Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kukuruz je isto kao i raž 25.4 kg , pšenica isto kao i soja ,ječam 21.7kg a najmanje je ovas 14.5kg.
Taj prinos od preko 6000 kg /kj je u domenu naučne fantastike ,kod nas je bilo 6-7 tona po hektaru ali u mikroogledima.
 
To je možda i nemoguće jer mi se čini kao da je ovaj proizvođač svaku biljku ponaosob pitao hoćeš malo fosfora , hoćeš malo bakra a vodu hoćeš prirodno gaziranu ili možda soda vodu a hoćeš da ti duvam u **greška itd:haha::haha::haha:
 
Poceo sam otkos soje i rezultati su jako sareni. Od 853 kg/kj (basta od 0.75 kj), pa 1100 kg/kj ( tacno 1 kj) do nekih 1700kg/kj ( parcela od 5 kj koja nije sva kosena jer jos nije u potpunosti zrela). O ceni niko ni rec kod nas!
 
Čito sam za tog rekordera kad je bio na nekom skupu i neki farmer mu reko da radi soju 30 godina i da mu se prinos nije povećo ni 20% za to vrijeme , a ovaj ga pito : šta si novo probao u tih 30 godina?.

Navodno zbir raznih postupaka , dobra genetika (neki novi pionirovi hibridi ili sorte mogu da formiraju dosta mahuna) , precizna sjetva , fungicidi , hemijom nekako odredjuje da ima dosta gana , možda sprži nečim , precizno navodjnavanje da ni jedan dan nebude u stresu , dota sunca a fungicidima čuva da ne sazri rano , skida sa većom vlagom pa suši ,.... tako kaže
 
Da li je u Americi duža vegetacija soje? Ne znam kakva je klima tamo.
Ima logike koristiti fungicide ako mogu da produže vegetaciju, mada nisam čuo da ih neko koristi u soji.
 
Imate dosta na yt o tome, medjutim Kip Kulers ne radi svu povrsinu pod sojom na taj nacin. Prvo sto je to samo radio zarad takmicenja, a verovatno su ulaganja pojela dobit, cak je vrlo moguce da je u minusu. Zanimljivo je da iskljucivo koristi BASF hemiju, barem tako kaze.
 
2u72ecg.jpg

Zbog ovoga ljude hvata panika, bolje malo jaka nego prosuta
 
Problem je sto ta soja nemoze za seme da se ostavi a oni hoce da je ostave posle sva ucmane i nebude nikakva.Bolje da su cekali jos jednu nedelju nego ovako ali dobro njihova stvar.Koja je to sorta sa slike ja ovako rasutu soju jos nisam video ja uvek zadnju soju svoju skidam posle usluznog bilo je puknutih meuna ali ovo...
 
Ta soja je pored mog kukuruza,nzm sortu ali bice takvih jos vise ako vreme tako jebucka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh