Slobodna diskusija o traktorima

Bez da se neko uvredi
Ovo mi je zanimljivo , a cest je slucaj kod nas . Npr u vezi auta , ili traktora ,itd.
Kad nekome kazes javno , npr klempav si , celav , debo , smrdi ti iz usta ,... pa da se i uvrijedi . Al kad kazes nije dobar taj i taj traktor ili auto , pa da se ne uvrijedi ko ga ima ,..komedija :haha: .
Salim se , i izvinjavam sto remetim temu
 
Tako sam i ja bio u dilemi između dve komšinice i na kraju bacio dinar ( glava - pismo) i doneo odluku. Uradi i ti tako, nećeš pogrešiti.
 
Ja bi uzeo case velik lager delova ima ga svuda cest kod nas i u evropi
A taj claas 436 SRAFCIGER traktor 84ks jd motor jeste moze se nesto podici snaga, nije bas cest bar kod mene u kraju

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
А све потребне делове за салата-зеленог имаш да одеш бициклом по њих.
 
Meni je on bio u užem izboru jer mi takav traktor završava posao lakih radova u poljoprivredi, odustao sam od njega samo zbog toga što ima spori menjač a to mi nikako ne odgovara za transport.Iveko motori su top po svim pitanjima.
 
Meni je on bio u užem izboru jer mi takav traktor završava posao lakih radova u poljoprivredi, odustao sam od njega samo zbog toga što ima spori menjač a to mi nikako ne odgovara za transport.Iveko motori su top po svim pitanjima.
Našao sam Tumosana 105ks,sa Fijatovim motorom 2015 god.Šta misliš o tome?
 
Ne znam iskreno.Znam da su kopija FiatAgri serije 90 koji su odlični a koliko su kvalitetni ti Turski nisam siguran, opet YTO ih je takođe kopirao i nisu ni malo loši.
 
Ovaj ima stari tip maske 3000rs.Elektro uključenje prednje vuče,elektro uključenje kardana,ima dosta opreme.
 
Jedan od cetiri hidraulicna izvoda mi non stop pusta ulje po malo i pocelo je bas da me nervira kad vidim da se sliva svuda. Kad prstom dodirnem onaj pipak iznutra, relativno lako se otvori i krene ulje.
Sta je resenje, da li postoji neka gumica koja se menja ili se taj pipak moze nekako zategnuti?
 
Kod nas su se YTO u selu i ritskoj crnici baš dobro pokazali.
Lovol ne tako sjajno.
Ovi mali su OK i koliko znam nisu imali problema. Ima jedan od 115ks i posle par sati rada je još u garanciji nešto pokrljo menjač pa ga popravljali pa reverzer pa opet i koliko sam čuo to i dalje ne radi kako treba 100%
 
Jedan od cetiri hidraulicna izvoda mi non stop pusta ulje po malo i pocelo je bas da me nervira kad vidim da se sliva svuda. Kad prstom dodirnem onaj pipak iznutra, relativno lako se otvori i krene ulje.
Sta je resenje, da li postoji neka gumica koja se menja ili se taj pipak moze nekako zategnuti?
Trebalo bi ga rastaviti pa vidjeti . Mene zanima preporuka gdje ima dobrih , a povoljnih kolko tolko brzih spojnica , izlaza iz traktora? Onih jednoručnih ?
 
@PA013
Vidim imas na oglasima i jednog Case-a jxu100 (italijana) a i cini mi se 2 Nh TL modela za te neke novce 20-25000

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh