Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa naravno da će im budžet biti u manjku kad će biti veliki broj novo prijavljenih pio gazdinstava.
 
Ljudi usporite malo,ipak su zastupnici traktora jak uvoznički lobi.Bez subvencija otpad im dobar deo zarade,pa šta mislite jel učestvuju oni u formiranju pojedinih uredbi?
 
Talianu nemamo mi šta da usporimo jasno nam je rečeno da trenutno nema para za povraćaj kod kupovine traktora, to sigurno pogađa i nekog od nas. :ppozdrav:
 
Verujem ja da pogađa i nas ali pogađa i zastupnike poljo.meha. :cao:
no u svakom slučaju znaćemo posle obnove gazdinstava da li će imati para ili ne.
A najverovatnije NE :cao:
 
Poštovani,

nove uredbe očekujemo sredinom februara meseca, pa Vam savetujemo da nam se u tom periodu ponovo javite.

Srdačan pozdrav,

Ministry of Agriculture, Forestry and Water Management
Belgrade, Nemanjina 22-26
Tel. +381 11 2607960
Fax +381 11 2607961
www.minpolj.gov.rs

Eto odgovora što se uredbi tiče,a do tada samo nagadjanja.
 
Danas bio u Titelu Res Trade prezentacija.Rekli su iz prodaje mehanizacije da je budzet skresan i da ce malo njih dobiti povracaj kao imace oni prednost koji kupe traktor pa tek onda podnesu zahtev a ovi sto dolaze sa nekakvim profakturama bez kupljenog traktora ili neke masine nece biti u toj poziciji.Razlog tome je podignuta premija za mleko gde ce otici skoro pola budzeta.
 
Pa neznam uopsteno je pricao nevezano za marku traktora.Kao drzava ce gledati ko kupi traktor da mu olaksa a ovi sto kao sto idu na tu foru preko profakture nece dobiti.U tu pricu verujem a za marku traktora me bas briga njima je u cilju da prodaju i favorizuju svoju marke kad imas love u rukama kupis gde hoces a povracaj ako te potrefe :haha:.
 
Da li zna neko hoce li biti bespovratnih sredstava za zalivne sisteme??

Cuo sam da su prosle godine postojale neke liste ... zna li neko nesto o tome??
 
Prosle godine je bilo povracaja za zalivne sisteme ali vodite racuna na dokumentaciju.

Zalivni sistemi (TIFONI na promer) su u okviru KONKURSA ZA NABAVKU SIROKOZAHVATNE MEHANIZACIJE
i samo tu.
U zahtev za refundaciju troskova (klasicni zahtev kojim obavezno dobijate pare nazad i koji NIJE konkurs) su samo PUMPE ZA VODU, iako u obrascu pise "SISTEMI I OPREMA ZA NAVODNJAVANJE"

Nazalost iz licnog iskustva vam ovo pisem jer sam vrlo, vrlo skupo platio ovu lekkciju!
 
ljos uvek nismo dobili subvencije po mlecnom grlu za 2010 danas smo isli po potvrde o tacnom datumu placenog pia a u min polj rekli su mi da para nema i da ce ih biti tek od novog budzeta ,a ovaj nas celavi ministar hvali se kako je sve isplaceno i kako nama seljacima cvetaju ruze :zli:
 
kifler je napisao(la):
ljos uvek nismo dobili subvencije po mlecnom grlu za 2010 danas smo isli po potvrde o tacnom datumu placenog pia a u min polj rekli su mi da para nema i da ce ih biti tek od novog budzeta ,a ovaj nas celavi ministar hvali se kako je sve isplaceno i kako nama seljacima cvetaju ruze :zli:

Ni mi nismo dobili za krave nista od obecanih novaca..
 
Poštovani forumaši,

Evo i ja malo da se uključim u ovu diskusiju, ovde sam nov ali nadam se da ću se brzo uklopiti...

Imam par pitanja u vezi sa subvencionisanjem polj. mehanizacije....

Vidim da se dosta vodila polemika oko toga da ove godine možda neće biti subvencionisanja zbog nedostatka para itd.

Moje pitanje glasi, da li ste sigurni da se ta vrsta subvencionisanja finansira iz budzeta?
Ili su to možda pare dobijene nekim programom potpisanim sa EU na 5god. do 2013 o razvoju poljoprivrednika......?

Takođe sam čuo da imaju zasedanje na Svetog Savu i da će se posle znati nešto više o svim subvencijama.
 
sorin je napisao(la):
Prosle godine je bilo povracaja za zalivne sisteme ali vodite racuna na dokumentaciju.

Zalivni sistemi (TIFONI na promer) su u okviru KONKURSA ZA NABAVKU SIROKOZAHVATNE MEHANIZACIJE
i samo tu.
U zahtev za refundaciju troskova (klasicni zahtev kojim obavezno dobijate pare nazad i koji NIJE konkurs) su samo PUMPE ZA VODU, iako u obrascu pise "SISTEMI I OPREMA ZA NAVODNJAVANJE"

Nazalost iz licnog iskustva vam ovo pisem jer sam vrlo, vrlo skupo platio ovu lekkciju!

A sta se desava sa ostatkom ?? ... mislim na tifon!
Koliki je bio povracaj?
Post je spojen: [time]1295998729[/time]
_________________________________________________
milan_spay je napisao(la):
mare81 je napisao(la):
Da li zna neko hoce li biti bespovratnih sredstava za zalivne sisteme??

Cuo sam da su prosle godine postojale neke liste ... zna li neko nesto o tome??
da bodovalo se ::lose::


Kako je izgledalo to bodovanje? Sta se to bodovalo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh