Slobodna diskusija o traktorima

Nije ni svaki zapadni traktor ishaban , prodan jedan u selu , kupljen nov, cormik 135ks, nije napravio ni 1500rh , covjek ne moze vise da radi i prodao sve a ne samo traktor, traktor nije ishaban nije vukao veci plug od 3 x 16 cola i nije radio ni nesto puno zemlje , godisnje manje od 200rh , mislim da za tu cijenu ne moze ni na zapadu da se kupi, pogotovo od preprodavaca.
 
Neko od forumaša je pisao da kada se voda koja je uvek bila u sistemu za hlađenje motora zameni antifrizom da pumpa za vodu procuri i još ne znam šta. Da li u tome ima istine i kakva su vaša iskustva. Kod mene je u pitanju traktor Zetor 7011. E sada pošto ide hladnije vreme a oranje se odužilo sipao bih antifriz. Ne bih voleo da pumpa procuri ako se sve to dešava stvarno i da se dajem u trošak bez potrebe. Možda mi je lakše par puta vodu da ispustim.
 
U vecini slucajeva biva tako. Ako ne planiras trajno drzat antifriz, ja bih ti preporucio da ispustas.
 
Neko od forumaša je pisao da kada se voda koja je uvek bila u sistemu za hlađenje motora zameni antifrizom da pumpa za vodu procuri i još ne znam šta. Da li u tome ima istine i kakva su vaša iskustva. Kod mene je u pitanju traktor Zetor 7011. E sada pošto ide hladnije vreme a oranje se odužilo sipao bih antifriz. Ne bih voleo da pumpa procuri ako se sve to dešava stvarno i da se dajem u trošak bez potrebe. Možda mi je lakše par puta vodu da ispustim.

A evo sta je kod mene bio slucaj,u traktoru je bio antifriz i neko se dosetio pametan (da sad ne pisem ko) uspe litar 100% permanta da malo pojaca koncetrat i od tad mi pocela vodena pumpa da curka pomalo,ja ispustim to sve i u prolece uspem destilovanu vodu i vise nije pustalo,tako vec tri godine radim,kad dodje zima i zavrsim sve radove ispustim vodu a u prolece ponovo uspem.
 
Ne mora da znaci da curka i voda , antifriz ima vecu spec.gustinu i povrsinski napon i pronadje "rupicu" i gde voda nece.
 
Čim naspem u ruse antifriz odmah pomalo na slavinama i na bloku i na hladnjaku sline, što kaže Milan svaku rupicu nađe.
 
Poslednja izmena:
Danas sam isao na put pored Morave do Velike Plane. Primetio sam da ima 90% traktora bez kabine i jedno 10 Tafe sam video od BG do Velike plane (isao sam kroz sela). Jos vise me je iznenadilo velika kolicina MF serije 3xxx
 
Čim naspem u ruse antifriz odmah pomalo na slavinama i na bloku i na hladnjaku sline, što kaže Milan svaku rupicu nađe.
Kolega te stvari se dešavaju amaterima koji prvi put sedaju u traktor,antifriz treba da je konstantno u motoru,tj bloku,i na odredjeno vreme koje je proizvodjač antifriza propisao isti menjati:ppozdrav:
 
Danas sam isao na put pored Morave do Velike Plane. Primetio sam da ima 90% traktora bez kabine i jedno 10 Tafe sam video od BG do Velike plane (isao sam kroz sela). Jos vise me je iznenadilo velika kolicina MF serije 3xxx
Traktori bez kabine imaju udeo jedno 70% a policija ne dira osim ako nisi pijan ili nemas signalizaciju, Jugometal radi dobar poso sa indijcima(indijancima) i kinezima da je to cudo...u moje selo ove godine stiglo cini mi se 5 kineza i 9-10 indijaca...a ta serija mf se mnogo dobro pokazala pa je svi kupuju a i lokalni majstori su ih dobro izucili verovatno...
 
E to ga se najvise plasim,tih radnih sati... Jer trenutno imam mtz 920 sa pravih 1736 sati,mtz 82.1 sa 1100 rč,imt 539 sa kabinom i 500 rč,imt 539 bez kabine sa 2600 rč,i imt 580 sa 13 000 rč,e sad me strah naletecu na neki sa 15-16 000 rč,a i ovi sa malom satnicom koje imam se kvare i opravljaju,ali za njih su delovi i vise nego povoljni,sto nije slucaj i za case-ove delove...

Prodaj nešto od tih većih traktora, doturi novca, i lepo kupiš nov traktor od 100 do 120 ks što je za tu tvoju površinu od 60-ak hektara sasvim dovoljno. Svaka čast na svim tim traktorima, ali ne vidim svrhu tolikih traktora i još jednog u planu za tu površinu. Bolje jedan zapadni nov nego dva polovna rusa i polovan zapadnjak od pitaj Boga koliko radnih sati.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh