Slobodna diskusija o traktorima

Imali smo jednog čiču u selu, imao je priče samo takve.
Priča on jednom nama, bili mi klinci.

Kaže: "Bila oštra i ledena zima. Mi kući, sirotinja, ostali bez drva. Nemamo sa čim da se ogrejemo. Burazer i ja isteramo volove iz štale pa ih upregnemo u jaram i zakačimo šinska kola. Imali smo najbolje volove u selu. Ma šta u selu, u celoj Šumadiji nije bilo boljih. Kad su u jarmu preklapaju im se rogovi. Podjemo u šumu. Imali mi bukovu šumu dva hektara, bile bukve da ne mogu trojica da ih obuhvate rukama. A bilo hladno, mraz, minus 25. Pucaju stabla od mraza. Samo se čuje krc krc po šumi. Obalimo mi jednu sekirama, i natovarimo na kola. Podjemo kući. Kad nadjavola, kola dobro natovarena, put raskaljan, blato do kolena. Upadoše točkovi do glavčina. Dok smo izvlačili kola ugleda ja kad iz Lazinih kukuruza istrča zec. A ja za kamen što sam poturao pod točak pa nanišanim zeca, gadjam ga i ubijem ga kamenom. Burazer udje u Lazine kukuruze te nabere punu korpu purenjaka i uberemo jedan veliki dulek. Jedva ga natovarimo na kola. Kad smo stigli kući, uzmemo da stovarimo dulek da ga nabacimo na ploču od svinjca. A dulek ogroman, jedva mi njega nabacismo na ploču, ali nadjavola prsnu dulek i ispadne semenka iz duleka i padne na krmaču u svinjcu i ubije je na mestu. Burazer veli meni, jebeš krmaču, imamo zeca, ješćemo njega. I burazer uredi zeca i stavi na ražanj da okrećemo a na žar metnemo purenjake... Pa se slatko najedemo i izvrnemo se pod lipu u ladovinu da se sklonimo od jakog sunca, i tako ležeći posmatramo zvezde i pitamo se ima li ljudi gore da žive..." :haha:
 
Dobro se nasmejah!!!
Odavno nisam cuo rec DULEK bas se dugo ne koristi!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Evo nekih cijena posto sam sta placao,mozda neko bude radio pa da se uporede cijene...
..Glava motora imt 533 puna....233 marke
..klip 88c x 3. ....97 marak
..karike 88c x3 ..33 marke
..leteci lezaji ..17 marak
..lezaj radilice ..58 marak
..azbest znjira ...5 marak
..lezaj spojnicke 6203 ...2 marke
..spojnicka ..67 marak
..lamela ..89 marak
..grana auspuha ..21 marku
..diktunzi ..30 marak
..Lezaj na klipnjaci x 3 ...18 marak
Nisam zapamtio cijene za..lanac i spaner,veliki lezaj spojnicke,silikonsku gumu iza bos pumpe,litru ulja,crveni silikon.Fiber sam zaboravio kupit
 
Ostale su moje kosuljice (majstor kaze da su kvalitetnije od novih) i busene na one klipove sto sam postavio sliku a novi su lezajevi isli i radilica obradena.Lezajevi su isli 0.025 il tako nesto...
 
Klip je veci od standardnog 88.9 za 0.030......imas 2 stranice ranije slike klipa
Tri stote milimetra ce u masinskoj da obruse stublinu??? Da nije tri desete?

- - - - - - - - - -

Sad sam druže skontao da smo zemljaci, valjda će i ovi naši dati nešto podsticaja za ovu godinu.
Navodno 40 posto, ali ce izgleda biti kao u Srbiji, zahtjev- pa ako prodjes.
Da, i traktori su brojem ograniceni, valjda 200 komada. Sve to uzmi sa dobrom rezervom.
 
Poslednja izmena:
Moze bit....bosista je majstor citav zivot a ima oko 70 godina.Uopste nisam sumnjicav u njegov rad.Prnjavorcani ga svi znaju a vjerujem i malo sire
 
Možda to i nije loše ako bude tako samo neznam kako je u Srbiji kad se odobri zahtjev koliki se dobije rok za kupovinu traktora.
 
Tri stote milimetra ce u masinskoj da obruse stublinu??? Da nije tri desete?

- - - - - - - - - -


Navodno 40 posto, ali ce izgleda biti kao u Srbiji, zahtjev- pa ako prodjes.
Da, i traktori su brojem ograniceni, valjda 200 komada. Sve to uzmi sa dobrom rezervom.


za te klipove proširivanje i honovanje stubline nije potrebno, nego se ubacuju u potrošenu stublinu, al se prvo premjeri stublina na početku u sredini i na kraju, da se vidi njezina mjera, pa se onda uzimaju klipovi......prije bi bušio na 539 mjeru, nego ubacio takav malo veći klip, jer sve je novo stavljeno, a stublina stara, izgrebana, još ako je traktor bio pregrijan, itd itd......nije posao
 
Kakva izgrebana..nemoj lupat napamet...vise se sjajti od onog klipa...pa niste ni znali za c klipove kad sam pito na forumu i bas mi zao sto danas nisam sliko

- - - - - - - - - -

Miso...majstor mi je rekao da slabim blok i zato sam ga posluso a inace sam vec dugo cito o tom ubacivanju vecih klipova i kad si reko da si zadovoljan ja sam mu to sutradan predlozio...On mi na to ne daje garanciju i zato sam iso na ovu opciju
 
Nazad
Vrh