Spisak otkupnih mesta i cena

Brat nosio u ritopek kerminku i kaze sitna davali mu 150,nije hteo da da vratio i sutra na pijac.Prosli put jeste bila zelenija ali nije sitna.To je na dunavu,oktopod kod tog gde ti mislis oni kasnije krecu sa otkupom(oko 4 sata).
 
Taj na dunavu ne uzima iz Vinče...a ima ispostavu na brdu u Vinči na okretnici i plaća manje nego u Ritopeku a isti kvalitet.
 
Danas je i u Grockoj bilo problema sa prodajom,video sam da su mnogi robu dovezli kuci i tovarili u automobile.
 
Erc je danas bio 150 dinara ja moj bacio malo ureje da zaustavim zrenje cekamo stabilizaciju:osmeh:.Darko da brat ne vozi Piti kruzera
 
erc150din crvena 200 danas ritopek:bravo:jos malo i pocinjemo branje Ohridske posle :ppozdrav::pecanje:

- - - - - - - - - -

Danas rusi uplatili sve do poslednjeg dinara na racun::novac::

- - - - - - - - - -

sareni kalem200 dinara erc 170 crvena250 danas ritopek
 
Poslednja izmena:
Ja sam prodao 50 kila sorte m39 po ceni od 70 dinara nakupcima, ali su stvarno očajne, izudarao ih je grad pomalo i kreću da se otvaraju po "šavu" pri špicu, valjda od vlage...na pijaci su od 200 do 350, zavisno od pijace, kvaliteta i dana i doba dana naravno.
 
Pa kad je jabuka 70 -80 dinara valjda ce kajsija biti bar 100 za prvu klasu.
 
Da vam pomognem ako mogu, u Novom Sadu na kvantasu vam je kajsija 150 din uvezena i grcke, 180 din bila domaca doneli iz smedereva, tukli se nakupci za nju, sad ova uvozna obara cenu.
 
Ocigledno da ove godine nece vrediti skuvati rakiju od kajsije ,ni nece vrediti praviti pekmez. Sve treba prodati ako je cena krece kako pisete
 
Kajsija je u ritopeku 60/70 dinara ali se nesto slabo prodaje ,inace onridske tresnje idu 100 dinara za ruse danas takode i belice

- - - - - - - - - -

i gotove tresnje za ovu godinuohridska 100 din za ruse danas:bravo:
 
A okolina ? Gde je najbliže ?
Nismo voćarski kraj ali kako čujem ljudi počinju da podižu zasade. Prema Apatinu ima zasađenih velikih parcela...
 
Kajsija kečkemetska ruža 50 do 60 dinara.

Domaća kajsija 30 rinfuz, do 50 dobra u Vinči kod stare okretnice autobusa, posle Čokanja pravo ka Dunavu.

Šljiva Čačanska rana 80 dinara.
 
vise se ne uzima cacanska rana danas na jednom mestu kazu da im zelena a na drugom da je prezrela ,znaci pocelo j,,,,
 
Nazad
Vrh