Slobodna diskusija o traktorima

Izgleda da je nešto brendirano. Koliko tebi treba radiće to, možda delovi neće ni trebati.
Malo to pregledaj pre ugradnje, stavi novo ulje jednom godišnje i vatra..
 
I tako ti ja u potrazi za malim traktorom od zimus. Imo torpeda 48 ,pa mi trebalo malo veci , da nosi gaspardo sijacicu diskosnu sa punim kosevima djubriva , veci rasipac ,prskalicu malu , za manje parcele gdje velika nemoze uci , transport zita ,da je brzi malo i tako. Luda kuca od cijena i svega . Mislio i nov , moglo se, al neznam bil plako ili se smijo. Pogledo kinez tavol, stvarno jeftin ,al ono je komedija , malo je reci igracka , Turci otisla cijena u nebesa , a isto nesto nedjeluju bas,dajc novi komsijama crkavalo kvacilo i kardan odma . Drugo nema nista bez prednje vuce, ni tafe ,sta ce mi. Ima neki zetor global , al to indija i nema pravu kabinu.
Polovni isto cijene paprene ,vecinom duplaci. Nema vise vremena , pukne mi film i kupim starudiju sa kukastim krstom.Fendt 104Ls turbomatic. Treba malo kabinu od rdje do blatobrana rijesiti i sta bog da .7000e


qRs8cJc.jpeg
 
I ovo je toplink u kvalitetu. Ja sam razmatrao kraći, od 660mm kod istog prodavca.
Meni je nelogično da je klipnjača 36mm, nisam nigde našao da ima klipnjača od 40mm kao što piše na oglasu. Ta klipnjača standardno ide na toplinke druge kategorije.
Promer klipa po njegovom merenju je 110mm, što se takođe ne uklapa u standardne toplinke. Na turskom Cat 2 toplinku je 75mm promer klipa, i 36mm promer klipnjače.
"Punokrvni" Cat 3 CBM-ov ima klipnjaču od 50mm.
U principu je cilindar od Cat 2, a prihvati sa obe strane su Cat 3.
 
Razumem,ali se ne razumem bas u te promere tj nikad to nisam pratio. Da li ce moci ovaj topling da izdrzi 4 brazde plug i tesku drljacu od 4.4 m ?
 
Sta moze biti problem kad motam volan levo-desno cuje se kako zujii pumpa? Najace se cuje kad motam do kraja ii drzim.
 
I tebe neko da smota do kraja i drži i ti bi cvileo :D Mora da se čuje kad je u krajnjem položaju i treba da ga izbegavaš, tj da držiš namotan volan do kraja.

A to što se čuje dok moraš proveri dal ima i koliko ima ulja
Nije se culo do sad tako jako... i najvise u leru a okrece se volan lagano. Ja mislio mozda do pumpe problem.
 
Ima Granitovih Cat 2, 580mm minimalne dužine za nekih 37k dinara. CBM mislim da je mnogo skuplji.
Je l znaš koja fabrički dužina toplinka ide na tvoj traktor?
 
Ne znam,traktor je dosao bez toplinga. Ovaj sto sad imam sam slucajno kupio na vasaru u V.P za cini mi se 30e uvalio mi ga neki ganci.Video sam da je krs ali bio je dzabe pa ga uzeo,a i odradio je 5 sezona verovali ili ne.
 
Ja za sve teže priključke koristim Cat 3 top linke.Ako kugla ne može da se zameni samo ubacim čauru sa Cat 3 na Cat 2 i gas sve u zavisnosti od mašine koju kačim.
 
Nazad
Vrh