Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dali neko ima informaciju šta je bilo u NS u masteru,dali su bili ovi iz minpolj?
I mi spremili papirologiju za sutra za obnovu gazdinstva,ugovori o ustupanju na korišćenje bez naknade se menjaju za ugovore o zakupu,setvena struktura nova,par parcela odjave,par novih,i još jedno gazdinstvo od 10ha na radnika,pa da plaćam PIO i ZdrO na njega,kad 'oće da bude seljak
 
Dali neko ima informaciju šta je bilo u NS u masteru,dali su bili ovi iz minpolj?
I mi spremili papirologiju za sutra za obnovu gazdinstva,ugovori o ustupanju na korišćenje bez naknade se menjaju za ugovore o zakupu,setvena struktura nova,par parcela odjave,par novih,i još jedno gazdinstvo od 10ha na radnika,pa da plaćam PIO i ZdrO na njega,kad 'oće da bude seljak
Meni lane nisu dali da registrujem gazdinstvo na radnika....
 
najrealnije po meni bi bilo da ako nebudu subvencije po ha,bar da nam daju subvenciju ili podsticaj za jeftinije gorivo i djubrivo,i naravno vise cene poljoprivrednih proizvoda
 
Juce pocelo zimsko predavanje u PSSS u Pozarevcu,gost(jedan od mnogih) je bio i Miladin Sevarlic,koji kaze da se sprema uredba po kojoj ce biti subvencije po Kilogramu(nezna se jos kako),jer je MMF to naredila.Da se ukida PIO obaveza,i da ce po hektaru najverovatnije biti ukinuto jer to nemoze nas budzet da izdrzi i da je to jedan od glavnih uslova da bi potpisali aranzmane sa MMF-om.Napomenuo covek da ce biti gora "igranka" sad nego sto je bila kad je uvedeno da se mora placati pio za subvencije.
Jos jedna bitna stvar koju je rekao to je da cemo sada registrovani biti i u EU tako da svako obnovi registraciju i ako do sad nije ili nije nikako.
Danas je sastanak u Privrednoj komori regiona pa cu saznati nadam se jos vise stvari oko novih uredba.
 
To po kg da se subvencioniše nije dobro za stočare. Oni koji imaju stoku ne prodaju svoje proizvode kako onda njima dati subvenciju. Znam neko će reći da ima subvencija i za stoku. Al tu moraju biti umatičena grla a to nemaju svi koji se bave stočarstvom niti mogu skoro nabaviti takvu stoku.
 
Ko ima umatičene krave zna koji sve uslovi treba da budu ispunjeni i koliki je vremenski period potreban za ostvarivanje.
Kao što sam i ranije napisao i 90% stočara na ovaj način su izvisili.
Ne razumem što toliko procedure oko tog matičenja.Treba svaka krava da dobije.Možda i ima boljih krava koje nisu umatičene od umatičenih.Stočari će uglavnom dobiti dizel (ako ga dobiju) a veterinarske usluge odoše u nebesa tako da će sigurno doći do smanjenja stočnog fonda iako se ministar pečio kako će naročiti akcenat dati na stočarstvo.Taj akcenat će videti mali broj stočara.
 
Ne znam ko je najavio nesto spektakularno u master centru ovi dana , da se moze cuti osim :
Početak: 28.02.2012 11:00

Прво обавештење о одржавању презентације о:
- Упису хемикалија у Регистар са освртом на нови Правилник о Регистру хемикалија
- Правилнику о садржају безбедносног листа
- Разграничавању биоцидних производа од сличних производа

Ćorak !
 
To po kg da se subvencioniše nije dobro za stočare. Oni koji imaju stoku ne prodaju svoje proizvode kako onda njima dati subvenciju. Znam neko će reći da ima subvencija i za stoku. Al tu moraju biti umatičena grla a to nemaju svi koji se bave stočarstvom niti mogu skoro nabaviti takvu stoku.
Ako i bude po kg,pa i bikovi i svinji se prodaju na kg..a mleko, pa i na mleko mogu da povecaju premiju,samo ko zna sta ce biti,moramo da gledamo u nebo kad posejemo,a moramo i da se molimo Bogu da bude nesto od regresa.....
 
Po onome sto sam obavesten,na sastanku asocijacuje nije receno nista posebno.Bila su neka 2 pomocnika minista.Uglavnom nista ne znaju,sve je na razmatranju,jos uvek ne znaju na koje kulture ce dati subvencije i kolike.Sve u svemu nista.
 
Kao što reče Malaksalo ništa novo, bili su tamo i naši predstavnici iz udruženja i kako kažu bolje da su sedeli kući. Stvarno je ovo oko izlaska uredbe prevršilo svaku meru, i što sad min. Petrović neobrazloži kašnjenje iste kad je isam nekoliko puta govorio da će biti do kraja Januara.
 
Ja sam im predočio da je sad Mart mesec a ne Novembar i da je suludo sad pričati oko nekih promena, da ostave sve kako je bilo za ovu godinu a ako već hoće nešto da menjaju da to urade za 2013god i da te uredbe budu gotove već tokom leta da ljudi znaju na čemusu.
 
Nadaju se oni "pridruživanju fondovima",tome se nadali još u decembru,pa je zato ministar reko da će uredba do kraja januara,a sad su naše pare spiskali,a druge možda neće dobiti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh