Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
problem je sto se ne znaju pravila igre... i sto se ono sto se zna i na sta se racuna - lako menja...
a to da li neko sa 10ha likuje sto mu nista nije "propalo" od subvencija - to me zaista ne zanima. radije cu imati svojih 25ha sa tendencijom ka 100 nego da likujem sto sam eto dobio za svojih 10ha. pa cek mozda smanje na 5ha ili ukinu subvencije po ha i uveku po kg... ili uvedu nesto trece kao stimulaciju. problem je nemogucnost planiranja
 
Ma kakve mecke vi pominjete i cija vrata.Vama odgovara da se svadjate sa ljudima koji rade vise zemlje jer ste leni da to sami radite i sad jedva cekate ovu situaciju da bi se nasladjivali.Vi kako kaze ministar poljoprivrede sitni koji vas ima vise od nas "krupnih" sa 25-30h nikada necete placati PIo i sa tom subvencijom jer ne zivite od poljoprivrede i zato raspaljujete svadju.Treba menjati budale koje donose ovakve subvencije jer to neodgovara i nedonosi bolje nikomenaglasavam "NIKOME". Jer tako samo lopovi pune svoje dzepove a briga ih zasto se mi svadjamo.Uvek je bilo zavadi pa vladaj.I ovo sad hapsenje je da bi dobili jevtine pojene kod zapadnih sila jer ce da uvode vize i jos neke mere protiv njih na vlasti.Njima je odbrojano samo ako se slazemo a ne ako se delimo kao prosle godine na hobiste i profi seljake.
alo prijatelju pa ko ima malo zemlje taj i nemože da živi samo od poljorivrede ja imam manje od 10h
 
Ma to stoji ali nemojmo da se svadjamo jer je to njima cilj,i nemoj jedan drugog da napadamo jer ovaj ima preko 10 a ovaj ispod.To se stalno zalazem da se borimo za sve koji rade poljoprivredu pa cak i oni kojima nije osnovna delatnost.Svaciji hektar je isti sto se tice drzave.I od svakog ima korist samo drzava.
 
u ovakvom pravnom sistemu srbije - cisto sumnjam... verujem da ne postoji nista gde drzava garantuje da ce subvencije biti do 100 ha vec da se podnosi registracija za gazdinstvo a da se kasnije uredbom regulisu pojedinosti. problem je sto uredba kasni... a verujem da to sve ima veze sa tim sto nema love tj sto telekom nije prodat.
smesni smo kao drzava u svakom smislu tako da je tesko ocekivati ista od tih kilavih radovana.
sve u svemu drzava je "jako lepo" predriblala seljake - kao daje subvencije a ne daje nista...
Ma nije to problem znam da moze da se dobije pitam se da li ima pravni osnov za tuzbu usled obmane, necinjenja ili nesto tako.
 
  • Like
Reagovanja: ...
cak i da si sa ovim u pravu - (a nisi u potpunost) to se sve ne radi retroaktivno...
jer ako su zeleli promenu u tom smislu onda se to kaze ranije - pa se mozda duplo vise ljudi prijavi do 10ha za pio i eto dobiju nesto a imaju makar zdravstvenu knjizicu i iluziju buduce penzije.
ovo je bila klasicna sacekusa kao kada ti milicioner istrci iz zbunja i drekne - aaahhhhhha

jer sta ce se sada desiti - kao vise ce ljudi uplacivati PIO? no way - sad su prejebali seljaka - ko zna kada opet .... mozda za 4, 5 godina a to ne bi drzavi trebalo da je u interesu
slažem se ja sa svima vama ali hoću da budem realan i hoče li mi neko reći jesam li u pravu da su mnogi manipulisali nisu plačali državi ništa a dobijali subvencije e sad to više nemože jesam li u ovome u pravu ?
 
Mil, mislim da nisi u pravu! Svi koji nisu mogli da plate pio a zeleli su subvencije mogli su to da ostvare na gore pomenuti nacin. To znaci da ste i onda i sad bili u boljem polozaju.
Ja moram da placam isto i odvodnjavanje i porez i pio i sve ostalo. U kakvom sam ja to polozaju? 9 x 14000 - 40 000 (samo PIO), to je 86 000. Pa samo da mi je jos 2, 3 ha zemlje toliko bih zaradio. Kod mene je zemlja izdata u arendu, pre dosta, dosta vremena, tesko se sada moze naci, da bih tako lako mogao da prosirim svoje gazdinstvo, a o kupovini 3, 4 hiljade evra po jutru mogu da sanjam. I da li je bolje imati ovoliko zemlje i dobiti subvencije, ili imati vise zemlje i ne dobiti? Svakako je nepravda, ukoliko bude ograniceno na 10 ha, jer su subvencije potrebne svima, koji nemaju vetar u ledja. Ne zivim ja u Diznilendu, pa da mislim da oni koji imaju vise zemlje od mene, zive kao Bogovi. U mom okruzenju vecina ljudi radi do 30 ha i niko nema para na bacanje.
Sada bi bio red da svi vi koji ste udruzivali svojih n10ha radi ostvarivanja svojih subvencija stanete na stranu onih koji to sada ne mogu! To je korektno i fer ponasanje u nevolji a ne meckarenje!!!!!
Takodje, ne bi bilo malo postovanja na odmet. Koji to mi? Ja placam svoj PIO, imam u svom gazdinstvu 9 ha. Naravno da trebamo da stanemo i ja cu stati, samo sto prosle godine "profi" poljoprivrednici nisu stali na stranu "hobi" poljoprivrednika.
 
Sustina je da ovakvo subvencionisanje ne odgovara trenutnim desavanjima u svetu poljoprivrede. Mali posedi nisu profitabilni, i nisu buducnost poljoprivredne proizvodnje. Bez uvrede. A svakom zelim svu srecu i blagostanje ovog svea. Sa 10, 100, ili 1000ha. Svi smo mi ljudi.
 
neznam dal je neko slušo vesti rts u 15.00 kazu da premier izjaviona sednici vlade subvencije samo onim ko ima do 10h.i po 14.000 a ostali ooooooooo.ooo
 
Obrisano je dosta offtopica, pročitajte naslov teme pre postovanja.
 
Meni kolega koji radi u ministarstvu sad javio da je usvajanje uredbe odlozeno, ne zna se zasto... Usvojene su sve, sem ove od 14.000 po hektaru... Tako kaze, da li je istina videcemo...Kaze nije ni on 100% siguran, ali tako je cuo....
 
Још без одлуке о субвенцијама

</SPAN>
Влада на данашњој седници није одлучивала о мерама субвенцијама за пољопривреду. Донета одлука о претварању предузећа "Железнице Србије" у затворено акционарско друштво.



Ovo je sa RTS1
 
Вести у 17.00
ВЛАДА данс није одлучивала о субвенцијама.....На западу ништа ново ...срамота
 
Ovog momenta su na dnevniku RTS 1 rekli da uredbe nisu donete i da se vreme koristi za testiranje kako je najbolje plasirati novac u poljoprivredu.
 
Neki su do sad zajebali državu a sad država njih-takav način subvencionisanja gde je PIO osnova mora pasti u vodu ili nema od naše poljoprivrede ništa.Sad ste videli kako je nama hobistima a do sada vas nije bilo briga
a sta sa nama koji smo sve uredno platili i pridrzavali se svega sto su obecali? sto to nisu najavili na pocetku godine nego pricali nam bice kao i prosle godine?vidim ja da cemo morati da se tuzimo za izjave koje su date i nanosenje stete ili sta god vec?
 
I ja sam uredno platio mlečne karte ali subvencije za krave ne dobijam i šta sad,to što vi sada preživljavate mi smo prošli
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh