Slobodna diskusija o traktorima

To je u redu ali ne može svaka kugla da se skine.Imaš kuglu top linka koja ide do traktora i koja je fiksna, tu moraš da ubaciš čauru sa Cat 3 na Cat 2.
 
@Mušovac Koji traktor je u pitanju? Za moj MF3630 je original 610mm Cat 2.
Nemoj da uzmeš previše dugačak, nema skraćivanja :D
Gledao sam ovaj toplink sa oglasa, ali nisam ga kupio jer je osovina debela kao i na Cat 2 toplinku, džabe što su Cat 3 oba kačenja na njemu kada je osovina najslabija karika.
 
Traktor je JD 7700.

Pa i mislio sam uzeti kraci,ono gore sam okacio oglas sa duzeg. MIslim da duzi nije potreban posto u oranju je topling skoro skroz zavijen ovaj koji sada imam dok za drljacu treba skoro do kraja da se odvije da bi rotori pozadi radili posao.Ujutru cu izmeriti ovaj moj sklopljen i maksimalno odvrnut pa cu videti koje su dimenzije.
 
Ovaj koji ja imam je 70cm sklopljen, i radio je posao sto se tice duzina dobro. Turcin u metal padina sa crevima i uticnicama 290e cat3 70cm dugacak 45 klipnjaca a promer klipa 95.
Onaj sa oglasa koji sam kacio samo manji 66cm (i on ce vrsiti posao sto se tice duzine) bez creva i uticnica 300e 40 klipnjaca promer klipa 110 i ima ovu kocku za regulaciju unutra verovatno zato i jeste promer klipa veci.

Ja mislim da je ovaj kao cbm bolja kupovina i ako ispada malo skuplje. Ajmo anketa koji bi vi uzeli pa da porucujem :)

 
Koja je razlika ?,mislim za prskalicu,rasipac i slicno,kakva je razlika ako su u slicovanim rupama ?.Ja u fiksne rupe poluge vracam samo kad se ore i razriva ,inace tokom cele godine ostane u slicovanim rupama.
 
Baš i nije mala razlika.Kod mene recimo setvospremač bude jedva 20 cm od zemlje u šlicovanim rupama i ne mogu da vozim po letnjim putevima kako treba jer non stop rotori kače negde.
 
Meni je ciklon "skočio" nakon jedne rupe u leniji i zamalo razbio prozor na rakovici zbog šliceva na podiznim polugama. Od tad samo sejalica i setvospremač u šliceve, sve ostalo u fiksne rupe.
 
Nazad
Vrh