Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas sam bio u dva silosa i ne zna se jos nista, al ovako po prici izgleda da max 30 ako bude ::lose::
 
soju treba ove godine lagerovati...bice veca cena dogodine,bar ja tako mislim...sad sa se vratio sa silosa,bio sam da predam soju,vlaga 8%,ovrsio sam 4.8 jutra,prinos sa te parcele 9780 kg...prosek 2000 kg po jutru...inace bilo je dosta zelenih zrna,al nevredi cekati...sorta balkan...
 
Danas obisao soju sejana 19.04.ali toliko nejednako zre da stvarno neznam sta da radim mglo bi kosit ali bojim se onih zelenih mahuna...
2089ny0.jpg

14iiipd.jpg
 
Danas komsija je bio prvi u selu koji je vrsio soju. Na zalost ne znam za prinos jer nisam licno razgovarao sa njim ali cuo sam da je imao vlagu 11%. Za one koji poznaju nas atar soja se nalazila u Iberland.
Sto se tice moje soje vrsice se tek za nekih 15 dana.
 
danas ovrsena soja!sorta balkan,na jednoj njivi prinos 1950kg/kj a na druge dve (samo jedna njiva ih deli) 1780kg/kj..... ja zadovoljan...
Kome ste predavali soju i po kojoj ceni jel se zna nesto u Mitrovici

predao sam na dva mesta,niko ne zna cenu!ono sto sam cuo na silosu ranije 34din niko ne spominje,svi se prave ludi!!
danas kod nas jedan covek kosi soju koja izgleda kao sa slike clana @tako!ima jos zelenih listova,vlaga 10.5,skuvana!
 
Ne mogu da verujem sta se u ovoj drzavi desava soja pocela da se vrse a niko nezna cenu....Ovo nigde nema samo u zemlji Srbiji kada se kosi psenica nezna se cena ,kada se kosi suncokret nezna se cena kada se kosi soja nezna se otkupna cena,ovde nesto debelo smrdi.
 
Svi čekaju ko će da se izleti sa cenom. Sve se plašim da ne bude ispod one od prošle godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh