Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet pitam, da li je negde rečeno da će svi do 10ha dobiti, ili samo oni koji plaćaju PIO ?
 
Zorane0230, uopste nisi u pravu! Vi sada tako lepo potvrdjujete sve ono sto sadasnja vlast zeli! Zavadi pa vladaj! Nema potrebe za pravljenjem razlike hobi ili profi! Alo ljudi PAOR JE PAOR! Digli kredite, povecali mehanizaciju na racun subvencija, razvijamo se, rastemo, za nasu decu, i na pola puta nas neko presece! A u mom selu gro ljudi do 10ha ne pkaca pio jer nema racuna.
 
Da li ovih 14000 sto najavljuje ministar poljoprivrede pripadaju svima koji imaju manje od 10 hektara ili samo onima koji placaju zdravstveno i penzijsko osiguranje?
 
Subvencije dobijaju SVI do 10 h , uslov placen PIO...Znaci imas 50 hektara,dajes racune za 10 i dobijes 10 imas 5,dajes racune za 5 i dobijes 60.000 Za sve vazi isto PIO placen za 2010-tu...Procitao sam da je 20.000 manje registrovanih domacinstava nego lane,smanjuje se broj,umesto da gutnu vecu kintu da krene na bolje oni jos uslovljavaju i smanjuju...Ja sam jos u aprilu mesecu poslao Mail nekom Djakovicu iz ministarstva,i nisam dobio odgovor ali nisam imao dlake na jeziku...Izneo sam mu 10 gorucih problema tada,a sada ih ima jos toliko!!!
 
Jedno znam, da vise necu uplacivati ni PIO ni odvodnjavanje pa nek se snalaze. Neka me tuze kao sto cu i ja njih!
 
Prema podacima iz regionalnih kancelarija Trezora, do 1. maja u Srbiji je registrovano 278.000 poljoprivrednih gazdinstava, što je za oko 20.000 manje nego prošle godine, saznaje „AgroServis“.

Od ovog broja oko 120.000 domaćinstava su aktivna, a njih 80.000 plaća penziono i invalidsko osiguranje da bi ostvarili državne podsticaje.
U PIO fondu tvrde da je oko 210.000 osiguranika – poljoprivrednika koji fondu godišnje plaćaju od 48.000 do 56.000 dinara.

Evo malo o registraciji ove godine.
 
Ja prepisao sa sajta poljopartnera.To samo govori u prilog mojim tekstovima gde sam pisao da mnogo ljudi koje znam nije obnovilo registraciju.
 
Od države 14.000 dinara za 100 hektara

petak, 27 maj 2011 18:49

Kako portal Kvantaš saznaje iz pouzdanih izvora vlada je povukla predlog uredbe po kojoj se subvencionišu registrovana poljoprivredna gazdinstava sa 14.000 dinara po hektaru za gazdinstva koje obrađuju do 10 hektara. U toku je izrada predloga nove uredbe koja je ista kao prošle godine i subvencioniše registrovana poljoprivredna gazdinstva sa 14.000 dinara po hektaru koje obrađuju do 100 hektara.

Izvor : http://www.kvantas.rs/
 
Moje selo pripada Knicanskoj opstini . ( Dubrava na tromedji Grivac, Brnjica, Zabonijca)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh