Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
podrzavam sta si rekao ako bilo ko ima neku tacnu informaciju neka je podeli makar sa nama na poljoinfu
 
Tomice, ko priča i gde?
Jel u Šandoru u zz "salaš" ili nešto slično:haha:?
Daj te ljudi vidiš da nema ni info koliki će nam biti budžet za 2011 a kamoli jel i miškoviću sleduje pravo na deobu ove naše paorske pogače!!
Prelistaj malo šta se pričalo ranijih god.za subvencije (sve i svašta a najviše gluposti) a to se priča i ove. :cao:
 
mozda se to na mene odnosi najvise ali da pojasnim ovde u Subotici je jako udruzenje vodeci smo u APV ,imamo savetnika ministra tako da za svoje informacije mislim da nisu veliko nagadjanje i daj Boze da nista od ovog sto sam napiso ne bude tacno pozdrav svima
 
Bez ljutnje,slučajno sam rođen i odrastao u Subotici(šandor u blizini zz salaša) pa mi je jako simpatično sve što stiže sa te strane .Ne sumnjam ja da vam je jako udruženje i ne sumnjam da je jedan od vaših savetnik ministru "dragom" Draginu,ali sumnjam da se isti taj ministar pita za nešto.
Ako se sećaš gdina Nadlačkog "nekadašnjeg" člana foruma koji radi tamo gore u BG. e on nam je davao info malo ranije nego što je bilo zvaninčno(znao se budžet i znalo se kad se održava sednica za to i to...) sad se još ništa ne zna a ne šta će biti sa uredbom koja izlazi obično u feb.! :cao:
 
Tako smo se naklapali i prošle godine pa kad je izašla uredba pola nije bilo tačno. :ppozdrav:
 
samo sam zeleo forumase da pripremim i na takav scenario koji se verovatno negde razmatra a odluke i uredbe cemo saznati kad za to dodje vreme :cao: ili malo retroaktivno ako se utvrdi da novaca nema dosta kao pre dve godine za subvencije polj. penzionerima
 
Tomice hvala tebi na pripremama ali većina nas ovde je već imuna na bilo koji scenario tj ništa nas ne može iznenaditi ni pozitivno ni negativno. :cao:
 
talianu je napisao(la):
Tomice hvala tebi na pripremama ali većina nas ovde je već imuna na bilo koji scenario tj ništa nas ne može iznenaditi ni pozitivno ni negativno. :cao:

I dalje imam utisak da u vladi postoji čitava armija ljudi čija je jedina dužnost kako da smisle da sve vladine mere i uredbe uvek može sama vlada dvosmisleno tumačiti.
Zato se potpuno slažem sa tobom.
 
tomica je napisao(la):
kod nas se sve vise prica o promenama subvencija navodno samo na sopstvenu zemlju ce se dobijati subvencije a na zemlju od zakupa ne , a naravno tu ulaze i malo veci vlasnici Miskovic i drugi nasi veleposednici pa valjda zbog blizine izbora moraju i oni dobiti subvenciju da pomognu ove nase siromasne stranke :zli: :zli: :zli: :zli:

Gde ima dima ima i vatre-zbog Miškovića sam za ali će trpiti i pošteni paori
 
U tekstovima koji su do sada izašli i tiču se subvencionisanja naredne godine,svuda je naglašeno da će se sredstva i dalje usmeravati ka profi poljoprivrednim gazdinstvima.Iz tog jedino možemo nešto naslutiti a nikako zaključiti.Pritisak velikih gazda da dobiju deo novca iz državne kase je ogroman.
Što se udruženja iz Subotice i njihovog "zalaganja" tiče ne bih komentarisao da ne povredim neke članove foruma.
 
Mogu oni da vrše pritisak koliki hoće ali izgleda su i ovi na vlasti shvatili da imaju veće štete nego koristi od njih,ali otom potom.
 
Ma gde ce tajkunima da daju subvencije nema od toga nista drzava treba da da u zakup tu zemlju i da ogranici limit 100-150 do 200 hektara zemlje toliko smes da radis toliko registruj i amin.Kod nas su se neke gazde slozile ili prodale za male pare da Ciric i dalje radi sa res trade-om svu zemlju e jos samo da im daju subvencije strasno :zli:.Od njih niko nema koristi
 
Buđžet je isti pa po mom mišljenju trebalo bi da budu isti uslovi.Trebalo bih videti sa nekim ko je u Klubu 100P+ oni su bili na pregovore oko uredbi i sastavljanju buđeta za 2011g.pa mislim da bi oni imali neke informacije iz druge ruke...
 
E dok nas ONI budu vodili teško nama.Kao što čekaš informacije iz druge ruke tako od njih čekaj i sve ostalo iz druge ruke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh