Spisak otkupnih mesta i cena

Baš htedoh da napišem, u Vinči prekjuče sanberst 170 do 200, juče šarena 150.

- - - - - - - - - -

Jel ima neko informacije iz prve ruke za cenu u Ritopeku, ja sam naveo za Vinču a neki vidim pišu na fejsu da je 29.5. bila 170-190, a danas sanberst 200-210 a šarena 250, jel moguće???

- - - - - - - - - -

Danas 1. juna u Ritopeku šarenu prodah za 190, inače sve plaćaju od 190 do 215, karminka, erc, šarena...erc retko ko ima, tek kreće ali karminke ima najviše.

- - - - - - - - - -

2.6. Ritopek do 230 dinara
nakupci na okretnici 60 do 120 dinara
nektarine mejflauer 80 dinara sitne

- - - - - - - - - -

Danas 3.6. u Ritopeku samo jedan otkup, niko nema para pa ni ne rade, dužni pare narodu što su davali na papirić, u Vinči ista priča, samo jedan otkup u Vinči sa parama i platili mi šarenu 200 dinara.

Narod donosi stvarno svašta, mešano sitne i krupne, bez peteljke ih ima, neke natrule i još se čude što ih odbije i pitaju "šta ja sad da radim sa 50 gajbica robe", a meni glupo da mu kažem "a šta on da radi sa time" :osmeh:

Ako već mahinalno i naberete i sitnih, odvojte u posebne gajbice pa ćete ili dobiti nižu cenu samo na te gajbice, ili vam te gajbice neće primiti a ne sve da vam ne prime pa ih lepo odnesete nakupcima za bud zašto ali niste ostali totalno bez kinte.
 
Pričaj detalje, u Vinči je raspad sistema, kažu da je izgleda loša roba slata u Rusiju pa sada kada je stigla i kad su videli zaustavili dalji otkup.

Pri tom dužni silne pare narodu što su uzimali a davali cedulje, kako u Vinči tako i u Ritopeku, ja imao tri gajbe samo šarene kaže ne otkupljujemo a za sunberst doduše sitniji mi nudio 50 dinara, imao sam samo jednu gajbu, prvi rod, reko hvala ti bože ovo će me naterati da malo voća i pojedem :osmeh:
 
Nije losa roba nego traze samo ful fulova robu kao orahe ostalo ih ne zanima .Ja sam imao erc po meni krupan a po njima sitan i vratili mi sa vage 86 gajbi,kad cigani nude 50 dinara ja pogledao ga i reko samo setaj dalje ,vratio kuci i stavio u hladnjacu .Danas bacamo ureu na preostale tresnje da se zaustavi zrenje zbog ovog haosa .i pet radnika su slobodni do daljnjeg.Cena je bila kako ko koga zajebe bilo je i za 200 din bilo i za 50 din na istom mestu
 
Ode mas u propast. Očekivano danas se na pijaci pojavile velike količine i niska cena, one najkrupnije su 150, neko traži 200, al neka srednja cena je 100-150, za "sitnije" traže i samo po 80, a može i za 50 da se nakupi onih stvarno sitnih. Mirijevska pijaca je u pitanju, vidim slabo i prodaju a desetine gajbica im stoje pored tezge, svaka treća tezga ima trešnje.

Kajsije 80 do 100 ali realno i nisu neke.
 
Sutra iygleda sastanak u ritopeku mestani sa jedne strane a otkuplivaci i rusi sa druge:bravo:izgeda da ce biti blokada slepera
 
Nisu nama Rusi krivi nego oni lopovi sto su pokrali zadruge i rasprodali lokale i zemlju od poljuprivrednih kombinata.Pa sad zavisis od Rusa da li ce da kupe ili da te zeza kako je zelena, sitna,prezrela meka itd.Ceo PKB u Grockoj ,Bolecu stoji prazan a ljudi zavise od par hladnjacara sto rade sa Rusima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisu ni rusi bas slatki znam ih vrlo dobro,inace to merejne ide odokativnom metodom,sinoc su cenu sa 250din obarali na 80din
 
Komso daleko od toga da su slatki.Nekad i sitnija odgovarala a sad da su ko sljive pa da li ce da kupi.Hocu da kazem da nemamo alternativu(ili bar ja tako mislim)ni smo se spremili mislili smo da ce rusima da prodajemo decenijama i to je sad problem.A one price da sto mi proizvedemo oni pojedu za popodne su samo prazne novinarske patke.Kad vidim ko otkupljuje sem njih,sve go lesinar do lesinara zabrigo a obucen ko na plazu da je posao(prirodno osuncan) tad mi se smuci.
 
Daas ceo dan sortirane tresnje erc krupni erc srednji ,sarena krupna sarena srednja i sve otislo po 150 dinara na kraju ruskinja pita jel moze po toj ceni.Sastanak u toku...
 
Komso jeli gotov sastanak jedino ako ga ne drzi Fidel Kastro pa jos traje.Salu na stranu jeli ima nekih pomaka posto vidim da otkupa skoro i nema.
 
Ma nema nista od toga niko od rusa i hladnjacara nije doso a svi pricaju u glas.Juce vraceno 60 gajbi sarene sa vage meni kaze ova ruskinja opet joj sitna inace juce je bilo u ritopeku opste zagusenje sa tresnjom.Obojeni se setaju ko da je ceo svet njihov
 
Obojenima je sad momenat da zarade. Plate 50din i prodaju na malo po 200din. Katastrofa sa tresnjom, a tek ce biti kad novi vocnjaci udju u rod.
 
Treba mi da se promenimo. Ne ja i ti nego narod uopšte. Realno, da li ste videli šta se donosilo prvih dana, to je i ubilo dalju potražnju, naravno dalje su otvorena vrata za nove fore i fazone pljačkaške ali smo u startu sami sebe zajebali.
 
Lici da ce da plovi i bez toga,inace sanbrest je slan odavde polu zelen od strane doticnog rusa i prodavan kao sarena i sad se od sarene ocekuje ista velicina sto nema sanse I neznam sta to vi vise stavljate u gajbe u Vinci .ovde nije zajebancija nego klasicno izdrkavanje gde se zbog jedne tresnje vraca cela tona >pusti tu politiku sta se stavlja u gajbice pa sta mislis da ce neko da reskira da stavlja trule na ovaj cirkus
 
Nazad
Vrh