Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je prosle godine oko 30 posto povracaj za tifone ali na cenu bez pdv,sto znaci kad dodas na to pdv na prvobitnu cenu to izadje negde oko 25 posto na Ukupnu cenu tifona.
 
Tifoni za navodnjavanje su se prošle godine subvencionisali 30% ili 40% u zavisnosti da li mladji od 40godi itd. do maksimalno 1.000.000din.

a bodovanje je bilo različito, a sve u zavisnosti ko je konkurisao, fizičko lice, pravno lice ili udruženje poljoprivrednika.

Evo kako se bodovalo ukoliko je konkurisalo fizičko lice, odnosno registrovano komercijalno polj. gazdinstvo:
29ggxmr.jpg



i još 10 bodova ti je nosilo ako ne poseduješ mašinu za koju podnosis zahtev, stariju od 10god.
 
Prijavio sam se na Pio poljoprivrede sa 15 Septembrom 2010. Od tog perioda do kraja god. me zaduzili sa 12 000 i kusur ne znam tacno. Moje pitanje je kako se pokazalo prosle god. i predprosle? Dali imam pravo na subvencije po ha ako platim samo za taj period vremena a ne ceo iznos za 2010 od 43 000 din.
Naravno ako ostaje ista uredba po ovom pitanju. :cao:
 
Ja mislim da cete morati da platite pio za celu 2010. Ako nista nije promenjeno u odnosu na ranije.
 
techa je napisao(la):
Ja mislim da cete morati da platite pio za celu 2010. Ako nista nije promenjeno u odnosu na ranije.

Ne bi trebalo zato sto sam ja bio student do pomenutog datuma. Meni je lepo stiglo iz poreske uprave da treba da platim koliko sam napisao. Subvencije po hektaru i povracaj za gruber sam uredno dobio.
 
Dobio sam zato sto sam zahtev za subvenciju podneo tek kada sam resio status u PIO fondu. Sa tim resenjem sam otisao u upravu za trezor i predao ga uz zahtev za subvenciju. Da nisam bio student do samog trenutka prijavljivanja u PIO fond, morao bih da platim celu 2010. godinu a ako se ne varam i 2009. godinu.
 
Bubu je napisao(la):
techa je napisao(la):
Ja mislim da cete morati da platite pio za celu 2010. Ako nista nije promenjeno u odnosu na ranije.

Ne bi trebalo zato sto sam ja bio student do pomenutog datuma. Meni je lepo stiglo iz poreske uprave da treba da platim koliko sam napisao. Subvencije po hektaru i povracaj za gruber sam uredno dobio.
Moraćete da platite pio od datuma registracije gazdinstva, tojest ako ste registrovali vaša gazdinstva posle registracije na pio nećete imati problema. Čak imam drugara koji sad otvara polj.gazdinstvo i on će plaćati pio samo za ovu godinu . :cao:
 
Bubu je napisao(la):
kifler je napisao(la):
ljos uvek nismo dobili subvencije po mlecnom grlu za 2010 danas smo isli po potvrde o tacnom datumu placenog pia a u min polj rekli su mi da para nema i da ce ih biti tek od novog budzeta ,a ovaj nas celavi ministar hvali se kako je sve isplaceno i kako nama seljacima cvetaju ruze :zli:

Ni mi nismo dobili za krave nista od obecanih novaca..

Nazalos situacija ista kod nas. ima prijavljenih 40 maticnog grla u porodici a ni dinar jos nije stigao, a obecanjima nikad kralja!

p.s. hvala na informaciji, vec smo mislili da smo neke papire pogresno predali
 
Peet je napisao(la):
Prijavio sam se na Pio poljoprivrede sa 15 Septembrom 2010. Od tog perioda do kraja god. me zaduzili sa 12 000 i kusur ne znam tacno. Moje pitanje je kako se pokazalo prosle god. i predprosle? Dali imam pravo na subvencije po ha ako platim samo za taj period vremena a ne ceo iznos za 2010 od 43 000 din.
Naravno ako ostaje ista uredba po ovom pitanju. :cao:
Ako si imao i ranije prijavljeno gazdinstvo na svoje ime ,onda moraš da uplatiš ceo iznos za 2010.
Ja kada sam se prijavio morao sam da platim samo za predhodnu godinu a ne i za period of kada imam zemlju ili gazdinstvo.
 
Nemora da znači možda je Peet bio redovan student ili u radnom odnosu pa mu samo od tada ide PIO za poljoprivredu, a gazdinstvo je mogao i ranije imati registrovano ali nije imao pravo na subvencije. :cao:
 
Nezvanično saznanje je da ove godine neće :nono: biti subvencija za traktore uopšte, a da će biti za priključne mašine kao i prošle godine, subvencije po hektaru isto 14.000din. Ali ponavljam nezvanično, znaće se za nekoliko dana ili nedelja.... sunce im :zli:
 
Peet je napisao(la):
Prijavio sam se na Pio poljoprivrede sa 15 Septembrom 2010. Od tog perioda do kraja god. me zaduzili sa 12 000 i kusur ne znam tacno. Moje pitanje je kako se pokazalo prosle god. i predprosle? Dali imam pravo na subvencije po ha ako platim samo za taj period vremena a ne ceo iznos za 2010 od 43 000 din.
Naravno ako ostaje ista uredba po ovom pitanju. :cao:
Nemoras da platis za celu godinu samo ako si pre prijaver bio u radni odnos.
Post je spojen: [time]1296053764[/time]
_________________________________________________
Bubu je napisao(la):
Dobio sam zato sto sam zahtev za subvenciju podneo tek kada sam resio status u PIO fondu. Sa tim resenjem sam otisao u upravu za trezor i predao ga uz zahtev za subvenciju. Da nisam bio student do samog trenutka prijavljivanja u PIO fond, morao bih da platim celu 2010. godinu a ako se ne varam i 2009. godinu.
U pravu si ::svaka cast::
 
mcbaycow je napisao(la):
Nezvanično saznanje je da ove godine neće :nono: biti subvencija za traktore uopšte, a da će biti za priključne mašine kao i prošle godine, subvencije po hektaru isto 14.000din. Ali ponavljam nezvanično, znaće se za nekoliko dana ili nedelja.... sunce im :zli:

A odakle ti je to nezvanicno saznanje? Jel izvor pouzdan?
 
Aj jos jednom da izjasnim situaciju bolje.
Otvoreno gazdinstvo imam od kad se krenulo sa tim odnosno od 2004 mislim. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu i bio sam zaposlen od 1988 do 1990 posle vise nisam bio u radnom odnosu. Otac takodje je bio registrovan od 2004. i bio je prijavljen na Pio od 1986 pa do 15 septembra 2010. U pocetku je sva zemlja bila u mom gazdinstvu sem nekih 57 ari koji su bili u caletovom gazdinstvu.
Pre 2 god. kad su trazili Uslov Pio za ostvarivanje subvencija sva zemlja je bila prebacena kod caleta s tim da sam sebi ostavio 55 ari da ne bi gasio svoje gazdinstvo.
Sad sam caleta odjavio sa PIO (posto ima godina za penziju) ko sto sam naveo sa 15.09.2010 pa sam se ja prijavio sa 14.09.2010.
U upravi prihoda zaduzili su me za period 14.09.2010 do 31.12.2010 sa sumom od 12 600 din.
Prilikom obnove registracije svakako cu da prebacim svu zemlju u moje gazdinstvo (opet) i videcu dali da ostavim caletu i dalje otvoreno gazdinstvo sa nekih 55 ari da ne bi to gasio a ujedno ko zna mozda ce dati i penzionerima nesto(ko sto je bilo sa nekomercionalnim gazdin.)
Pitanje je bilo dali ja imam pravo na subvencije ako platim samo iznos od 12600 din. ili moram platiti ceo iznos od 43000 din. za celu 2010 god. :cao: :ppozdrav:
 
Pošto ti imaš otvoreno gazdinstvo na svoje ime tražiće ti da je regulisano za celu 2010.
Moj ti je savet da sačekaš sa uredbom pa tek onda da prebacujš zemlju.
Poenta je da imaš regulisano zaduženje za 2010.Ti si zadužen od 14.09.2010 tako da se podrazumeva taj datum ali ovi naši nadležni za te poslove imaju različito tumačenje.
 
Peet je napisao(la):
Aj jos jednom da izjasnim situaciju bolje.
Otvoreno gazdinstvo imam od kad se krenulo sa tim odnosno od 2004 mislim. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu i bio sam zaposlen od 1988 do 1990 posle vise nisam bio u radnom odnosu. Otac takodje je bio registrovan od 2004. i bio je prijavljen na Pio od 1986 pa do 15 septembra 2010. U pocetku je sva zemlja bila u mom gazdinstvu sem nekih 57 ari koji su bili u caletovom gazdinstvu.
Pre 2 god. kad su trazili Uslov Pio za ostvarivanje subvencija sva zemlja je bila prebacena kod caleta s tim da sam sebi ostavio 55 ari da ne bi gasio svoje gazdinstvo.
Sad sam caleta odjavio sa PIO (posto ima godina za penziju) ko sto sam naveo sa 15.09.2010 pa sam se ja prijavio sa 14.09.2010.
U upravi prihoda zaduzili su me za period 14.09.2010 do 31.12.2010 sa sumom od 12 600 din.
Prilikom obnove registracije svakako cu da prebacim svu zemlju u moje gazdinstvo (opet) i videcu dali da ostavim caletu i dalje otvoreno gazdinstvo sa nekih 55 ari da ne bi to gasio a ujedno ko zna mozda ce dati i penzionerima nesto(ko sto je bilo sa nekomercionalnim gazdin.)
Pitanje je bilo dali ja imam pravo na subvencije ako platim samo iznos od 12600 din. ili moram platiti ceo iznos od 43000 din. za celu 2010 god. :cao: :ppozdrav:
Nažalost mislim da ćeš imati problema, jednom mom rođaku su tražili pre dve godine da plati pio od datuma kada je registrovano gazdinstvo ":": Paje on gazdinstvo ugasiuo i iduće godine otvorio novo. Možda se dosan nešto i promenilo proveri ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh