Spisak otkupnih mesta i cena

koja je cena nektarina kod vas u kv na kvantasu sinoc je bila od 40 do 60 din
 
Kajsija na otkupu 30 din/kg,breskva 8 din/kg,nektarina 6 din/kg.Otkup je u Begaljici(ove cene su bile i 2000 god.)
 
Ja mogu samo da kažem za kajsiju pošto i sam planiram da posadim ako ubedim moje jednu njivu od 80 ari sve domaćom kajsijom. Kajsija za rinfuz ne mora da se prska, orezuje, prirodno pa šta bog da i uvek imaš dosta roda jer domaća (zaklopčanka) uvek dobro rodi, na kraju omlatiš stabla, pokupiš sa poda i eto, 30 dinara je u tom slučaju itekako isplativo.

Za breskvu i nektarinu mi baš i nije jasna cena u smislu odnosa ulaganja, njih nije baš tako lako održati, pogotovo što se tiče kovrdžavosti lista i osica, ali verovatno prerađivačima manje odgovaraju zbog manje sočnosti i šećera u njima (pričam o rinfuzu).
 
Imam 4200 stabala tresnje na giseli 5 koje bi trebalo da daju solidan rod,pa mi je potreban neko ko ce mi objasniti o nacinu otkupa,pakovanja branja itd......Hvala Vam puno....
 
To bi trebalo da bude solidna količina voća sa kojom možeš da pregovaraš sa rusima. Javiće ti se sigurno neko ko je bliže tebi sa potrebnim informacijama.
 
Poslednja izmena:
Pročitaj ovu temu, bio sam krajnje detaljan, a detalji za narednu sezonu mogu da se daju tek kad krene otkup, do tada se naravno ništa tačno ne zna :)
 
Bliži se sezona 2014. Načuo sam od nekih otkupljivača da postoji problem oko transporta za Rusiju (zbog Ukrajine) i da je izvoz za Rusiju krajnje neizvestan. Trešnje su prve na udaru, po njima će se videti kako stoje stvari. Ima li još neko pouzdanije informacije?
 
Meni je isto to palo na pamet ali ne toliko zbog Ukrajine već što trešnje kreću da menjaju boju a kiše ne misle da stanu, ako budu padale za vreme berbe, ne samo što će da pucaju nego neće ni biti berbe odnosno otkupa pa i da doneseš mokar do gole kože sve neispucale džabe kad su mokre.
 
kod nas u hladnjači" čačanska jabuka " nema potraznje što se tiče ruskog tržišta kažu da je problem poljska koja naplaćuje preko 1000 eura po šleperu za prolaz
 
Nazad
Vrh