Stočni grašak

ja sam sejao sejalicom za zito svaka lula ukljucena
darko pa nije valjda da su red od reda tresanja manji od 2 metra pa da ne moze da udje traktor sa sejalicom
moze da se seje i sada pa sve dojula i da se to ujesen zaore jedino sto nece biti toliko puno mase kao kad bi se sejalo u jesen ili prolece zbog manjka vode i visokih temperatura mada ako ovako nastavi da pada kisa precicemo svi na uzgoj pirinca :haha:
 
Moze da udje traktor ima 5 metara,ali kod mene svi imaju voce ne znam da li neko ima sejalicu za zito.jel moze sejalica za kukuruz to da seje to bi nekako i nasao u selu?Mada i ovo sto rastura djubre nije lose.Sejao bi na jesen i koliko mi treba kg graska za 1 hektar.
 
Ma ako ništa ne uradiš sa sejalicom razbaci to ručno. Treba ti maksimalno 150kg. Dovoljno i 100 plus jedan dzak zobi ili nekog drugog žita. Kad već nisi posejao sačekaj još sto dana pa sej. Ti verovatno hoćeš da to koristiš kao zeleno đubrivo. Ovako ćeš imati mase da prvo moraš valjati pa tek onda da zaoreš.
 
Da hteo sam za zeleno djubrivo da koristim jel moze to tanjiraca da unese u zemlju,nesto mi se neore ko ce to posle da ispravi.
 
Nebi bio siguran da to može tanjirača. Ako bude kao ove godine to je ogromna masa. Sad je preko metra. Kolega ovčar ga je sejao takođe i planira da ga radi kao senažu pa ćemo videti koliko će biti mase po ha.
 
fkb901.jpg
2le1eme.jpg

grašak gold za vršidbu
 
ja krenuo danas da prskam protiv zizka sa fastakom, kad sam usao u njivu sav sam grasak u zahvatu traktora (i malo sire) oborio na zemlju koliko je gust i isprepleten,tako da sam odustao od prskanja(oko 25 ari) pa cu kad ovrsim staviti na par dana u zamrzivac da ubijem zicare koji su usli u zrno. bice zeznuto i kombajniranje,tu bi dobro dosle bocne kose kao za repicu


ljudi super su vam graskovi, najvise mi se svidja gold posto nema lisca vidis samo mahune pa se cini da ce dati super rod
 
Ja ga neću prskati jer kad sam ga obilazio juče video sam da ima pčela pa bi bilo kakva upotreba otrova napravila veću štetu.
 
Ja ga neću prskati jer kad sam ga obilazio juče video sam da ima pčela pa bi bilo kakva upotreba otrova napravila veću štetu.
:cvetic: zato treba gledati one preparate koji ne skode pcelama,ja sam hteo koristiti fastak i u uputstvu pise da se koristi 2 sata pre pocetka leta pcele da bi biljka upila i onda navodno ne smeta pceli,a ja sam hteo prskati predvece kad pcele prestanu sa letom(mada kod mene nije bilo pcela) i do ujutru bi biljka to upila, samo sto je kod mene nizak traktor(539) i stvarno ga je mnogo obarao pa nisam prskao
 
Ja danas pokosio grasak ......... imali neko iskustva kako se susi , kako se nabija u presi , jesuli teske bale , kako ga stoka jede ?
Tesko se susi sacuvaj boze moraces da ga rasturis i da ga jednom jos prevrnes,lepo se balira a bale su teske ko da je pesak unutra ,zato ih smanji i nemoj puno da ih stezes.
 
Nazad
Vrh