Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kristal jel ta soja sa gornje slike što je opleo grad?

- - - - - - - - - -

Veruj druže i da je bilo kiše nebi ti vratila ulog u veštak,svi bi imali 2t a ti 2,2t.Takvo je moje iskustvo:ppozdrav:

Potpuno tačno,ja sam baca ranijih godina I nisam primetio neku abnormalnu razliku kao što je slučaj sa žitom,tako da ne jurim veći prosek nego veću zaradu. Ove e I prošle dve soja bez grama veštaka,obavezno u kukuruz ili pšenicu koji su bogato đubreni.
 
Odzacki atar, soja balkan, stva na 70, sa 3,5 kj 6 tona zrna, vlaga 10.8, primese 1%.
Bez vestaka, prosle godine kukuruz bio, djubreno ali nije istrosen vestak zbog suse.
Prskano bentamark 1l/kj, pulsar 3dl/kj, promoni i lepak.
Bez folijarne prihrane, jedno spartanje.

Prosek 1714 kg/kj, tajna uspeha: Jedna doooobra kisa u julu !
 

videcu, javicu.

zemlja katastrofalna (5-7 kalasa, ali bar nema mnogo, oko 2-2,5 kj, ne zna se tacno, onako "parce" je sejano), naravno bez vestaka, pa videcemo. ako ce biti oko 800-1000 kg/kj ja cu biti zadovoljan. u tu njivu ni suncokret ne bi nam dao vise, pa ne trebam da prepravim kombajn (da se heder prepravi za suncokret), i ovako ce bar malo cistija zemlja biti + nisam bacio vestak (t.j. pare) + malo vise N ostaje...
 
Kristal jel ta soja sa gornje slike što je opleo grad?

Nije, ta je bolja od ove pokosene jos je zelenkaste boje sa mnogo mahuna ,bolje daje i ovu opleo ::namigivanje::
 
Poslednja izmena:
gledao sam danas soju,sacekacemo jos malo sa kosnjom
029.jpg

027.jpg
 
odlicn prinos nema sta, za pozeliti u ove krizne godine, ja se gotovo i nesjecam kad sam vrsio toliko po kj, ima 3-4 godine..... jos da cijena bude uredna i to je to, barem na necemu pokusati zaraditi....
 
Što se tiče navodnjavanja vjerujem mu , jer sam čito negdje izjave nekog Amera koji dži svjetski rekord u prinosu soje , kaže da je navodnjavao mnogo puta po malo u jutarnjim satima , kao neka imitacija jake rose , i da nevoli obilno navodnjavanje i kalenje.
 
To je verovatno tačno imitacija rose stabljika soje bude načičkana sa mahunama ali kad dođe vreme nalivanja zrna tu joj verovatno treba jedna dobra količina vode da bi uspela da i nalije ta zrna , seti se samo prošle godine u vezi južnog Banata i one kiše od 100l u vreme nalivanja prinosi su bili do 2.5t/Kj.
 
I ja sam izracunao preko 11t/ha :sta: Nisam bas najsigurniji, ali bushel se okvirno 30kg (razlikuje se za kukuruz, soju i psenicu ali nisu velika odstupanja), sto dodje na 30kg*160 bushela = skoro 5000kg na 40ari (akra). :sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh