Suša 2017

@ bradonja s petokrakom

Ako nemožeš napisati šta pametno nemoj zavitlavati ljude. :cao:
 
U svom stavu sam ozbiljan.

Ne zavitlavam nikoga.

Izneto sigurno nije "nepametno", a još manje je budalaština.

Sarkastičan ton koji bi se eventualno potegao kao argument, na primer gremlini, služi da slikovito dočara ozbiljnost iznetog stava.

Pozdrav.
 
Da bi bilo ozbiljno moraju biti dokazi. Gdje su dokazi za "namještanje" vremenskih prilika ? )pitanje je onako , jer znam da nema dokaza.
 
Zalivamo dan noc .Zemlja je toliko suva da povuce vlagu dok trepnes.Ogrmna kisa treba da padne da popuni ovu rupu.jedno 100l.
 
Da bi bilo ozbiljno moraju biti dokazi. Gdje su dokazi za "namještanje" vremenskih prilika ? )pitanje je onako , jer znam da nema dokaza.
Trenutno sam na letovanju u Istri, juce bilo naoblacenje....trebao si da vidis te oblake...:sta:, ja u mojih 50-tak godina jos nisam video takve oblake i potpuno sam siguran da ti oblaci nisu nastali prirodnim silama iliti strujanjima.
A kako da dokazes ako manipulisu na nivou mikrotalasa, raznih frekvencija, ultrazvukkova i ko zna cime jos......mozes samo da vidis,osetis uticaj promena i mozes da se slikas.....:ppozdrav:
 
Mnogo ste naivni i lakoverni neki od vas! Evo paorpaor je u temi vremenske prilike naveo jedan podatak gde navodno 1849 ceo Jun, Jul i Avgust je bio bez kapi kise!
Isto Haarp je imao ulogu tada? Prosle godine vladala je susa na drugim mestima, dok kod nas je padala ko luda!
Ko moze samo da pomisi da neki ljudski faktor kao sto je i taj haarp moze da prozrokuje kisu i grad u velikim kolicinama na jedno mesto a da pritom na samo par km ne pada uopste taj ima problem sa samim sobom!
Kao sto sam rekao vreme je takvo bilo od kad je svet! Negde ovako negde onako!
 
Sunce “obralo” petinu roda kukuruza

Biljkama izuzetno smetaju visoke temperature i nedostatak vlage. Letnja žega, koja već danima ne popušta, smanjiće rod prolećnih useva za više od 20%. Stručnjaci smatraju da će tek po završetku tropskog talasa, moći da se govori o tome koliko je vrućina uticala na ovogodišnji rod kukuruza, soje, suncokreta i šećerne repe.


Za sada je jedino pšenica na sigurnom, jer je više od 90% useva požnjeveno. ”Ukoliko ovih dana dobijemo dobru kišu, biće manje štete kada kasnije opet nastupi sušni period. Sada sve zavisi od budućih vremenskih prilika, kada ćemo moći i da govorimo o pravim procenama štete koje su nastupile zbog ovih vrelina”, ističe Vukosav Saković, predsednik Fonda za žito Srbije.

- - - - - - - - - -

98kj.png
 
Na HTV1 su govorili o susi i pozarima koji haraju u Italiji, kazu italijani ovakvu susu nisu imali unazad 200 godina...
 
Jel taj Vukosav zivi u Tanzaniji,20% manji rod,jel svestan sta prica,pre ce biti 20% od planiranog ako i to bude,
 
Kod nas su iz opstine poceli da salju papire,,Pise gore Susa2017,i dole da se pise setvena struktura,,.
Hajde obavestavaj ljude ovde o tome sta ste postigli. I mi u Zr opstini trebali bi bilo sta pokusati. Obrenovac kada je bilo poplava,ljudi dobili barem seme da zasnuju novu proizvodnju

Nada poslednja umire.
 
Kod nas su iz opstine poceli da salju papire,,Pise gore Susa2017,i dole da se pise setvena struktura,,.

Pošto sam predsednik mesne zajednice kod mene u selu u ponedeljak ću sazvati našu poljoprivrednu komisiju .Uz poljo čuvara uraditi grubu procenu štete. Uputićemo dopis opštini da njena komisija izdaje i uradi procenu. Na osnovu toga i izvestaja RHMZ cemo trazi da se uvede stanje elementarne nepogode.I druge mesne zajednice ćemo aktivirati kako bi uspeli na nivou cele opstine da uvedemo taj scenario.Na dalje ćemo videti šta da očekujemo i radimo.
 
Kukuruz je gotov.Soja se susi,grinje svakim danom napreduju...stanje je veoma lose...lisce postaje ko krpa,vene,susi se prisilno,mahuna brojno minimalno...pukotine na svakom metru,dubine koliko sam mogao izmeriti do 60 cm...
az6tcw.jpg

E0un.jpg

EU5c.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam jednu takvu parcelu soje, isto izgleda. potpuno suvo je preko 50% biljaka. Verujem da ima i grinja ali nisam hteo da prskam jer je bilo minimalno mahuna i to sve prazne. Samo bih povećao troškove bez nade da će se stanje popraviti. Na ostalim parcelama nema grinja ali je stanje biljaka baš jako loše i verujem da će se do kraja taropskog talasa osušiti (prisilno) i one. U svakom slučaju roda teško da će biti, ako bude da platim kombajn i uhvatim seme za dogodine biću zadovoljan (jer se sad ne čini da će tako biti).
 
Nazad
Vrh