Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kolega ja sam preprosle godine sejao lanu mehanickom sejalicom ali ti mogu reci da je vrlo tesko postici sklop zbog izuzetno guste setve sejana je na 40cm razmak da bi mogo nadoknaditi sklop ali uprkos mom zalaganju i dalje je sklop bio redak cak i duplo redji od optimalnog sejao sam 20a u istitutu su mi rekli da je optimalno 1kg/a ne secam se tacno koliko sam utrosio semena ali znam od jednog djakcica 20kg koliko sam kupio da mi je ostalo vise od polovine od djubriva smo koristili samo 70kg 16:16:16 pre setve znam da sam prskao nekim zemljisnim herbicidom nakon setve posle sam prskao tri puta murtonikom i koristio nesto protiv isekata.
 
Juče sam bio na institutu da kupim seme soje Balkan, kad ono nema više sve rasprodato... ČPa sam se odlučio za Savu... Šta kažete za nju, kažu da je to poboljšani Balkan?
 
Al nemogu da verujem da nema Balkana, a bilo je priče da se povlači iz prodaje... I mislim da više nemaju ni Rubina.
 
@Peet

Evo tel broja distributivnog centra 021/48-98-280 pa pitaj, rade do 19 h
 
Rubina nema JOS sad sam zvao.
U principu me samo on interesuje jer je lane najvise rodio,a i inace je koliko vidim pri vrhu i kod drugih ratara.
 
Al nemogu da verujem da nema Balkana, a bilo je priče da se povlači iz prodaje... I mislim da više nemaju ni Rubina.

Pre neki dan sam kupio nešto semena soje u distribucionom centru i onaj lik mi kaže da je propala prošlogodišnja proizvodnja balkana (loša klijavost) pa ga zato nema.Što se tiče save to ti je odlična sorta.
 
Taman sam se resio bede(ostavio pare za 200kg mesavine) sad jos 100kg semenske treba calovati...
Samo da mi se na kraju isplati sav ulog. :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh