Slobodna diskusija o traktorima

Ha ha nisam hejter tih traktora poštujem ih jer su dosta dobri traktori , ali dosta bučni i nekako sam valjda zbog toga ne rado sedao u njih.Mada, nije ni td45 kojeg imam što se buke tiče buno bolji ali njega volim jer je vazdušar ,volim vazdušare, okretan je i nežniji traktor dok mi je IMT neotesan traktor i grub.
 
Zar vam nije naj lakse postaviti izolaciju i netreba vam nista na usi, ako uspem samo postaviti.https://www.youtube.com/watch?v=xNwUf2pOaPI

Nije lakše u tri traktora praviti izolaciju negoi kupiti jedan antifon i samo deri... Bio sam u istoj situaciji kao i Marko i sad imam u 549 PELTOR antifon a u breni imam neki jeftikaner, reda radi nek se nađe.

Prisjest će vam radio u traktoru za koju godinu kad krenu inspekcije ko kod nas. Bilo koje vozilo registrirano na firmu ili uvedeno kao osnovno sredstvo rada u poljoprivrednom gospodarstvu ako ima radio gospodarstvo, firma, obrt mora plaćati RTV pristojbu, bez obzira što je vlasnik kućanstva i vlasnik firme, obrta čega već... Kolega dobio finu kaznu a šumarija naša povadila iz svih službenih vozila radio uređaje zbog te pizdarije. Nije još ozbiljno ovo zaživjelo al eto, poznam čovjeka koji je radi toga dobio kaznu... Gluparija, ali tako je kako je.

Za radio na antifonu (koji se u IMT čuje bolje nego bilo koji sa zvučnika) ili za radio koji slušaš preko mobilnog telefona a slušalice u ušima ispod antifona te mogu povući za onu mušku stvar.

Ja pušem i na hladno jer se zakona bojim al malo je takvih. Kod nas i dalje većinom svi imaju radije u traktorima al opet, ja volim da sam miran...
 
KOd nas prije bila kontrola ljudi iz RTVa , u nekom selu . Išli po selu i obilazili kuće koji ne plaćaju pretplatu i slično , uglavnom stariji ljudi. Došli kod jedne babe pred kuću i pitaju je što ne plaća pretplatu . Baba kaže "Djeco , nemam tv , sama sam , djeca ponekad dodju iz grada , netreba mi televizor".
Ovaj jedan baja je pita kakva je onda ono antena na krovu , a baba kaže:" A to.., to je od frižidera ":haha:
 
Može da se ubaci izolacija ja sam samo gumu po podu stavio i već je bolje na 560 .
Sad ko puno radi i po cjel dan sjedi u njemu onda treba da ima novog a ne takvog.
 
Sto se tice T40 mozda nije bas tih u kabini ali zato ima preglednost. A sto se tice antifona za 577, za t40 bi pre trebalo nesto ovako. Oni koji su vislji od 180 cm znaju zasto.


22597.jpg
 
A sto ne mogu ovih rusofila (doduše i ja sam do skoro bio zato i kazem) :D

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
Druze kad budes u prolazu ili nek te Vlajko jednom dovede da vidis sto je Rus tih i kad stavis pravo sediste kako ne lomi kicmu. :osmeh:
Ja sam moj 560 prodao jednom civutu koji je "voleo" da seje sa Vladimircem zito kaze okretan i malo trosi, sad kad je seo u 560 radio,servo...kaze nema nista od Vladimirca vise sem prskanja, reko ni to neces vise s njim.
 
Orao ja ove godine sa rusom 552 dok mi je t40 bio u kvaru, velika kabina tiha udobna.Mislis da sam dzabe uzeo 577?Univerzalniji traktor,manji potrosac,isti plug vuce istom brzinom.Imao sam rusa velika kabina za te pare da biram ali ipak uzeo IMT :)
Doci cemo mi nevezano za traktor :D

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Gledao sam na YT snimak,t40 u oranju,a kabina od ursusa,lepo izgleda,i da se odradi izolacija i traktor bombona...
 
Na 577 izolacija:sta:
Kabina na 577 moze jedino da se izoluje ako se stavi pozadi na špediter i naprave kajasi:haha:
Moze ta kabina da se iskoristi pametno, moja je postala kucica za SAROVA, nema je u tri sela :haha:
Zaboravili ste na jednu delotvornu opciju a to je Ivan iz Padine, pricao sam sa gazdom od 577 kojeg je sredio (slike postavljao Brtka) ako je merodavno da u toku rada normalno prica Mobilnim tel. oda je 577 izlecen :ppozdrav:
 
Čim se kabina odvoji od menjača i diferencijala to je više od pola posla, a gde je ostala izolacija... Inače sedeo sam i malo provozao taj 577 koji je Ivan sredio, nit je zvuk nit je osećaj kao u 577, sasvim neko novo iskustvo za IMT...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh