Soja 2012.g.

Koliki rod soje očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 6 6,5%
  • 0.5 t

    Glasovi: 5 5,4%
  • 1 t

    Glasovi: 26 28,0%
  • 2 t

    Glasovi: 37 39,8%
  • 3 t

    Glasovi: 12 12,9%
  • Više

    Glasovi: 7 7,5%

  • Ukupno glasača
    93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sta kazete ,kad cemo poceti sa sejanjem soje? posto je vreme toplo i zemlja zagrejana,kada poceti sa setvom,ili sacekati pocetak aprila ? i naravno kako predvideti da ne dodje neko zahladnjeje posle setve pa nece biti povoljni uslovi za nicanje?
 
Pre prvog ništa od setve kod mene, biće tu još zimoće a od boga još niko nije oteo.Što bi rekao moj komšija "samo opušteno".
 
mi pocinjemo setvu soje tamo 9, 10, april :osmeh: . . . Savu i Gorštak ,i hteli bi da probamo sortu Viktorija kako vam se pokazala ta sorta??
 
Meni još ni seme nije stiglo a mešalicu za nitraginski tretman tek treba da pravim.
 
Meni je sve spremno,osim SEJALICE,koja još nije stigla,da jeste,moja bi već bila posejana sva

Kod nas se oduvek seje prvo soja,pa kukuruz,uljarice bolje podnose hladniju zemlju,i suncokret,i soja
 
Moja je masina 4+2 baterije ove godine krecem sa setvom soje pa skidam dve i idem sa 4 na kukuruz iduce godine ce biti obratno prvo kukuruz pa soja.Inace sutra pocinjem sa Savom na 45cm red od reda i 4cm u redu.Odustao od setve zitnom, nisu vremenski uslovi najpogodniji
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh