Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajde minđušar, da čujemo kakvi su prinosi soje. Jako me interesuje.
 
Ovršeno juče i danas poslepodne oko 40kj šta moje šta tuđe,vlaga juče od 6.2-8.8,danas popodne posle 5l kiše sinoć,krenuli danas oko 13sati bila vlaga 8.6,nečistoća 1.8-3.2,prinos od 1530 kg/kj na direktnoj setvi,pored njiva 1640 kg/kj,pa do 1880 kg/ kj zasad,a mislim da ni neće biti Bog zna koliko više!
Cena 30 din sa PDV avansno pa korekcija na konačnu cenu ili druga varijanta 32 i fajront :cao:
 
Oko 15. aprila ali to ne utiče na vlagu , soju po pravilu treba kositi sa vlagom od 13 do 15 , predhodne noći je padala kiša ne puno oko 4 litre po kvadratu i počeo sam da vršim oko 13 sati .
 
prinos ti je vrhunski,nisam cuo da je neko imao toliko ove godine!:ppozdrav:
jesi mozda radio folijarnu prihranu i sa cime?jel bacas nesto od djubriva?
 
to znam za mineralno djubrivo!samo nikad nisam koristio folijarnu prihranu,ne znam dal tu im neke razlike u prinosu!ovde kod mene mnogi hvale neki timac agro sa mikro elementima!
komsija jesi ti zavrsio svoju soju?kakvi su prinosi?
 
sumnjam da je ovo godine ista pomoglo... Imam jos 20-tak jutara svoje, i 70-80 ako ne i vise tudje da ovrsim. Za sad je prosek preko 16 meteri, ostala je jos ova na donjoj zemlji, pa cekamo malo stabljika da pozuti, tesko se vrsi, nadam se da ce dogurati do 17 ... kakvo je kod tebe stanje? :)
 
Mi smo ovrsili,ali je sutra pustamo kroz selektor cini m ise da u prikolici ima 36-38 meteri po kolicini vise nego zadovoljni ali ovi hoce da odbiju previse tako da sutra javljam rezultate.
 
sumnjam da je ovo godine ista pomoglo... Imam jos 20-tak jutara svoje, i 70-80 ako ne i vise tudje da ovrsim. Za sad je prosek preko 16 meteri, ostala je jos ova na donjoj zemlji, pa cekamo malo stabljika da pozuti, tesko se vrsi, nadam se da ce dogurati do 17 ... kakvo je kod tebe stanje? :)
imao sam od 15 metara na najlosijoj do skoro 20 na najboljoj!prosek mi je oko 17metara!tu njivu na kojoj sam imao 15 metara je sprzilo skroz jos je i zemlja malo vislja... a tek kukuruz kako izgleda u ataru oko te njive,katastrofa!
 
ma dobro je :), nije ipak to toliko strasno, kad uzmes prosek soje na 5 godina taman to bude tu od 15 do 20 meteri ... verujem, i kod nas je strasan pogotovo ove ranije sorte, mi ga vec i vrsili i brali u klipu
 
bacis to i dobijes koji meter vise, a djubrivo 4000 :osmeh: taman im to vratis, za koga onda da bacam djubrivo
 
mladene bas me cudi kako da je bolja soja u tom kraju kako kazes od kukuruza prvi put to cujem
 
Soji je mnogo veći problem nedostatak vlage i životnog prostora (gusta setva) nego što je manjak đubriva.
Soju uopšte ne đubrim.
 
kazes da u tom delu de si imao soju da je bolja vidim i po prinosu za razliku od kukuruza ,ja soju sejem na 50cm a razmak na 4,2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh