Slobodna diskusija o traktorima

u svakom slučaju ako je tom obradom pokrivena potrošenost dobro je.Vjeruj da znam za te klipove u specijali al to kod nas niko ne praktikuje.Mada mnogi tumače da se oslabljuje stublina u praksi nije bilo problema.Za tog tvog bošistu sam čuo od šurjaka koji s njim sarađuje.Isto i njegova terija je oslabljene stubline i kao da hoće i načeti klip na vrhu stublinu.
 
Znam za tu trgovinu u BL gdje je smiljan kupovao djelove.Važi za jednu od ozbiljnijih na našoj regiji što se tiče djelova za IMT traktore i ZMAJ kombajne vjerujem da kod njih to ima a i taj njegov majstor je stara škola.
 
Na M/DM33 i M/DM34 sa klipovima 91.4 ne postoji varijanta sa klipovima u specijali jer bi zid cilindra bio previse tanak. 91.4 je max precnik klipa koji moze iz tog bloka da se izvuce. Na 533 nema nikakvih problema da se uradi na 91.4, to je blok vrlo slican M33 motoru.
 
Ti su klipovi damno bili u upotrebi pa su nestali sa trzista i sad se ponovo pojavili ovi indijski..Kad sam spomeno seoskom majstoru koje klipove cu ubacivat on je znao za njih
 
Kod mene komsija vozio praznu prikolicu sa 539 uz brdo, i kaze poce nesto da tusi traktor, i ugasi se. Ja se okrenuo kad ono puna prikolica zeceva ??????????????????.
 
Ima jedna priča iz Kovilja, za one koji ne znaju to je mesto nedaleko od mene a čiji se atar prostire uz Dunav. Priča kaže ovako - Imao jedan seljak sina koji je voleo da banči (lumpuje i ostaje dugo u kafani). I jedno jutro sin došao iz kafane i taman lego kad otac ga budi da idu da oru. Ovaj sav mamuran i neispavan jedva nekako pristane i krenu oni sa dva traktora na njivu. Njiva bila pored Dunava, i ovaj sin kako ga je sve savatalo on zadrema tako sa traktorom u brazdi, i op predje ti on tako preko Dunava i napravi brazdu... Kažu ljudi da i dan danas na tom mestu brodovi malo štrucnu kad prelaze preko te brazde...!

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ima jedna priča iz Kovilja, za one koji ne znaju to je mesto nedaleko od mene a čiji se atar prostire uz Dunav. Priča kaže ovako - Imao jedan seljak sina koji je voleo da banči (lumpuje i ostaje dugo u kafani). I jedno jutro sin došao iz kafane i taman lego kad otac ga budi da idu da oru. Ovaj sav mamuran i neispavan jedva nekako pristane i krenu oni sa dva traktora na njivu. Njiva bila pored Dunava, i ovaj sin kako ga je sve savatalo on zadrema tako sa traktorom u brazdi, i op predje ti on tako preko Dunava i napravi brazdu... Kažu ljudi da i dan danas na tom mestu brodovi malo štrucnu kad prelaze preko te brazde...!

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
A komsija uzeo snajper da vidi sta ima u Sajkasu,pa pogodio goluba pravo u glavu ,golub stajao na crkvi sajkaskoj,ili onaj treci,sto je kopao bunar,pa iskopao novog kavasakija,udarila burgija u rezervoar kad je kopao,ili onaj sto je klao guska,noz nece kroz vrat,gusak progutao armaturu...:haha::haha:
 
Ima i ono kad su išli otac i sin kući sa slave u susednom selu stojadinom. Pošto se već spustila noć upali sin svetla i čim je izašao van naselja dodao gas da brže stignu kući. Kako on doda gas nestade svetla. On pusti malo papučicu svetlo se pojavi. Tako par puta pokušavao i uvek isti rezultat. Na kraju su došli do zaključka da kad doda gas idu brže od svetlosti :)

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko da objasni ovu opremu na traktoru, ja nisam siguran šta je šta.
Zakretna poteznica kategorija A
Zadnja kuka za prikolicu kategorija C
Vertikalni nosač za zakretnu poteznicu
 
Morado danas ic do Banjaluke zamijenut lamelu...Kod mene je jednostepeno kvacilo i djecak mi je dao manju lamelu,medutim kad sam je uporedio sa svojom ona je daleko veca u obimu i po njegovom izade da mi je na traktoru korpa i lamela od dvostepenog kvacila i druk lezaj je dao od dvostepenog (ponio svoj pa uporedili).Dal je moguce da je dvostepeno al nikad nije bilo u funkciji il je neko nesto budzio...
 
Dobri antifoni vam promene zelju za novijim traktorom sa boljom kabinom. Koristio sam 4 razlicita generalno obicna antifona u cenovnom rangu 20-30e, dok se nisam dokopao Howard Leight antifona. Sada je rad u bucnoj kabini komfor. Radim i pevam u isto vreme, a dolazim kuci mnogo odmorniji. Memorisanih 10 stanica, takodje cim pustis radio bez da puno pojacas, cujes samo masinu i to koliko zelis da je cujes. Zahvaljujuci ovim antifonima me prosla zelja da menjam mog zetora 5711 za 7011.

https://www.ebay.co.uk/itm/Honeywel...618600&hash=item3ae83698ec:g:LXsAAOSwCkZZSpIv

 
Nazad
Vrh