Suša 2017

Već im klecaju kolena zbog zahteva pančevačkih ratara. Iluzorno je očekivati bilo kakvu pomoć od države. Biće ista kao i 2012. što će reći ništa. Svi porezi, doprinosi i takse ostaju nadam se da ih neće još dodatno povećavati. Poljoprivrednici su sada u blatu do guše ne sumnjam da će nadležni iskoristiti ovu prilliku da ih dodatno natovare. Pomoć iz državne kase je samo za tajkune i "Arape".
 

Znaš staru narodnu "tovari magare dok je u blatu". Evo ga i stručno objašnjenje http://vukajlija.com/tovari-magare-dok-je-u-blatu

U ovoj situaciji blato jeste apsurd ali smo mi tu negde u rangu sa magarcima. Lako je tebi da se smeješ kada je Republika Srpska donela odluku o pomoći i uplati novca poljoprivredi za ublažavanje posledica suše. Mi to ovde nikada nećemo doživeti. I kako onda da sam sebi ne ličim na magare a blato mi se prividja zbog suše kao fatamorgana u ovoj pustinji.
 
Ovako zavrsava nas atar...dobar deo...mahuna bez...

AjER.jpg
 
Moze bit ,a i ne mora.....
Covek zivi u imaginarnom sveti koji je sam za sebe izgradio, a poltroni oko njega mu jos podgrevaju i hrane njegovu imaginaciju.
Danas sam u jutarnjim satima trovao miseve po lucerki i mogu da kazem da je stanje u polju katastroficno i svakim danom sve gore.
Kisa je zakasnila dobrih 20 dana i sad je samo pitanje kolika ce steta biti, dal 50% ili vise.
 
Cuj, 20 dana! Pa kod nas je kasnila 6-7 nedelja!!!
Kod vas je vec mnogo ranije nastupila susa ,pratio sam tvoje postove i slike i video razmere katastofe.
Kod nas nije bas tako ali vas sustizemo ,bice roda ali da je podbacaj 10% kao sto kaze vodja nad vodjama je u najmanju ruku bezobrazna konstatacija.
 
Bio uslusno da vrsem lucerku i lik mi kaze da od svojim 50 i kusur lanaca nece da ima ni kikindu kukuruza.A kamoli da plati kombajn da vrse.Ne,nije susa u opste...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
,bice roda ali da je podbacaj 10% kao sto kaze vodja nad vodjama je u najmanju ruku bezobrazna konstatacija.[/QUOTE]

Pa ko zna koliko tamo u avliji tog vodje inace radja kad je ovo samo 10% manje.
 
Gde si ti na tu cenu od 400e?Dacu i ja moju zemlju u arendu ako mi neko da te pare..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
Ne placam to ja :)
Ima par njih u selu sto se takmice sa cenama ko ce vise platiti arendu... Sami sebi skacu u stomak...

- - - - - - - - - -

Gde si ti na tu cenu od 400e?Dacu i ja moju zemlju u arendu ako mi neko da te pare..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
Ne placam to ja :)
Ima par njih u selu sto se takmice sa cenama ko ce vise platiti arendu... Sami sebi skacu u stomak...
 
Čak i da se uzmu u proračun sve površine i one koje će solidno da rode, i tad bi prosek suše bio veći od 10% i to za nekoliko puta ,jer su površine pod sušom daleko veće od onih koje su preživele sušu.Prave se oni grbavi a znaju vrlo dobro kakvo je stanje na terenu,međutim dok god mi ćutimo oni će da budu pasivni kad treba da se pomogne seljaku.Imate izjavu ministra u skupštini gde kaže da je on ovde samo jedan mali miš, time je sve rekao.I nijedan ministar u ovoj vladi nije izabran slučajno nego sa razlogom,a to je da se što manje zalaže za narod a više za velikog vođu,pa je tako slučaj i sa našim ministrom.
 
Nazad
Vrh