Stočni grašak

Ja imam. Grašak je kao na slikama sa 21 strane ove teme. Grašku je rađena fumigacija i prošao je selektor.
 
Ja prodajem jari-prolećni po 100 dinara. Urađena fumigacija, selektiranje, kontrola klijavosti ...
 
Poslednja izmena:
To onda izadje 20000 samo seme za jedno kj sto ga cini neprofitabilnom jer da rodi mora imat dosta pod nogama djibriva i dosta srece do zetve . Soja 50 kg po kj po 38 din je 1900 i verovatno ce da rodi isto kao i on ...
 
To onda izadje 20000 samo seme za jedno kj sto ga cini neprofitabilnom jer da rodi mora imat dosta pod nogama djibriva i dosta srece do zetve . Soja 50 kg po kj po 38 din je 1900 i verovatno ce da rodi isto kao i on ...

i sa 20000 din za seme po ha grasak je profitabilan ,veruj mi a ti radi kako hoces
 
Kako god ne sejem ga od juce , dotakao sam se pocetnih troskova . Onaj koji ce da ga seje valjda zna da sracuna sta mu valja raditi . :spavam:
 
Sejao sam NS seme u istoj njivi sa ovim graškom koji prodajem. Toliko je NS malo rodio da sam nakraju kombajneru rekao da odustajemo.

Sve o grašku koji prodajem napisao sam u predhodnim postovima, pa vi sami procenite da li vredi ili ne, meni ionako još malo ostalo tako da mi ni ne zapinje reklama.

Da je grašak kocka jeste, ali da se mogu zaraditi pare mogu. Više mi došlo para od hektera graška nego og 5 hektera pšenice ...
 
Dali mogu ovih dana da prilikom sejanja zita dodam i seme stocnog graska .KOji odnos ide,koju sortu da uzmem?Hvala na savetima i na pomoci
 
Dali mogu ovih dana da prilikom sejanja zita dodam i seme stocnog graska .KOji odnos ide,koju sortu da uzmem?Hvala na savetima i na pomoci
Setva graška i pšenice je pogrešno, kao i kod gospodina koji je bio u poljoprivrednoj emisiji i pričao kako se seje pšenica i grašak.
Razloga je više:
- Pšenica se vrše sa stegnutim korpama i sa velikim brojem obrtaja dok se grašak vrše sa maksimalno raspuštenim korpama i obrtajima doba ispod 500 u suprotnom dobićete mleveni grašak koji će proći kroz sito i otići u šljan.
- Grašak je kultura koja stiže ranije od pšenice i ako je to sortiment NS-a a verovatno jeste onda će ako prezri mahune pucati same, ali vreme za vršu žita neće još uvek biti jer ona stiže od 7 do 20 dana kasnije od graška. Ako se slučajno odlučite da ovršete kada je pšenica zelene propast je neminovna, ako čekate grašak nećete vršiti. Ipak postoji rešenje da se pomalo puštaju ovce i goveda ali samo po malo da pojedu ono po zemlji .

Najbolje je sejati sa ječmom koji se laganica može vršiti kao grašak i stiže u isto vreme.

Ja grašak ne mešam jer sori koju ja sejem ne treba potpora i veoma dobro rađa, a i proteini nisu promenljivi kao u mešavini grašak nešto ...
 
Ja sejem Raiffaisen SW Crista. Reč je o jarom grašku koji daje fenomenalne prinose, pruza kandže i drži se jedan za drugi. Veoma slabo pucaju mahune, 27% proteina, ne vrše se po rosi već kad upekne sunce je je mnogo obilna masa. Iz 1,15 HA imao sam 5000Kg i oko 250 bala ubalirane mase ovršine.
 
Ide od 250 - 300 kg po hektaru. Seje se između 15-og februara i 15-og marta. Seme za prodaju imam ja.
 
Nazad
Vrh