Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
diklofen je napisao(la):
Koji porez plaćaš na led?
Mislio sam sveobuhvatno na poreze koje građani plaćaju jer od leda ne štite samo seljake,
koji porez ti plaćaš da bi dobio subvencije u poljoprivredi,što je država dužna da da subvencije,što je država dužna uopšte da da nešto,država ne treba da ima nikakve obaveze prema građanima već samo da uzima a građani nek osiguraju svoju imovinu kod privatnih kompanija...
a što se tiče subvencija za mehanizaciju,treba da daju samo za domaću,da povećaju procenat na 50% i svi koji kupe da dobiju
 
Što bre tako pišeš?
Šta od domaćih traktora da kupi čovek koji ima iole ozbiljne površine i namere sa njima?
 
Nemogu da verujem Diklofen sta pricas!!! ::sramota:: Pa covece bre ti bi radije da se osiguras :sta:
Drzava je u obavezi inace nebi pravila protivgradne stanice.A ako drzava nema para za to nek uvede i porez,bolje i to nego da mi neka tamo komisija proceni stetu na neki tamo njihov prosek roda ::lose::
 
Ako propadne poljoprivreda, propasce i drzava! U interesu je drzave da nas brani od grada!
 
talianu je napisao(la):
zcurcic ,deluje mi kao da već imaš napisan program subvencioniranja poljo.pr.
jel nam možeš i reći koja je stranka u pitanju ili grešim?
to su ideje koje bi trebalo da budu u programu stranke Nijedan od ponuđenih odgovora http://nopo.org.rs/
registrovali smo stranku pre dva meseca. trenutno pišemo program stranke. sledeći korak je osnivanje lokalnih odbora. tu smo najtanji, pošto je ljudima dosta politike, jer su razočarani u celokupnu elitu. zbog toga i nama prilaze sa istim stavom da ćemo samo da gledamo lične interese i da nećemo ništa promeniti.
 
Ljudi ja vidim šta se dešava u Srbobranu,kupuju ljudi traktore zato što im država vraća 40%,ne zbog toga što nemaju traktor ili im je star,neispravan.Počeli su se već takmičiti čije će biti veći,skuplji,jači,a kući imaju mlade,dobre traktore.A to ne kupuju ova manja gazdinstva kojima stvarno treba...Lično sam slušao jednog:SVAKO KUPUJE TRAKTOR,IDEM I JA UZETI NEŠTO.A znam da ima dobru mehanizaciju kući.Smešni su mi i oni i oni koji im to vrate.

Vraćajte se polako na temu
 
Od nas malih zemljoradnika država nema velike koristi.Nije isto raditi i trgovati sa robom sa 10 ha i sa 500ha i više.Sad se vraćam na Montoyinu priču šta je država kome dužna dati.Pa daješ li ti državi isto para kao i neki gazda sa 10 puta više zemlje od tebe.A nasuprot tome ti očekuješ da država bude ista prema obojici.
Primer su ljudi iz 100p+ koji bi trebalo da predstavljaju sve nas i rade u interes svih nas ,a oni šta rade i za koga?Skoro su ostvarili da svi dobiju premije za mleko,a sledeće je deo kolača iz već ionako mršavog budžeta.
Ja bi o ovome mogao pisati veoma dugo ali to ne želim.
 
ljudi ti osiguras usev na 6000 kg i sta god da se desi boli te uvo meni je prosle godine izgorelo 3 lanca kukuruza i nikom nista kostalo me je skupljanje itd koliko sam i dobio para od prodaje tog kukuruza. a da je osigurano uzeo bih premiju i boli me uvo .
 
Diklofen,
očigledno je da nisi, kao ni ja, Hvala Bogu, skoro iskusio šta grad ume da napravi, ali je takodje još očiglednije da nisi bio primoran da tražiš od osiguravajuće kuće naplatu štete. Da je to slučaj, ne bi ovako razmišljao.
Odosmo OFF TOPIC, vratimo se temi...
 
Juce sam ragovarao sa zenom iz trezora nase opstine kaze nista se nezna za isplatu subvencija,povracaja povecali su premije a budzet slican kao i prosle godine.Problem ce biti sa ovima velikima sto drze kombinat i krave oni ce imati pravo na premiju a planiraju da preuzimaju one krave iz rusije a naibolje bi bilo kad vec nema para da ogranice da pripomognu sitnija domacinstva i ugrozene stocare koji iovako muce svoju muku.
 
Rekli su nam u S.Karlovcima da ostaje sve isto u vezi povraćaja za repromaterijal (14000/ha), povećana je premija za mleko na 5 dinara, jedino što neće biti novca za povraćaj za nove traktore.
 
zorancile je napisao(la):
Rekli su nam u S.Karlovcima da ostaje sve isto u vezi povraćaja za repromaterijal (14000/ha), povećana je premija za mleko na 5 dinara, jedino što neće biti novca za povraćaj za nove traktore.
Zorane ko vam je rekao da neće biti povraćaja za traktore ? :zli:
 
Za traktore nije sigurno da neće biti, već je velika mogućnost da ove godine njih izostave, zbog nedostaka sredstava...
 
Znaće se tek kad se vidi koliko će se potrošiti na subvencionisanje repromaterijala, mleka i ostalih službi, pa ako nešto ostane onda će biti i za traktore, ali oni predvidjaju da neće ostati ništa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh