Suša 2017

2012 imao 1250 kg soje po jutru po 72 din.prodao,a ove ko bude imao 1000 kg treba da se suta u **greška.Plus cena nece biti ni priblizno onim cenama iz 2012.Kukuruz bio 27din tada imao u proseku 3tone po jutru sve naplaceno u jesen bilo para ko u rodnoj godini i sve na gomilu,a ove šipak.Zovu me iz banke za kredite reko ko poruceni nanjusili da smo u k....u al bez njih necu moci sledecu god.da krenem.Bice ova god.blagi uzas.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
2012 imao 1250 kg soje po jutru po 72 din.prodao,a ove ko bude imao 1000 kg treba da se suta u **greška.Plus cena nece biti ni priblizno onim cenama iz 2012.Kukuruz bio 27din tada imao u proseku 3tone po jutru sve naplaceno u jesen bilo para ko u rodnoj godini i sve na gomilu,a ove šipak.Zovu me iz banke za kredite reko ko poruceni nanjusili da smo u k....u al bez njih necu moci sledecu god.da krenem.Bice ova god.blagi uzas.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Uz dužno poštovanje prema svima ali ovaj post me malo zainteresovao da napišem ovaj post ,a to je da o kakvoj vi suši pričate u 2012-toj god kad vam kuruz rodio 3 t po kj pa 2015 god kod nas je bilo toliko roda,a 12-te je bilo 10-11 meteri a gusti sklopovi 500 kila,e to je suša pa koliko se tarupiralo po ataru jer nije bilo ni zrna,12 meteri suncokret je rodio.
3 t po kj je prosek kod nas.
 
Uz dužno poštovanje prema svima ali ovaj post me malo zainteresovao da napišem ovaj post ,a to je da o kakvoj vi suši pričate u 2012-toj god kad vam kuruz rodio 3 t po kj pa 2015 god kod nas je bilo toliko roda,a 12-te je bilo 10-11 meteri a gusti sklopovi 500 kila,e to je suša pa koliko se tarupiralo po ataru jer nije bilo ni zrna,12 meteri suncokret je rodio.
3 t po kj je prosek kod nas.
Pa kod nas je 2015 rod kukuruza bio od 5,5 do 7,5 t po jutru,a soja od 2 do 2,9 tona zrna po jutru.Ja sam imao rod od 2,5 t soje po jutru sorte Galina,a Angela i Gorštak dale i po 2,9t po jutru.Ovde je prva klasa zemljista i bogom dana za te kulture pricam o juzno backom okrugu.Dekalb hibridi kukuruza su davali i po 8t zrna po jutru o toj susi ti pricam to su bila realna stanja na parcelama.Ljudi bacaju po 400 kg djubriva na kukuruze po jutru pa mora onda i da rodi u dobroj godini.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
A harp ?

Ja verujem da se tim eksperimentima remete raspored i količina padavina.

Verujem da se još uvek, sa sigurnošću, ne može kontrolisati rezultat tih eksperimenata i da se beleže i razmatraju različite postavke eksperimenta.
 
Koji? Ovaj?

HAARP-a u Srbiji nema, a priče o njegovom uticaju na promenu klime su potpuna besmislica.

Ukratko i krajnje uprošćeno ovo bi bio odgovor naučnika, fizičara na pitanje da li su antene HAARP-a (The High Frequency Active Auroral Research Program) krive za promenu klime u Srbiji.
I po tome se, naravno, potpuno razlikuju od raznih teoretičara zavere koji HAARP antene vide čak i u stubu u beogradskoj opštini Rakovica na koji su okačeni predajnici mobilnih operatora. Stub, doduše, podseća na četinarsko drvo, ali je tako napravljen da ne bi, kako kaže vlasnik placa na kojem se nalazi, ružio okolinu.
[TABLE="width: 1, align: right"]
[TR]
[TD]Šta je HAARP
HAARP postrojenje je izgrađeno u Gakoneu na Aljasci radi istraživanja jonosfere – dela atmosfere u kojoj se nalaze slobodni elektroni i joni i prostire se od 60 do 1.000 kilometara visine. Transmiteri zajedno sa vertikalno usmerenim antenama emituju uzani snop radio-signala u frekventnom opsegu od 2,8 do 10 MHz velike predajne snage. Kada emitovani radio-signali dospu do jonosfere, deo energije se apsorbuje i intenzitet zračenja je smanjen, pa je hiljadu puta manji od prirodnog elektromagnetskog zračenja koje dolazi sa Sunca.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
– Šta je, tražite HAARP? Nemojte sada da vam dođu Amerikanci – kroz smeh dobacuje stariji čovek u bermudama i majici kratkih rukava koji kaže da je vlasnik pomenutog placa sa antenama. “Ma, kakav, bre, HAARP. To je sve telefonija. Imam i ugovor po kojem mi plaćaju za to što se antene tu nalaze”, priča ovaj stanovnik Rakovice, ali ime krije, baš kao i pomenuti ugovor.
Postojanje HAARP antena nisu ustanovili ni stručnjaci Republičke agencije za telekomunikacije, kada je pre dve godine od njih traženo da ispitaju navodno postojanje tih instalacija u selu Beljina kod Barajeva.
– Mi tako nešto nismo utvrdili i o tome smo obavestili i Vladu i javnost – kaže direktor Ratela Milan Janković.

Ni direktor RHMZ Vladan Kocić nema saznanja o HAARP-u u Srbiji. Priznaje, doduše, da su se pre par godina, dok su protivgradne stanice još bile u nadležnosti RHMZ, na njima nalazile mnoge divlje antene za koje su oni skloniji teorijama zavere verovali da je u pitanju HAARP.
[TABLE="width: 1, align: right"]
[TR]
[TD]Spam iz Srbije
Kuriozitet je i to da su kada se pre dve godine u Srbiji podigla velika medijska prašina oko HAARP-a u Barajevu svi novinski tekstovi o tome prevedeni na engleski jezik i poslati na kalifornijski univerzitet Stenford. Elektrotehnički fakultet ovog univerziteta je od tada svu elektronsku poštu iz Srbije koja je stizala automatski prebacivao u “spam”.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
– A ustanovljeno je da su to uglavnom bile antene nekakvih divljih radio i televizijskih stanica – kaže Kocić.
A Marko Rančić, master fizike i trenutno student doktorskih studija univerziteta u Konstancu u Nemačkoj, u tekstu na sajtu svetnauke.org. detaljno je objasnio kako se efekti HAARP-a osećaju tek u jonosferi, dakle na više od 85 kilometara iznad Zemlje, te da ni na koji način ne mogu da utiču na zbivanja u troposferi (do 10 kilometar iznad Zemlje), u kojoj se formiraju vremenske prilike.
– Razmislite dobro može li sistem radio-antena, dizajniran da utiče na oblast Zemljine atmosfere 85-600 kilometara uticati na pojave 0-12 kilometara?- navodi Rančić u svom tekstu.
Ipak, uprkos svim tvrdnjama stručnjaka, više od 17.000 ljudi u poslednjih šest dana potpisalo je peticiju “Uklonimo HAARP sa srpske zemlje”
 
E sad, dal ima antena u Srbiji, ili nema, ili ima u Mađarskoj ili bilo gde drugde van laboratorije na Aljasci, pojma neznam. Nemam stav po tom pitanju. Oprečne su informacije koje sam čitao.

Utičući na količinu naelektrisanja akumuliranog u jonosferi svakako da se utiče na kretanje vazdušnih struja.

Ako vlažan talas iznad okeana krene ka kopnu, a harpom izazvane vihorne struje iz jonosfere poremete njegovu očekivanu, prirodnu, putanju, to je uticaj na meteo uslove iznad kontinenta.

U kojoj meri je taj proces moguće kontrolisati, upravljati njime, verujem da ni naojobaveštenijim krugovima nije u potpunosti poznato.

No priča da emitovanje naelektrisanja u jonosferu ili izmena potencijala postojećeg naelektrisanja nema uticaja na klimu i meteo uslove je šuplja.


Suši iz 2017. godine, prethodi suša iz druge polovine 2016., zima sa izraženom golomrazicom i neverovatno malo padavina.

A 2016. prethodi, jel beše 2014. sa ogromnim padavinama tokom celog proleća, leta, jeseni i naredne zime. Pa onda suša 2012.


Sve neki apokaliptični ispadi. Učestalo.


Pisalo se i o rasipanju kojekakve hemije iz aeroplana. Pa se i tada tvrdilo da su to nesuvisle teorije zavere. Sve dok se o tome poluilegalno nije raspravljalo na sednici Saveta Bezbednosti OUN.


Vreme pred nama će dati odgovore na ova pitanja.
 
A ko bi po tebi , koja organizacija radila tako nešto ? Misliš da neko namjerno kvari klimu na nekom geografskom području ? Ko i zašto bi tako nešto radio i da može ?
 
Daj da skupimo love da im ponudimo , znaš kolko bi nas oko milion ljudi mogli skupiti da nam poprave vrijeme . Evo ja bi prvi dao fine love , a vjerovatno i ti .:ppozdrav:
 
Gremlini, majkicu im radoznalu štetočinsku, gremlini takve stvari rade.



Klimu da pokvare, ne verujem da mogu još uvek, ili bar statistika kritičara to ne beleži, inače bi to bilo javno obznanjeno.

Na meteo uslove svakako mogu reagovati i reaguju, ne sumnjam trunke jedne.

Gremlini raznih boja. Pitanje je samo ko je dalje stigao u istraživanju. Ko ima razvijenija upravljačka saznanja.



Momo, ja mislim da si ti mlad dečko pa stoga nisi učio u školi ONO i DSZ inače bi znao da je svako naučno saznanje, prvenstveno, oružje.



Zadnji put su široke narodne mase videla gremline u sredstvima javnog informisanja posle havarije u Černobilju. I tamo su gremlini pokušavali da ovladaju upravljačkim mehanizmima ubrzanog gašenja nuklearnog reaktora.
 
@mikulas

Potpuno preslikana situacija je i kod nas, sto se tice svih kultura koje si naveo... S tim da smo mi ukupno ove godine od januara dobili mozda 40ak litara, ali od polovine maja do sada samo je ponekad poprskala.... Tako da kukuruz skoro nema zivota, a o prinosu ne vredi pricati... No idemo dalje, bozija volja.
 
Nazad
Vrh