Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
malopre zvao institut,rasprodat sav rubin,trijumf i sava!jel ima negde da se kupi seme trijumf ili rubin,treba mi 50kg da uhvatm seme?
 
Ako i nadjes to ce biti po zadrugama 2 reprodukcija samo upakovano u NS vrece. Kako sam cuo da im je podbacio semenski Rubin pa ga zato nema ove godine u prodaji dovoljno.
 
Danas mi jedan prijatelj priča da jedan od jačih poljoprivrednika u selu radio analizu klijavosti soje koju je sam ostavio za seme (sava i vojvođanka) i analiza mu kaže da sava ima lošu klijavost i da nije za setvu a vojvođanka je uredu.Ja moju sutra stavljam na analizu da nebi bilo presevanja.Preporučio bi svima koji su ostavili svoje seme da ga provere dok ima vremena.
 
Da li je neko počeo setvu soje? Ja planiram sledeći vikend, ako vreme ostane ovaka...
 
Ja sam baš dobio preporuku od čoveka koji seje soju naveliko da je treba rano sejati, e sad videćemo još šta će biti do kraja... Al po mom mišljenju, ako nije rano za repu neverujem da će biti rano ni za soju...
 
Danas mi jedan prijatelj priča da jedan od jačih poljoprivrednika u selu radio analizu klijavosti soje koju je sam ostavio za seme (sava i vojvođanka) i analiza mu kaže da sava ima lošu klijavost i da nije za setvu a vojvođanka je uredu.Ja moju sutra stavljam na analizu da nebi bilo presevanja.Preporučio bi svima koji su ostavili svoje seme da ga provere dok ima vremena.
Ja sam proveravo klijavost semena soje gorštak , ostavljeno od prošle godine i iselektrirana 98% je nikla :bravo:
 
Danas sam uradio posao za GINISa,od pola9 do 15h, sam tovario u rasipač kući,i šetao svaku turu,bacio 5tona na 52kj pod soju
I od 16 do 20h još nekih 20kj setvospremirao,jer je radnik morao danas malo ranije kući
 
Poslednja izmena:
da nije malo kasno za sijetvu sojel mislim u ovom mijesecu nikad nisam sijao, ja sam ju sijo uvijek oko prvog maja koji dan prije ili poslije nikad nisam omanio, lane sam ju sijo 15 4 i isto tako nije bilo nikaki problema, ja sigurno necu sijati dok uskrs neprodze znaci iza 10 pocinjem sa pripremom a sijetva oko 15og ili koji dan prije poslije, lane moj drug posijo 1.4 nista nije imao bolji prinos od mene ili bilo koga cak je bio malo ispod prosijeka a milovo ju je nema sta ni radio kultiviro ju 4-5 puta,tako da nisam bas pristalica rane sijetve soje, svi smo nervozni i svi bi radili ali stari svit veli, strpljen spašen.... hm a ja prvi to bas i nisam:osmeh::osmeh::haha::haha:
 
ove godine planiram 12 jutara soje da posejem, bice to prvenstveno sorta balkan tretiana slavolom,za bolji prinos i bujnost listne mase.
tako sam i prosle godine radio,seme soje sam tretirao slavolom i imao sam bolje prisose neho ostali koji nisu nicim tretirali seme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh