Stočni grašak

Bio je oko 80cm i sve se držao jedan za drugi. kada su te veze izgorele tada je počeo da leže ali je naveliko bio zreo, a ja na moru. Ipak sve sam pokupio da kažem da je 5% ostalo u njivi. Moraš da probaš da bi video.

- - - - - - - - - -

Niste sejali nista kao nosac nego cist grasak?
Samo grašak i to 290 kg po ha.
 
Sa cime da tretiram grasak da mi ga grica ne pojede ili nesto slicno do setve?? Triorisao sam ga.
 
Nemoj da me zezas, molim te
.. Kakav crni zamrzivac, ja pricam o stocnom grasku a ne o ovom za ljudsku ishranu!
 
Dobro Nesko ajd reci mi pod 1, kako da 500 kg graska stavim u zamrzivac, neizvodljivo... nov zamrzivac je oko 30000 dinara, vise nego bilo koji otrov... pod 2, na koju temperaturu da podesim cak iako bi tu ideju realizovao da mi grasak ne izmrzne?? A brate i grasak je prljav gde da ga stavljam gde mi ide i meso i povrce neide to tako, plus mogu klicu da zajebem izvinjavam se na recniku
 
Poslednja izmena:
To sa stavljanjem u zamrzivač, pogotovo u džakovima ne daje rezultata.

Potovari grašak u džakove, na paletu postavi najlon, poslaži džakove, postavi na vrh jednu uzduž napola rasečenu plastičnu flašu, sipaj kašiku vode i stavi dve-tri fostoxin tablete (obavezno nosi gas-masku), preko svega stavi najlon i dobro ušuškaj, da gas ne bi mogao izlazi. Nakon par dana sav najlon skloni, provetri prostoriju i gotovo. Sav žižak je mrtav.
 
Kad sam doneo grasak sa njive zizak se jos nije oformio i u zrnu se nalazila gusenica,kad se grasak ili pasulj izrede(proseju i ociste od prljavstine) sipam u vrecu oko 30 kg i stavim u zamrzivac(ako imam mesta i ako je manja kolicina) i sve sto je u zrnu se zamrzne i ugine a klici ne bude nista i normalno se moze sejati sledece godine
 
To sa stavljanjem u zamrzivač, pogotovo u džakovima ne daje rezultata.

Potovari grašak u džakove, na paletu postavi najlon, poslaži džakove, postavi na vrh jednu uzduž napola rasečenu plastičnu flašu, sipaj kašiku vode i stavi dve-tri fostoxin tablete (obavezno nosi gas-masku), preko svega stavi najlon i dobro ušuškaj, da gas ne bi mogao izlazi. Nakon par dana sav najlon skloni, provetri prostoriju i gotovo. Sav žižak je mrtav.
Daje rezultate. Ja sam tako radio sa pasuljom....jugi...Podrazumeva se da imas neki stari zamrzivac, stavis po stotinak kila na dva tri dana. U pravu si sto se tice izmrzavanja tu ne znam da li bi mu smetalo, ali ziska ne bi bilo.
 
Izvini Rekreativac@ ja ove godine ne smem da rizikujem, hvala ti na savetu, ali radije cu Brankov savet da poslusam.... Nemoj da se ljutis...
 
Ma nema šanse da bude potpuno uspešno ubijanje žiška. Nekad sam sejao po par jutara pasulja i jedini siguran način je tretman fostoxin tabletama.
 
Branko@ nasao sam sajt tih tableta, ali neznam cenu...?? Koliko kosta za 500kg graska??

treba ti oko 10 tableta jer ide 1 na 50kg da si potpuno miran moze i jedna na 100 kg ,bez tableta nema idealne zastite ,netreba izmisljati toplu vodu,inace ima da se uzme ali samo celo pakovanje i kosta negde od 5000-8000 din zavisi gde se u datom trenutku moze naci
 
Ne zaboravite da je sa te tablete oslobađaju gas Aluminijum fosfid i za njega se treba koristiti odgovarajuća PH3 maska , Izuzetno smrtonosan gas pročitajte pre nego nabavite i napravite glupost. Jeftinije je platiti fumigaciju profesionalaca. Ne znam dali se isplati za manju količinu.

 
Da, jako je otrovan taj gas, zato sam i napisao da treba koristiti gas-masku a ne običnu neku papirnu filter masku.
Takođe, objekat u kome se to radi treba da bude zaseban, tj nikako u sklopu nekih stambenih objekata, ili štala.
 
Nema brige drugari, kod mene sam ja vazan pa sve ostalo, glupost necu napraviti... Bilo koji posao da je u pitanju ma koliko tezak uvek sam dovoljno pribran da sebe prvo obezbedim pa onda prionem na posao :)
 
Nazad
Vrh