to kasnije dodje posle izbora,za do 10ha bez PIO klauzule se jos lome..
 
Evo sada sam došao iz trezora pitam ih šta se dešava zašto još ne dobijamo obrasce za produženje registracije kažu dobiću ih uskoro poslati su poštom ali da ne moram žuriti sa produžetkom reg. moći će da se produžuje tokom cele godine, znači kao u maratoncima testament deda Pantelije,, NIKOM NIŠTA SVE OSTAVLJAM SEBI"

http://www.youtube.com/watch?v=m5faYTmvArQ&feature=player_detailpage


::jako_besan::
 
Poslednja izmena:
To vam govorim celo vreme a niko ne sluša .... :sjasi:

Piše ovako : " Ako do 1. marta ne obnovite registraciju biće vam priznato stanje iz 2011 .... "
" Dužni ste da prilikom obnove dostavite listove nepokretnosti za ..... ( određene parcele u mom slućaju KO; Debeljača,Samoš,Baranda,Opovo,Banatski Brestovac,Banatsko Novo Selo,Dolovo,Glogonj, Ivanovo,Kačarevo,Omoljica,Pančevo i Vojlovica ) u suprotnom se neće priznati te parcele . "

Ovo je prvo ........ a drugo ?????
Registracija se radi u toku cele godine , MADA ja sam čuo nešto iz pouzdanih izvora : AKO MINISTARSTVO KAŽE STOP ONDA ZATVARAJU KRUG ............


To znaći po meni da posle 1. marta se brišu one parcele kojima nije dostavljen list nepokretnosti ............... Daj Bože da nisam u pravu . Ja sam sve sredio nisam spavao 3 dana ali sutra ujutru sam u Pančevo ............
 
Upravo sam zvao upravu za agrarna placanja,i zena mi je lepo objasnila sta zna,a to je da se nigde ne spominje taj prvi mart,osim ako uredba izadje tada,sve moze da se menja ali kad uredba izadje to je gotovo nazad nema,i jos jedna bitna stavka je da se drzavna zemlja nece moci upisati kasnije,tj.nema produzenja,sta je upisano upisano je.I jos nesto kaze da ni oni nisu videl ni nacrt uredbe....
 
Danas smo bili u trezoru da se raspitamo oko registracije i formulara koji nam jos uvek nisu stigli. Rekli su da su formulari stavljeni u koverat i da cemo ovih dana dobiti na kucnu adresu. 1 mart nije krajnji rok za predaju papirologije. Nove posedovne listove treba da vade samo oni koji imaju "staru verziju" ( odstampano na jednom listu )

---------- Poruka napisana u 12:41 ---------- Prethodna poruka je at 12:36 ----------


jebe lud zbunjenog.......koga sada slusati? Ovi u trezoru vise ne znaju gde su busni
 
Meni je pre par dana (sto sam i napisao ovde)sefica nase expoziture rekla "u poverenju"da ko obnovi gazdinstvo ako ima neke promene do 1. marta ulazi u pricu za subvencije,ostali nista,a danas kada je videla da je guzva vice na sav glas kako imamo vremena cele godine.A sada sam cuo ovo u Sapcu i najrealnije mi je
 
koliko sam ja razumeo ako se u trezoru ne pojaviš do 1 marta stanje ti ostaje isto kao i prošle godine a ako imaš da dodaš ili oduzmeš koju parcelu treba da prijaviš do 1 marta da bi imao prava na subvencije.
 
To vam govorim celo vreme a niko ne sluša .... :sjasi:



To znaći po meni da posle 1. marta se brišu one parcele kojima nije dostavljen list nepokretnosti ............... Daj Bože da nisam u pravu . Ja sam sve sredio nisam spavao 3 dana ali sutra ujutru sam u Pančevo ............
Recimo kod nas to nigde ne piše.lepo mi direktor trezora u Alibunaru rekao da će subvencija (ako je bude )biti isplaćeno a uslov je da se papiri reše do 31.12 u suprotnom morate vratiti sredstva.
Kakve veze ima promena katastra sa MP ,nikakve.Tako da izgleda smo mi uplašen višego no što treba ,a mislim da će se neko drugi plašiti mnoooog više!!!
 
Upravo sam zvao upravu za agrarna placanja,i zena mi je lepo objasnila sta zna,a to je da se nigde ne spominje taj prvi mart,osim ako uredba izadje tada,sve moze da se menja ali kad uredba izadje to je gotovo nazad nema,i jos jedna bitna stavka je da se drzavna zemlja nece moci upisati kasnije,tj.nema produzenja,sta je upisano upisano je.I jos nesto kaze da ni oni nisu videl ni nacrt uredbe....
Kaži toj ženi da se malo bolje informiše što se državnog zemljišta tiče.Lupila je glupost neviđenu.
 
narvno da je lupila glupost, kad stignu ugovori na potpis tad ce mo i ubaciti zemlju na gazdinstvo, ako budu davali podsticaje na drzavno zemljiste, ako ne onda i necemo je ubacivati bezveze...

ako je doslo do bilo koje promene podataka na vasem p.gazdinstvu, to treba upisati u prilogu 3, i dalje se ne navodi rok predaje obrazaca, vec da je treba blagovremeno predati kako bi mogli koristiti podsticaje. za mene ovo ne znaci nista dok uredba o pdsticajima ne izadje, a ali cu je izvrsiti dok ne pocnu prolecni radovi 31.03 da nebi posle prekidao posao i jurio papire...
tako da ljudi koi ste dobili obrazce malo bolje protumacite iste, bolje nego sto uvodite paniku ovde...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh