Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za tako nešto je potrebno doneti zakone ,a ne uredbe.
 
Ma nisu samo subvencije u pitanju,pricaju o kreditima,aj odite u banku da vidite sta ce da vam kazu to se jos nista ne zna,ni kad ce da odobravaju ni da li ce ja sam bio,oni nisu prodali telekom i sad se nalaze u nebranom grozdju i sad koga ce ako ne seljaka da jebu,dok ne bude neka velika pobuna nista nece da bude.
 
Kladim se da ko ima 15ak ha a dobije za 10ha da nece izaci na ulicu.

Opet da ponovim problem koji je a to je od prosle godine kad su podelili na profi i rekreativce kojih ima preko 50% kod mene i nisu dobili prosle godine a nece ni ove i njih boli paja za subvencije jednostavno ne znaju sta je to.Vi koji ste dobili prosle godine vama je bilo lepo jer niste osetili tu podelu,sad kad je ove godine uradjena jos jedna podela sad se hvatate tastature da kukate.
 
Svejedno sta izjave sutra ja sam se razocarao kad slusam i citam kako se svuda pljacka ne na hiljde vec milione evra a jos mi je gore kad gledam komsijske drzave sa 3 puta vecim subvencijama i podsticajima
 
@north ARMY Kako trenutno pricaju na vestima subvencije ce dobiti samo oni koji imaju do 10 Ha. Ko ima preko 10Ha nece dobiti subvencije. Znaci pogresno je tumacenje da ko ima npr. 15 Ha, da ce dobiti subvencije za 10 Ha a da za 5Ha nece dobiti.
Time sto tvrdis da se mozes kladiti ko ce izaci na proteste cinis vecini paora , a i sebi losu uslugu... Ja takodje radim oko 15 Ha..., ali ne radi se samo o subvencijama nego i o zabrani izvoza psenice i o mnogim drugim nepravdama koje pogadjaju skoro sve poljoprivrednike. Zato ako zelis podrzi sve poljoprivrednike....
Za mene su svi poljoprivrednici "Veliki", i oni koji obradjuju 3 Ha i oni koji obradjuju 30 Ha ili vise...
Samo oni koji poljoprivredu koriste za razne podvale i prevare, marifetluke i druge lopovluke ( a to su uglavnom tajkuni, politicari, trgovci (ne svi), monopolisti...) ne zasluzuju podrsku.
 
Da li to znači da mi koji imamo više od deset he. ne moramo više plaćati pio pošto već nemamo pravo na subvencije.
A kad punimo republički budžet onda im trebamo pdv. na hemiju, pdv đubrivo,pdv semena,pdv nafta(+akciza),pdv mehanizacija,republički budžet(takse) za registracije(kamiona,kola,traktora,prikolica itd.),pdv na rez.delove,Izvodi iz katastra da bismo registrovali dodatne parcele,overe ugovora i sad sve to NETREBA !!!!!!!!! a plaćeno i pare otišle u republički budžet !

Lopovi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!::traktor1::::traktor1::::traktor1::::traktor1::::traktor1::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::::traktor::samo protesti Zahtevi:
1.Subvencije za ovu godinu da ostanu kao i prošle godine
2.Ukidanje zabrane izvoza pšenice
3.Smena ministra poljoprivrede
 
Znaju oni sta rade nista se ne brinite. Kad eliminisete bes, koji trenutno vlada kod vecine, shvaticete da je ovo odlican potes za izbore. Mit o seljaku na gradu je stvoren i o tome kako seljak dobro ziv jer su cene "visoke". Ovim su taj mit srusili i izazvali odusevljenje kod vecine Beogradjana. Bar jos cetiri godine cemo slusati iste price jer ce ista vlastt ostati u tom periodu.
Da se ne zavaravamo, nema nista od protesta, od demonstracija, od bilo cega. Ne zaboravite da na ovim prostorima zive sloveni, a oni takvi kakvi su. Najgori su ako se upotrebe jedni protiv drugih, sto se upravo i desava. Zato zaboravite subvencije, ko da ih nikad ni bilo nije, i pravac na njivu, jer tamo nam je i mesto.
Aj svako dobro i nemojte sta zameriti.
 
Znaju oni sta rade nista se ne brinite. Kad eliminisete bes, koji trenutno vlada kod vecine, shvaticete da je ovo odlican potes za izbore. Mit o seljaku na gradu je stvoren i o tome kako seljak dobro ziv jer su cene "visoke". Ovim su taj mit srusili i izazvali odusevljenje kod vecine Beogradjana. Bar jos cetiri godine cemo slusati iste price jer ce ista vlastt ostati u tom periodu.
Da se ne zavaravamo, nema nista od protesta, od demonstracija, od bilo cega. Ne zaboravite da na ovim prostorima zive sloveni, a oni takvi kakvi su. Najgori su ako se upotrebe jedni protiv drugih, sto se upravo i desava. Zato zaboravite subvencije, ko da ih nikad ni bilo nije, i pravac na njivu, jer tamo nam je i mesto.
Aj svako dobro i nemojte sta zameriti.
Uh! Kako nisko misljenje o sebi imate!!!! Mesto nam je u stali, u djubretu, sa motikom?! E pa ja ne misim tako. A mislim da nas jos ima takvih. Sto manje sebe cenimo manje ce nas i drugi ceniti! A to da nam je na njivi mesto, to zameram! Sve drugo ne.
 
Koliko ja znam pravo na subvenciju su imali svi od 0,5ha pa sve do 100ha,i prosle godine su gazdinstva do 10ha imala pravo na subvenciju.Ako se ta gazdinstva nisu digla do sada po cemu bi se ova godina razlikovala kada je subvecija po ha ostala ista:sta:
 
Koliko ja znam pravo na subvenciju su imali svi od 0,5ha pa sve do 100ha,i prosle godine su gazdinstva do 10ha imala pravo na subvenciju.Ako se ta gazdinstva nisu digla do sada po cemu bi se ova godina razlikovala kada je subvecija po ha ostala ista:sta:

Da ne upotrebim težu reč, ne pričaj gluposti.
 
Al im je strucni konsultant... Bolje da ne komentarisem.

Bruka i sramota da takvi ljudi kroje agrarnu politiku i da neznaju da veće cene poljoprivrednih proizvoda diktira tržište a ne mi. Što se tiče sumbvencija po hektaru naš problem je što većina ima dosta površina pd zakupom( ja imam nešto preko 100 K.J.) i prilikom plaćanja zakupa sumbvencije su uračunate u cenu zakupa, jer tako je kod nas. Najevtiniji zakup je 200 evra po jutru pa nek oni sada vide gdeje tu matematika, a o povećanoj ceni derivata i repromaterijala za prolećnu setvu niko ne govori od dotičnih.
 
Ja cuo ovako - PIO, Racuni, sve ko prosle godine, subvencije do 10ha svima, sve preko ti otpada....

Ja zivim pored autoputa Beograd - Novi Sad, ne bi bilo lose blokirati ga pola dana, ili par dana...

Pa i Draginovu uredbu smo menjali prosle godine, setite se....
 
Ista situacija i kod nas , sad mi zakupodavac neće vraćati pare što ja neću dobiti subvenciju , on je dobio svoje , a meni šipak . Plaćali smo i mi zakup od 220 - 250 evra a sve zbog subvencije.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: raf
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh