Soja 2013.g.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas kod nas par njih izašlo da vršu, kolega takođe, poneo vlagomer i merio vlagu 15%.

Što se tiče otvaranja mahuna tu balkan i galeb prednjače.
 
Ja sam danas obisao 2 parcele Dukata sejanog pre Djurdjevdana, ta ce moci da se radi krajem sledece nedelje ako vreme posluzi a ostale soje sejane posle Djurdjevdana tek za 10-ak dana.
 
Ja sam danas obišao moju "savu". Fiziološki je zrela za vršidbu, ali zbog ovih kiša zrno je previše vlažno, cenim odokativno negde oko 17-18% tako da ću morati da sačekam još par lepih suvih dana....Inače sejana je u drugoj polovini aprila...

- - - - - - - - - -

Kod nas u poslednjih 10 dana nije uspelo da sastavi 48 sati a da ne bude 4-5mm padavina...
 
Danas slikano na maloj parceli Gorstak.
1-014.jpg
[/IMG]
1-015.jpg
[/IMG]
 
Meni ostalo jos 0.75 kj sorta Galina hocu je ostaviti za seme pa cekam da sazri totalno posle u dzakove pa na tavan
 
ja sam danas balkan radio za seme za sledecu godini 14 % vlage, od 1000 - 1200 kg po jutru kako gde,pocele donje mahune da se otvaraju.
 
Pa oscilacije pune zmajevke mogu da variraju do 5-7%,ne mogu biti kao kod Vasih ''savremenih i modernih'' prikolica,koje rade kod Vas na njivi.
Ko zna,takav strucnjak poput Vas mozda moze da odredi primese i hektolitarsku tezinu okom,da ne gubim vreme sa aparatom,posto vidim sa sve znate,u sve se petljate i namecete svoje misljenje,koje je suvisno za neke teme i clanove.
Uz duzno postovanje,mnogo ste stariji od mene (sto opet napominjem) pa cu precutati neke stvari iz postovanja prema starijima.
I svaki put mora :off_topic:,da ne bih ostao mutav,pa cu jos i biti banovan preko veze. :sjasi:
 
Odrađena juče jedna parcela soje od 4ha, prinos 3,1t/ha, odnosno oko 17,5m. Bile su dve sorte, trijumf i maksimus. Ne znam koja je bila bolja, jer su obe odrađene zajedno. Za seme smo ostavili jednu njivu koja je kasnije sejana, pa je još zelena i tu očekujemo bolji kvalitet semena.
 
Kod druga juce uradjeno 2kj Save. Prinos 3400kg ili 1700kg/kj. Iznad ocekivanja prinos. Od djubrenja 150kg 3x16 i 150kg an sve je po jutru. U djubivo ulozeno oko 12k din sto je oko 300kg soje po trenutnim cenama. Da je cena soje bolja vredelo bi, ovako mislim da nije bilo rentabolno ulaganje u vestak.

- - - - - - - - - -

p.s.
@staropazovcanin

Soja ima hektolitar 15% manji od psenice kada je hektolitar oko 80. Ovo je moje iskustvo sa tehnostroj prikolicama od 5t, tako da mozes primeniti i na zmajevku ovu proporciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh