Soja 2011.god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce i prekljuce skinuo Balkan sejan 04.04. sa dve njive vlaga prekljuce 12,3 juce 15,4 necistoca 2%, prinos razlicit od njive do njive odnosno dela atara i necu ga sada navesti (sve ovo citaju i oni odgore:zli:) pa se bojim da ce nam srozati cenu...
Moje misljenje je da nepisemo sada prinose ukoliko su dobri vec da se strpimo dok nam ne isplate konacnu cenu koju jos uvek ne znaju(lopovska posla)...

Izvinjenje zbog :off_topic: :ppozdrav:
 
Kod mene soja isto podbacila prosek je 10m po kj.Imao sam pola jutra galinu ostalo valjevka.Galina strasno dobro curilo 11 meteri sa pola kj a ostalo uzas.Vlaga 12 primese 6%.
 
Juce se radila u selu soja na peskovitim zemljistima prinosi se krecu kako sam cuo od njih nekoliko 500,700,1000,1200,1500 kilograma po jutru ko nije bacao vestak imao je od 500-700 kg a ko je malo ulozio oko 1200-1500 kilograma po jutru,soja gde je sarena na nekim mestima pocela je i da puca skroz se skuvala.Naredne nedelje krecemo u ritove nadam se da ce se popraviti prosek.
 
Ja sad merio vlagu, sorta Balkan sejana 12.04. vlaga 16,7%... Ostaće još koji dan...
 
jeste North ARMY :osmeh:, ali na tom zemljistu tj toj istoj njivi gde je sad soja, dok smo jos repu vadili linijom je bilo 5 vagona po kj! eto kad hoce, hoce
 
Danas sam vozio soju od mog kuma. Sorta Balkan, sejana na međuredni razmak od 38cm. Prosečan prinos 1800kg/kj.
 
Danas popodne počeli žetvu soje skinuta jedna parcela gde je bila posejana Sava, vlaga 12%, prinos bolji nego što očekivao.... sutra nastavak...
 
Danas izmerene vlage Gorštak 9.6% - 11.1 % sačekaću još sa vršidbom ima dosta zelenih mahuna :spavam:
ja cekam gorstak da vrsim vec 3,4 dana, i moracu da sacekam jos bar 2,3 da vidim da li ce se promeniti malo, idem svaki dan da obidjem njive i ne vidim bas neku razliku, stoji kao zapecen, zelena jaka stabljika, lisce, a ova zrna sto su zrela jako su sitna ... inace dosta gadan za vrsiti, bar je tako bilo prosle godine
 
Uuuuuuu jeste gadan za vršiti sećam se prošle godine da je kombajnista baš šizio zbog toga a to što je zrno sitno to je normalno za Gorštak.
 
Danas ovršeno 0,95kj soje jako kasno sam došo iz škole, kao i otac sa posla došli smo u 6 kući i poćeli vršit ovršili smo tu malu njivu da vidimo kako ide, sa hladnjakom koji sam kupio temperatura ne prelazi 45 stupnjeva (bez termostata) vršimo 2. brzina i reguliramo na varijatoru, bolje ide 2. nego 1. navršili smo 21 metar soje jako smo zadovoljni sutra nastavljamo imam nekih slika ali nemogu naci kabal od mobitela !
 
Danas ovrsene parcele od 9kj i 2.25 kj. U jednoj turi vlaga 15.5% a u drugoj 13%. Prosecan prinos sa te dve parcele 1965 kg/kj

Za sada je najmanji prinos bio 1250 kg/kj a najveci 2100 kg/kj. Soja je ove godine jako "varljiva" i tesko se moze proceniti prinos dok se ne udje sa kombajnom. Prekjuce sam vrsio jednu parcelu gde je soja bila visoka iznad pupka i imala je dosta mahuna a prinos bio 1550 kg. Isti dan na parceli od 9.5 kj visina 35-40 cm ( psovao sam i zemlju i soju i sve redom kad sam video kolika je ) a dala je preko 1900 kg. Zrna su bila jako krupna i maltene da nije bilo spratova nego su svugde bile mahune. Nikad u zivotu jos nisam ni slicnu kolicinu ovrsio sa tako male stabljike.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh