Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I to je vrlo mali pomak jer će upravo njihovi državni ugovori kasniti.Uostalom koja je svrha celogodišnje registracije kad je presek u martu?
 
Na danasnjem sastanku regionalne privredne komore nista nije posebno receno jos smo vise zbunjeni republickim predstavnikom koji je u prvi mah rekao da ce biti 14000din po hektaru a onda kad su ga svi pitali jer je ti zvanican predlog rekao da se razmatra i ta opcija.
Jedino saznanje koje je 90% sigurno da ce biti premiranje nafte koja bi trebalo biti oko 75din,semena koje bi trebalo biti bez pdv-a,i djubriva sa nekim procentima koji ne prelaze 20%.
Ostaje premija za stocarstvo sa nekim dodacima i ostaje premija 5din po litri mleka.
Sve drugo se nezna sa sigurnoscu.
 
Ovo se samo kod nas desava hocemo kandidaturu a na ovaj nacin se oduzujemo poljoprivredi za sve sto nam daje,uredbe ko zna hoce i izneti ,na tv-u niko ni ne spominje poljoprivredu ,uredbe...
 
To da li ce ukinuti PIO ili ne, apsolutno nema nikakve veze. Bice dobro samo novim gazdinstvima... Jel iz poljoprivrednog PIO-ija NE MOZE da se izadje, tako da i da ga ukinu, Poreska uprava ce te i dalje zaduzivati i moraces da ga platis...Ovo znam provereno, jer mi je komsinica tamo zaposlena i kada sam ulazio 2008-me u PIO, to mi je rekla. Jedini nacin da izadjes je da nemas zemlje na tvom imenu, i da ugasis gazdinstvo, i naravno doneses dokaze o tome... E sad ministarstvo mozda nece traziti da se plati za subvencije, ali svakako ga platiti moras...
 
To da li ce ukinuti PIO ili ne, apsolutno nema nikakve veze. Bice dobro samo novim gazdinstvima... Jel iz poljoprivrednog PIO-ija NE MOZE da se izadje, tako da i da ga ukinu, Poreska uprava ce te i dalje zaduzivati i moraces da ga platis...Ovo znam provereno, jer mi je komsinica tamo zaposlena i kada sam ulazio 2008-me u PIO, to mi je rekla. Jedini nacin da izadjes je da nemas zemlje na tvom imenu, i da ugasis gazdinstvo, i naravno doneses dokaze o tome... E sad ministarstvo mozda nece traziti da se plati za subvencije, ali svakako ga platiti moras...

Vecina nas to zna , ali o regresu jos niste nema :(
 
Da,ali ako nećeš ovaj PIO,moraš izabrati neki "privatni" PIO fond,na neki način moraš biti osiguran,to je svugde tako,samo biraš gde ćeš uplaćivati
 
To da li ce ukinuti PIO ili ne, apsolutno nema nikakve veze. Bice dobro samo novim gazdinstvima... Jel iz poljoprivrednog PIO-ija NE MOZE da se izadje, tako da i da ga ukinu, Poreska uprava ce te i dalje zaduzivati i moraces da ga platis...Ovo znam provereno, jer mi je komsinica tamo zaposlena i kada sam ulazio 2008-me u PIO, to mi je rekla. Jedini nacin da izadjes je da nemas zemlje na tvom imenu, i da ugasis gazdinstvo, i naravno doneses dokaze o tome... E sad ministarstvo mozda nece traziti da se plati za subvencije, ali svakako ga platiti moras...
Možeš da izađeš iz poljoprivrednog ako se zaposliš pa ti plaća poslodavac ili ako osnuješ firmu pa plaćaš (odnosno firma) kao osnivač. Ili jednostavnije, ako imaš zemlje na imenu PIO ti ne gine pitanje, samo po kom osnovu. Poljoprivredni je inače i najmanji.

Koliko sam ja shvatio kada sam se prijavljivao 2010 u Decembru, nema tu ni "ulaska", svako ko ima više od pola hektara na imenu a nije zaposlen, osnivač firme ili preduzetnik je obveznik PIO i biće zadužen i unazad za sve periode kada nije bio osiguran po drugom osnovu. A da li će da ganjaju te dugove to je drugo, političko pitanje. Ono što će sigurno da rade je da će da uslovljavaju sve više stvari sa regulisanim obavezama i po ovom pitanju.
 
Ja danas cuo u opstini da subvencija nece biti,jedino za djubrivo i naftu i subvencionisani krediti.Nije zvanicno, danas im je neko javio iz ministarstva,zato i jeste ona prica da PIO nije uslov.
 
Pa lepo su rekli da ce poljoprivrednici imati vellike koristi od sporazuma. :osmeh:
Jos ako daju subvencije bice malo - mnogo.
 
Danas bio u Vrbas da predajem obnovu registracije,radno vreme im je bilo do 13 sati,a bilo nas 100-tinak ispred šaltera u 12 sati.(svi smo sačekali zadnji momenat).Jedna službenica je radila sama do 12.30,kad su se njoj pridružili još +tri službenice,ja sam bio zadnji u tri popodne su završili samnom(bio zadnji).Šefica rekla da će uraditi svima obnovu koji su prisutni,pa trajalo radno vreme i do ponoći,kao u tom fazonu neće oni da budu krivi,da nekome nisu danas uradili.E sad zašto je to rekla,ja neznam...:sjasi:
 
[h=1]Конференција за медије након седнице Владе[/h]29.02.2012.
Министар пољопривреде, трговине, шумарства и водопривреде Душан Петровић обратиће се новинарима на конференцији за медије, у четвртак 1. марта 2012. године у 15 часова, по завршетку редовне седнице Владе у Прес сали (Немањина 11).



Latin



---------- Poruka napisana u 02:00 ---------- Prethodna poruka je at 01:59 ----------

Danas bio u Vrbas da predajem obnovu registracije,radno vreme im je bilo do 13 sati,a bilo nas 100-tinak ispred šaltera u 12 sati.(svi smo sačekali zadnji momenat).Jedna službenica je radila sama do 12.30,kad su se njoj pridružili još +tri službenice,ja sam bio zadnji u tri popodne su završili samnom(bio zadnji).Šefica rekla da će uraditi svima obnovu koji su prisutni,pa trajalo radno vreme i do ponoći,kao u tom fazonu neće oni da budu krivi,da nekome nisu danas uradili.E sad zašto je to rekla,ja neznam...:sjasi:

Mozda je gore navedeno razlog njene izjave i zurbe... Saopstenje izdato na sajtu Ministarstva poljoprivrede.
 
Sigurno zato sto taj datum od 1. Marta nesto znaci. Prema onome sto pise na tom papiru koji smo dobili u vezi obnove ili promene podataka koliko sam ja shvatio rok za promenu podataka je 1 Mart a isto i za ostvarivanje subvencija. Zbog mnogih koji su drugacije shvatili nadam se i volio bih da gresim.
 
Ako i bude po kg,pa i bikovi i svinji se prodaju na kg..a mleko, pa i na mleko mogu da povecaju premiju,samo ko zna sta ce biti,moramo da gledamo u nebo kad posejemo,a moramo i da se molimo Bogu da bude nesto od regresa.....
Ma ko da ti kontrolise koliko kg si prodao jagnjetine ili jaretine i kome da ih prodas?
A mleko skoro niko i da ne otkupljuje tako da smo mi kozari-ovcari opet nagrabusili. svaka cast onima koji su mogli da uloze u kvalitetna i maticena grla ali mi ostali mrka kapa zato se nicemu i ne nadamo

---------- Poruka napisana u 00:09 ---------- Prethodna poruka je at 00:07 ----------

Sigurno zato sto taj datum od 1. Marta nesto znaci. Prema onome sto pise na tom papiru koji smo dobili u vezi obnove ili promene podataka koliko sam ja shvatio rok za promenu podataka je 1 Mart a isto i za ostvarivanje subvencija. Zbog mnogih koji su drugacije shvatili nadam se i volio bih da gresim.
Rok za obnovu podataka i za ostvarivanje subvencija 01.03 a niko ziv nezna (mislim cak ni ministar) o kojim se tacno subvencijama radi.... bilo nesto na 2 dnevniku ali koliko sam uspeo da cujem mrka kapa opet, ne gine nam da savijemo kicmu potulimo glave i teraj dalje
 
Na Dnevniku veceras je samo u kratko nesto bilo price da navodno pri dobijanju kandidature za EU mora se mnogo vise uloziti u poljoprivredu. Verovatno ce EU vrsiti neki pritisak nad ministar. poljoprivrede. Plus je bio jedan komentar da nas agrarni budzet je formiran od 2.8% od ukupnog budzeta. Mislim da u nekim zemljama u EU agrarni budzet cini nekih 40%. Ako gresim neka me neko ispravi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh