Slobodna diskusija o traktorima

Jest da nije tema ali ja sam sa opel rekord 2.3 dizel vuko po detelini zupcastu branu u rano prolece
 
Posmatram u selu koliko neki ljudi maze I paze auto a neki ga krljaju bas ih briga, otprilike im isto traje!
Ja I dva drugara smo zajedno uzeli 3 FIJAT marenga 1,9 JTD (MAREA karavan) I njakamo ih kao tudje od 2009g I nista im, znaci po ataru poo njivama uvek se tovari, a komsija uzeo mareu mazio je I pazio I eno njegova strula od vlage u garazi a nase uvek na ulici zdrave

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ne bih se složio Lovac...
Moja Škoda Favorit 135L iz 1991. ove "gura" 28-mu godinu !!!
Prvi sam vlasnik, u prenosnom smislu, nasledio sam je od pokojnog oca 2001. godine...
Zadnji levi "rub" truo, i to moram rešiti u skorije vreme, a gotovo 90% auta je u "originalnom" stanju...
Samo ulje i filteri menjani, auspusi, jedared oba zadnja amortizera, i hladnjak jer je procureo...
Skoro sam zamenio originalni termostat,stari je izdržao 26 godina...
I originalnu sajlu za ručnu, raspala se spiralno crevo-vođica sajle...
A Zimi kada dođem kući s puta, odmah crevo i pranje od blata ili soli, i posle brisanje krpom da se osuši...
Jednom sam zaledio sva vrata pa nisam mogao da ga uteram u dvorište, morao sam kroz gepek da uđem, pa kasnije grejalicu na produžnom, da ga "odledim"....
Pre par meseci sam radio kompletno sređivanje karburatora i njegovo vraćanje na fabričke vrednosti, majstor iz Pančeva fantastično obavio posao, ali i naplatio 13.500 dinara...
Auto sada troši k'o upaljač, a ranije je izbacivao "živo" gorivo na auspuh....
Investicija se isplatila u samo par "dužih" putovanja...
A vozao sam i telad i jariće i drva u njemu, jedared sa prikolicom jednu paletu (500) cigala 18 kilometara,iz Maradika, uz breg, niz breg...
I preživela je....
 
Mi smo sa Lada Nivom, vukli 4 boksa jabuka na tandem prikolici, kada smo stali da sipamo gorivo ljudi prilaze da vide to cudo. Inace auto kupljen od coveka koji je tovio svinje i vukla je prikolicu sa pomijama iz restorana svaki dan. Auto ide, imas menjac prilagodis brzinu teretu, dobra turaza da ima podmazivanje i vatra.
 
Mi smo sa Lada Nivom, vukli 4 boksa jabuka na tandem prikolici, kada smo stali da sipamo gorivo ljudi prilaze da vide to cudo. Inace auto kupljen od coveka koji je tovio svinje i vukla je prikolicu sa pomijama iz restorana svaki dan. Auto ide, imas menjac prilagodis brzinu teretu, dobra turaza da ima podmazivanje i vatra.

Kad smo kod tovarenja tereta,bio ja nešto u Somborskoj pošti radio,i tamo neki šef dužio službeni VW cady ,ja ga pitam šefe jel dobar ovaj cady, kaže on kako nije dobar,kubik i po drva iz Bezdana dovuče bez problema :haha:
 
Mi imali mrcinu opel omegu 2.4 dizel. 700kg cementa puna vukla.bez problema. Pored elektrane mi pukla ruda na prikolici zbog ivicnjaka tezine 900kg..

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo sa Lada Nivom, vukli 4 boksa jabuka na tandem prikolici, kada smo stali da sipamo gorivo ljudi prilaze da vide to cudo. Inace auto kupljen od coveka koji je tovio svinje i vukla je prikolicu sa pomijama iz restorana svaki dan. Auto ide, imas menjac prilagodis brzinu teretu, dobra turaza da ima podmazivanje i vatra.
Kad budes vukao presu za tvrde bale 35km ili prikolici imt jednoosovinku sa farbanja kao cale Granadom onda se javi:haha:
Ili Tam 2000...
 
E svašta li se prevozi sa tim našim ragama. Moj jadni stojadinko nije ni otkačivan od prikolice išlo sve u paketu, a koliko li je samo kupusa prevukao, jadan da nije imao sanke ispod motora razvukao bi se od tereta a inače jednu zimu mi je silom prilika služio kao akumulator za ferga.
 
Ja sa mojom nivom sa njive koja je 7km od kuce dovukao imt 5106 komplet sa plugom kuci stim sto je morala da ga provuce kroz jednu razvalu i da ga izvuce na breg gde imt 542 ne moze da izvuce isti taj 5106,pa je jednom prilikom vukla loznicu sa povisenim stranicama punu klipa kroz ugar kada se upalila njiva koju smo brali pa da bi spasio prikolicu ja je vezao lancem koji mi je obavezno u gepeku za prikolicu i tako punu je odvukao iz pozara preko komsijske njive koja je bila ugarena.O slepanju i paljenju traktora i kamiona po ulici da ne pricam,a sta sam vestaka sa njom prevukao iz Kucure i Srbobrana u prikolici od 1,5-2tone po turi i odma u atar do njiva razbacim pa nazad po novu turu.
 
Ajd dok nisu moderstori obrisali posto smo off,meni je najzanimljiviji teret bio skelske cevi od 6m u opel asconi hedzbek...kroz gepek ih zabadao pod kontrolnu tablu,par puta se naclovila koliko je tereta bilo na vagi...
 
Još samo Miško da se pojavi da ispriča kako je vozio 2 km vezanih očiju u rikverc i gotova diskusija... ☺

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ja solio meso za salamuru pre neku godinu i ostade u džaku 2-3 kile soli.Dok sam pravio red motao se mačor oko džaka i malo po malo oliza svu so i isprazni džak.Eno ga sada sedi pored puta i čeka da naiđu putari i da uskoči u kamion i pojede svu so za bacanje po zaleđenom putu.
 
Stvarno sam gledao vise puta kad covek iz sela upali VOLVO 244 pa slepa MTZ 52 da upali, jednom je cak probao YUGOM 45 Ali nije uspeo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh