Slobodna diskusija o traktorima

Kolega te stvari se dešavaju amaterima koji prvi put sedaju u traktor,antifriz treba da je konstantno u motoru,tj bloku,i na odredjeno vreme koje je proizvodjač antifriza propisao isti menjati:ppozdrav:

Kod mene kontra svo vreme antifriz i sproleća počeo da curka,ispustim sipam kišnicu i ono stalo.:sta:Posle sam opet primetio ali nije strašno...
 
Dok nisam sipao antifriz, stalno sam se patio koliko ima stepeni napolju, da li ce da zaledi ili ne, pa ispustaj vodu, toci vrucu i sipaj da lakse upali,.....
A onda sam sipao antifriz i svi problemi su nestali. Nema nikakvog curenja iako je nekada bila voda u sistemu.
Ako vam treba trsktor zimi, kupite grejac kartera koji izgleda kao cebence, i eto lakog verglanja, lakog paljenja i cuvanja akumulatora bez zajebancije sa toplom vodom, postsvljanja zara pod karter, toplih kada ili ne znam ti ni ja sta jos vec.
 
Video sam i to. I to onaj fen za skidanje farbe. Samo ne znam kako se na ovaj nacin resava to sto je neadekvatno ulje kao mast :osmeh:
 
Bas sam na to mislio. Ako me secanje sluzi, sae 30 je za temperature preko 5 stepeni u plusu, zatim 20w50 od -7 na na vise a 15w40za od -15 stepeni. Tako nesto.
 
Jel zna neko za sta sluzi peti izvod na orbitolu?

Sauer Danfoss je marka.

OS PF 80 LS 150 G 5086
 
Jel poseduje neko Ursusa 1614 ili 1634
Interesuje me njihova potrosnja u oranju...
I da li je skup za odrzavanje (delovi)....
Unapred hvala na odgovoru.:osmeh:
 
Ako prave jos NH 6050 on je identican Maxxum 125 oznaci kod Kejsa. Kome treba traktor za umereno velika gazdinstva da radi teske poslove, izuzetno pogodan model. Jos cena ako je oko 50+pdv pun pogodak.
 
Nazad
Vrh